за пробата Манту

  • 46 900
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 164
Мами, споделете ако на вашето дете е правено Манту-как трябва да изглежда, че да е положителен резултата, т.е. да няма нужда от ваксината БЦЖ. и ако са правени на 7годишните ваксината, много ли е болезнена и т.н. мерси.

# 1
  • Мнения: 7 640
трябва да е подуто, зачервено и твърдичко, с диаметър 5 мм. Тогава пробата е положителна и не се прави БЦЖ.
Иначе БЦЖто си е болезнено, в последствие, имам предвид, не самото поставяне. При някои става голяма гнойна пъпка и доста сърби.

# 2
  • Мнения: 513
Точно както го е описала PolarFox , ние се разминахме само с пробата  Simple Smile зачерви се няколко часа по-късно и леко се поду.

# 3
  • Мнения: 3 042
На дъщеря ми и правиха манту на 7 м, но изобщо не се оплака да я боли. Положително и беше мантуто - 3 мм. Имаше зачервяване на мястото, където е поставена ваксината, newsm78 а дали е било твърдо не съм обърнала внимание. Не сме имали никакви проблеми около поставянето на въксината и в периода след това.

# 4
  • Мнения: 7 640
да допълня- 2-7 мм е норма, средно 5 Wink.
Руби, пробата на Манту не е васкина, това е БЦЖ в рамото- тя боли, или аз не съм те разбрала

# 5
  • Мнения: 3 042
да допълня- 2-7 мм е норма, средно 5 Wink.
Руби, пробата на Манту не е васкина, това е БЦЖ в рамото- тя боли, или аз не съм те разбрала

На дъщеря ми и правиха проба манту на 7 г /и преди са и правили такава за яслата към 2г6м и тогава също и отчетоха 3 мм/. И в двата случая са я правили на вътрешната страна на ръката под згъвката в лакатя /не знам дали съм обяснила много правилно, къде точно, но не знам по какъв друг начин да го обясня/. При първата проба не помня точно как е било, но втората не беше отдавна и помня, че  дъщеря ми не се оплакваше да я боли.
За "ваксината" явно неправилно  съм се изразила, защото то найстина се казва проба манту /а ваксината е БЦЖ, която се бие още при раждането в рамото, но мойте и двамата нямат белег от нея/. Имала съм в предвид, че се е зачервило мястото на което е била правена пробата.
И понеже мантуто беше положително не и правиха БЦЖ на 7 г.

Последна редакция: нд, 16 апр 2006, 16:30 от rubi

# 6
  • Мнения: 138
Моята сладурка е на 8 месеца и в петък и направиха проба манту защото няма белег от БЦЖ то . В момента на мястото на пробата няма нищо нито подуто нито зачервено и сигурно ще и слагат повторна инжекция в понеделник Cry моля ви на който му се случило да каже боли ли много има ли странични реакции от повторното БЦЖ?

# 7
  • Мнения: 1 809
На мойта щерка й биха повторно БЦЖ, понеже пробата манту се оказа отрицателна-нито зачервено,нито подуто  Rolling Eyes
Отидохме,сложиха й ваксината,тя рева само там, после по никакъв начин не е показала да я боли или сърби.Същия ден не съм я къпала, а на следващите пък внимавах да не закачам   мястото на ваксината.
Стана топченче-червено и подуто.Обличах й бодита, които се закопчават отпред или отзад,за да й пречи на рамото.
Не помня дали имаше нещо друго,но на самата ваксинация трябва да ви дадат бележка с това какво да очаквате и какво трябва да стане на мястото ,където е сложена ваксината.
Не се притеснявайте,децата бързо забравят и обикновенно я понасят добре  Wink
Успех  Peace

# 8
  • Мнения: 249
Сина ми е на 7г. и скоро му правих Манту.Първо му сложиха пробна ваксина за да разберат дали има изграден имунитет.Нищо не се получи и след 3 дни му биха в рамото-каза,че малко го заболяло.След 2 дни се оформи като червена пъпчица и го къпах без проблеми. Peace

# 9
  • Мнения: 8 917
Точно както го е описала PolarFox , ние се разминахме само с пробата  Simple Smile зачерви се няколко часа по-късно и леко се поду.
Peace

# 10
  • Мнения: 3 164
така...в петък ни направиха Манту, днес го отчетоха-отрицателно(нямаше нито червено, нито подуто) и веднага ни направиха и БЦЖ ваксината в рамото-леко е подуто.днес няма да го мокрим за 24ч., това е по препоръка на педито и нищо повече, кажете какво трябва да се очаква като реакция освен, че може да се подуе и да сърби, нещо друго специфично има ли за тази живаваксина-благодаря.

# 11
  • Мнения: 1 187
На каката след отрицателната проба и биха повторно БЦЖ, но и то е отрицателно (поне така си мисля) защото отново не й се появи червено топче (белег, пъпка, паричка или както там се казва) на рамото. Предполагам като стане на 7 г. пак ще я боцкат  Confused Сега гледам и на бебата не се е появила тази червена пъпка и другия месец може би ще ходим на проба... Дано поне при нея излезе положителна и да не я бодат два пъти  Praynig Между другото и аз нямам т.нар. паричка на рамото  ooooh! Дали може да е наследствено  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 809
При повечето дечица се подува ,става топченце и т.н., но при някои,макар и рядко, няма такова нещо,но си имат имунитет ,то и затова се прави тази проба Манту,за да се види има ли или няма.  Peace

Познавам майка,която пък чак в 8-ми клас е получила имунитет след поредното БЦЖ  Rolling Eyes

shoni, както при другите ваксини действай  Wink ако детето е неспокойно или има Т-давам калпол и това е  Hug Успех

# 13
  • Мнения: 3 164
Благодаря ви  bouquet -мястото наистина е зачервено и леко подуто, няма Т, казаха ми също така да очаквам и загноясване на мястото, където е сложена ваксината.а м/у другото  като бебе нямаше нито червено нито белег, но в картона му отбелязаха че има Shocked

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Благодаря ви  bouquet -мястото наистина е зачервено и леко подуто, няма Т, казаха ми също така да очаквам и загноясване на мястото, където е сложена ваксината.а м/у другото  като бебе нямаше нито червено нито белег, но в картона му отбелязаха че има Shocked

И моята дъщеря мина по този път: отрицателно Манту и БЦЖ. Не ми вдигна Т след ваксинацията, беше се зачервило малко мястото. Очаквахме загнояване (лекарката каза до 1 или 2 месеца), но при нас нямаше такива реакции. За сметка на това, когато Деската беше бебе (същото важи и за малкия ми син), беше голямо загнояване на мястото.
Сега се чудя дали пък не ни е "хванала" ваксината, щом си зарастна всичко съвсем спокойно newsm78

Общи условия

Активация на акаунт