kрай на кърменето

  • 609
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 388
Мили мами, имам един много бърз и прост въпрос. Спрях да кърмя в край на февруари и цикълът ми дойде като по учебник 40 дни по-късно. За мое огромно очудване, обаче, все още отделям по малко мляко.
Защо? И това значи ли, че и хормоните ми не са се върнали в нормалните си нива.

Ще съм много благодарна на всички, които ми отговорят

Поздрави
Мама Таня

# 1
  • Мнения: 411
Дано не се обидиш,но не разбрах каква връзка им цикълът с кърмата.на мен ми доииде на  първия месец след раждането и си ми идва редовно,а все още кърмя.И не съм само аз.Ако те притеснява нещо отиди на лекар,но не мисля,че е обезпокоително. Rolling Eyes

# 2
  • на Север
  • Мнения: 503
Нормално е да можете да изцедите няколко капки мляко или да имате малко изтичане на кърма седмици или месеци, след като сте спрели да кърмите.

от тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697

# 3
  • Мнения: 2 388
Нямам за какво да се сърдя, мила Беа! Аз съм от хората, които като не знаят - питат! Това е по-добрата политика.
Благодаря ти за взетото отношение

# 4
  • София
  • Мнения: 39 745
Според мен е нормално от време на време да капва. Кърмата не спира изведнъж, т.е. не е кранче на чешма. Моя сикъл също дойде след 40тия ден от раждането.

# 5
  • Мнения: 1 559
Съвсем нормално е дори месеци след спиране на кърменето да можеш да изцедиш капчици кърма (в банята под топлата вода например). Няма нищо притеснително Grinning

# 6
  • Русе
  • Мнения: 785
Моя позната си "прокапваше" и 2 години след раждането (когато забременя с второто  Simple Smile), без това да и създава особени проблеми...Абе, всъщност, по едно време се наложи да пие някакви хормони, защото тестовете за бременност излизаха положителни, без да е бременна, но за теб е още много рано... А цикълът наистина няма връзка - и аз си кърмех, а имах редовен цикъл от 40-тия ден след раждането...
Не се притеснявай, всичко е нормално!  Peace

# 7
  • Мнения: 2 388
Благодаря на всички  Grinning
Какво щях да правя без мамите от сайта  Grinning Grinning Grinning

Целувки

# 8
  • Мнения: 3 042
Съвсем нормално е дори месеци след спиране на кърменето да можеш да изцедиш капчици кърма (в банята под топлата вода например). Няма нищо притеснително Grinning

 PeaceПри мен беше така.
 

# 9
  • Мнения: 1 858
На мен първият ми цикъл беше четири месеца след като родих. Когато кърмата ми сря тя спря точно като кранче на чешма, от веднъж. В момента съм на 22 години а на майка ми и тече коластра, когато си стисне зърното като за изцеждане. Това не и създава никакви проблеми, тъй като тече само при натиск от нейна страна.

# 10
  • Мнения: 1 559
На мен първият ми цикъл беше четири месеца след като родих. Когато кърмата ми сря тя спря точно като кранче на чешма, от веднъж.
   Идването на първия цикъл няма връзка със спирането на кърмата ти Wink  По време на цикъл кърмата става леко солена на вкус (хормонално обусловено е) и някои бебета отказват да сучат първия ден - макар и да е рядко явление, но кърмата не спира Grinning

# 11
  • Мнения: 1 858
Имах в предвид, че докато кърмех нямах цикъл. Първата менструация ми беше един месец след като спрях да кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт