Отговори
  • Мнения: 642
Преди 2 дни открих първият кариес на Емо  #Crazy. Хем ми стана смешно - вече е с проблемите на големите хора - хем ми стана мъчно, че ще го бръмчат с машинката. Засега няма оплаквания като болка или боцкане. Кариесът е на долен предпоследен кътник. От лентичката ми се ориентирате, че е на 4 г. и 8 месеца.
Разкажете и за първата пломба на децата ви. Как реагираха на зъболекаря, на машинката, на новото усещане от пломбата в устата.

# 1
  • Мнения: 415
Кало беше на почти три години, когато му открих кариес между предните горни два зъба  #Crazy На всичко отгоре той не обича сладки - хапва само чист шоколад и то мнооого рядко, никакви вафли, бонбони и др. и всяка вечер му миех зъбите  ooooh!
Заведох го на зъболекар, който каза че не се работят кариеси на предните зъби, особено на толкова малко дете... newsm78
Маза зъбите няколко пъти със сребърен нитрат, за да спре развитието на кариеса.
Сега чакаме смяната на зъбите...

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Чук, чук, да не чуе Дявола  Praynig, за сега нямат моите!!!

Тя е на 8г. и половина, а Той е на 2г.7м.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
На 1.1г  Sad
Мазаха я със сребърен нитрат, сега обаче зъбките и са съвсем леко черни. Само канта на кариеса си личи.
Други за сега слава богу няма. Но кариесите на горните 4 предни ми стига.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз чукам и ние още нямаме кариеси. Ще ти споделя какво ме съветва моята стоматоложка: Още докато бях бременна пиех Флорин.Към 3-4 години давах Флорин на сина ми, сега като сменя зъби пак давам. Не зная дали с това съм предотвратила кариес (а и хигиената ни е на високо ниво), но освен това знам че и гените играят съществена роля. Наистина е много неприятно на толкова малко дете, но все пак ходете по-често при стоматолог и го питай за всякакви начини за предотвратяване на следващи кариеси.

# 5
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
На 3,5 г. Досега са й направили общо 6 пломби. Мия не налита на сладко и си мие зъбите сутрин и вечер, но въпреки това има кариеси. Есента й направиха 4 и когато я заведох наскоро на профилактичен преглед имаше още 2 кариеса. Много й е интересно да я водя на зъболекар и се държи много смело за малко дете.

# 6
  • Мнения: 1 383
През лятото бяхме на профилактичен преглед - нямаше кариеси, за мое голямо учудване, защото яде много сладко. Обаче... само няколко месеца по-късно се сдоби с 3! Как става тоя номер newsm78 или зъболекарката не ги е видяла, не знам. Първия път се държа превъзходно, втория ужасно. Сега предстои третия Praynig
Флуор съм давала малко в бебешка възраст, но като гледам колко е спорна ползата от него, реших да не давам, на бебето също.

# 7
  • Мнения: 295
На 7 години открих ме първия сега сме на 10 год имаме 3 пломби.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На 7г е баткото и нищо няма по зъбките за момента Peace

# 9
  • Мнения: 642
Имам позната зъболекар и се чухме днес. Тя ми каза, че задължително на кътник се прави пломба, нищо че е млечен зъб - той ще се смени чак към 12-тата година, така, че не може да се мине без пломба.

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Някъде на 5 годинки беше когато в градината сключиха договор с някакви студенти по стоматология да ходят да им оправят зъбите. Та те му откриха два кариеса и му ги оправиха. Той обаче беше много смешен като ми разправяше за "доктор Ники" и "доктор Веско". Твърдеше че изобщо не го е боляло а накрая му бяха подарили огледалце за зъби. След това като го водих вече в първи клас на профилактичен преглед при зъболекар, зъболекарката ми каза че пломбите са направени за шестица. И досега е много смел при зъболекаря. Не знам дали се дължи на това че студентите са били внимателни и са успели така да го предразположат че да се чувства комфортно на стола и да не се плаши от машинката.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Сиси още няма, мислех, че и Гого няма ама го питах и се оказа, че имал една пломба, по негови спомени 6-7ми клас. Той сам ходи на зъболекар и съм забравила...

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чук, чук, да не чуе Дявола  Praynig, за сега нямат моите!!!
И моите.

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Ооооооооо, болна моя темичка.

# 14
  • Мнения: 29
Преди 10 дена и направихме първият кариес. Филипа е на почити 6 години без месец. Надявам се да не се появи друг. Пожелавам го на всички.

Общи условия

Активация на акаунт