Голям проблем :(

  • 1 762
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 343
Моля Ви помагайте!
Моя син тотално отказва лъжицата ... Преди само въртеше глава ама сега изпада в истерия. Още като почна да слагам лигавника и почва да пищи. Казаха ми да го държа гладен докъто прояде ама не.. от 6:30 сутринта не е ял сега е 20:21 и пак неиска.Sad Уморена съм изнервена съм и съм обезверена ве4е. Приемам всякакви съвети.

# 1
  • Мнения: 46 436
Остави го малко на шише, разреждай яденето и го предлагай така за около седмица, после пак опитай, не го насилвай, защото ще стане по-зле Peace

# 2
  • Мнения: 1 489
Защо не пробваш с шишето на Камера,където вместо биба има лъжичка.

# 3
  • Мнения: 515
Аз да не те притесня, но...

Ако не е ял нищо цял ден, възможно ли е да е начало на настинка или нещо такова? Зъбки да речем... newsm78

А ако мислиш, че не е това -  смени лъжицата. Подай му новата да си поиграе малко с нея и се опитай да си по-спокойна като наближи времето за хранене.

Наистина не ми се иска да ти вкарам някоя депресия с това за настинката...

# 4
  • Мнения: 7 803
опитай преди да е огладнял да дадеш няколко лъжички, като е много гладна тони не иска с лъжица да яде, zащото става по бавно

# 5
  • Мнения: 2 978
Остави го малко на шише, разреждай яденето и го предлагай така за около седмица, после пак опитай, не го насилвай, защото ще стане по-зле Peace


Точно така..

Мони беше на 6м някъде когато го направи това....точно за около седмица беше!! Peace

# 6
  • Мнения: 4 187
Така е в началото Wink, много нерви, малко резултати, много мазане ! Имаш чувството, че никога няма да се научи да яде с лъжица........ Спокойно, до седмица две ще сте професионалисти  Flutter.
Като начало ти предлагам да го оставиш да си почине, лъжицата няма да избяга. Ако има желаещи да поемат храненето  ( поне едно ) също ще е от полза  Peace.
Децата усещат нервноста и я прихващат, така да се каже ( ние всички много добре знаем това  Sunglasses ).

Успех   bouquet!

# 7
  • Мнения: 1 343
За настинката той е хремав от зъбите които му никнаха вече сме с 6 зъба Sad тогава като отказваше не го насилвах въобще . За настинката почти в седмицата два пъти посещаваме педито понеже аз съм на мнение че акос е хване на време по лесно се лекува и редовно го слушахме и гледахме гърлото за да съм сигурна 4е е от зъби.Няма температура.
Да ви кажа как малко след като писах процедирахме оба4е наедно с татито - Малкия съблечен голичък както обича най много само по памп полулегнал в него и млякото - кисело подсладено с малка лъжичка пробвах първо с пръст както пишеше тука ама той ХАПЕЕ.. та дърпа се ама като усети вкуса и почна да отваря устата .... и гълта не плюе .. Досега такова нещо не е било в смисъл не я е приемал с охота ама не е пищял така ... Ще тествам да спра биберона даже и за млякото и да давом със силиконовата ако пак се дърпа спирам всичко минава само на мляко за седмица предполагам няма да му стане нищо и после постепенно ще вкарвам ... Стискайте ми палци да стане че той и не спи нощем и наистина съм на ръба на силите си.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
Амени лъжицта, или го остави малко на биберона. Ако не яде по цял ден поне течности му давай.

# 9
  • Мнения: 7 640
Джъмп правилно ти е написала, че ако е много прегладнял няма да иска лъжицата

# 10
  • видин
  • Мнения: 358
понякога така се получава при използване на метална лъжичка - ако е студена например. Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Остави го малко на шише, разреждай яденето и го предлагай така за около седмица, после пак опитай, не го насилвай, защото ще стане по-зле Peace
Peace

# 12
  • Мнения: 356
Не е ли много голям за да почва сега да яде с лъжичка? newsm78Може за това да не я иска.... SadДо сега пюренцата как ги е ял?

# 13
  • Мнения: 1 564
опитай преди да е огладнял да дадеш няколко лъжички
Peace

# 14
  • Мнения: 8 917
Остави го малко на шише, разреждай яденето и го предлагай така за около седмица, после пак опитай, не го насилвай, защото ще стане по-зле Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт