Хрема или зъби

  • 1 169
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Имаме хрема вече трети ден. Педито изписа капки Резоксим и промиване със Стеримар. Днес сутринта хремата беше почти преминала - детето дишаше без хрипове и през носа. Изведнъж започна да се лигави и де реве от болка, търкайки с пръстче венците си. И сополите тръгнаха отново, воднисти и текат почти постоянно. На всичкото отгоре снощи видях, че изпражненията му бяха зелени, даже мисля, че имаха и слуз и нещо като ядки. Температурата му стига до 37,5. Не зная какво му е точно. Притеснявам се, че не зная първопричината за състоянието му, в смисъл дали хремата е от само себе си или е в резултат на зъбите. Очевидно за педито няма повод за безпокойство, но в къщи всички ме разпъват на кръст, че детето е много зле, че трябва да го прегледат обезателно и т.н. Искам да вметна, че боледува за първи път.И вече започна 7-я месец /така и не си сложих лентичка/. Споделете при вас как вървеше зъбоникненето и какво облекчи хремата и болката във венците. Как се справихте?

# 1
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
И ние сме с хремичка, даже попитах тук във форума.Имахме, и продължаваме да имаме разтройство, но не и примесено със слуз/слузта доколкото съм чела показав някаква алергия към нещо което е папкало, помисли дали си захранвала с нещо ново и ако да, то го спри/.
Съседчето под нас, е много зле положението, разтройство, сополи и кашлица заради стичащите се сополки и педиатъра е казал "Зъби".
Знам ли, според мен допитай се пак до лекар newsm78.Може и да са зъбки, може и да не са Confused
Дърпа ли си ушенцата, въпреки, че и това е в двете посоки - болен или зъбки, но поне може да отидеш на преглед УНГ и ако кажат, че няма нищо, значи са зъби.
По какво ще разберат ли - когато е било болничко детенце, тъпанчетата са хлътнали.
Помагаме си с физиологичен разтвор в нослето за прочистване и с мехлемче за венци Калгел, нищо повече, но и при нас пу пу е по-леко положението.
Дано се оправите бързо, бързо или пък феята прекрасна да Ви навести скоро Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 39 717
Най-верочтно е някаква настинка. 1вата настинка на Дияна беше в 7мия месец.
Дияна вдигаше много висока темп от зъби, но не винаги температурата е от зъби.

# 3
  • Мнения: 1 564
От зъби се вдига Т най-много до 37,5.(това са ми го казвали няколко лекари).По-висока от тази е болест.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 717
Нинка случва се, но не винаги са само зъби.
След 1вите 4 Дияна всички зъби ги изкарваше с 39градуса темп, понякога и р-во. Но темп е вдигала 1, макс 2 дена. После спада.

# 5
  • Мнения: 695
досега зъбите ги вадихме без Т и каквито и други проблеми освен обичайното мрънкане Wink но сега едно зъбче се запъна и я тормози много.преди няколко дни,а и сега все още бяхме суполиви,а имахме и Т.педито каза,че е много вероятно да е от зъбите и ,че при някои деца това е често срещано.което не означава,че не е настинало детенцето.просто ти отговарям на въпроса,че според педито може да се появят сополки от зъбките.
за да си по-спокойна забеди го детенцето пак на лекар newsm10 smile3503

# 6
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Искам да кажа, че при нас се оказаха, не зъбки ами чиста настинка.Както поясних и по-горе отидахме на лекар и ни прегледаха ушите и се оказа, че е тръгнал да се разболява, а симптоматиката отговаряше за зъби.Да не казвам, даже, че въобще не се държеше като болничък, но.... Sad и сега сме на Otipax i Hustagil и Vatamin C разбира се  Sad
Отиди пак на лекар, ако не са спряли сополките и имате залени изпражнения.
Това е моят съвет. Hug

Общи условия

Активация на акаунт