Това ли са контракциите

  • 1 502
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте на всички,
бременна съм в 19 г.с. и снощи за пръв път усетих стягане на стомаха, /стомаха, а не матката/ стана твърд като стена за около минута и трудности с дишането. Обадих се на наблюдаващия ме лекар, тя ми каза, това са контракции, лягай и днес ела да ти дам болнични. От снощи съм добре, не  се е повторило, днес съм на работа и мисля, че е малко пресилено да лежа в къщи. Това ли представлява контракцията, защото аз си го представях ниско долу, а не горе, чак до ребрата. Това ми е първа бременност и всичко, което е необичайно за тялото ми го мисля като ненормално.
До скоро     :shock:

# 1
  • Мнения: 1 722
Мисля, че за твоята седмица трябва да усетиш един-два пръста под пъпа и то нещо като вътрешно стягане, може и да не е болезнено. В стомаха няма как да почустваш контракции  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Dimitrova_V
Здравейте на всички,
бременна съм в 19 г.с. и снощи за пръв път усетих стягане на стомаха, /стомаха, а не матката/ стана твърд като стена за около минута и трудности с дишането. Обадих се на наблюдаващия ме лекар, тя ми каза, това са контракции, лягай и днес ела да ти дам болнични. От снощи съм добре, не  се е повторило, днес съм на работа и мисля, че е малко пресилено да лежа в къщи. Това ли представлява контракцията, защото аз си го представях ниско долу, а не горе, чак до ребрата. Това ми е първа бременност и всичко, което е необичайно за тялото ми го мисля като ненормално.
До скоро     Shocked


Щом си усетила стягане и втвърдяване, значи е контракция. ПОслушай лекарката си и си вземи болничен. Изобщо не е пресилено, по-добре полежи малко, после да няма проблеми!

# 3
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Dimitrova_V
Здравейте на всички,
бременна съм в 19 г.с. и снощи за пръв път усетих стягане на стомаха, /стомаха, а не матката/ стана твърд като стена за около минута и трудности с дишането. Обадих се на наблюдаващия ме лекар, тя ми каза, това са контракции, лягай и днес ела да ти дам болнични. От снощи съм добре, не  се е повторило, днес съм на работа и мисля, че е малко пресилено да лежа в къщи. Това ли представлява контракцията, защото аз си го представях ниско долу, а не горе, чак до ребрата. Това ми е първа бременност и всичко, което е необичайно за тялото ми го мисля като ненормално.
До скоро     Shocked


Точно това са контракциите! Аз ги имам от няколко седмици, но ми изписах Магнерот и сега нямам оплаквания! Ако зачестят при теб - би трябвало да ти изпишат някакъв магнезиев препарат.
Но-шпато има съвсем друго действие и няма да предотврати контракциите, а ще ги успокои.

# 4
  • София
  • Мнения: 750
Миличка честно да ти кажа на мен ми е втора бременност ама и аз не знам, а чувствам същите неща само че при движение.
Вчера цял ден бях така, накрая с бодежи ниско, ама пък днес нищо ми няма иначе и аз бях решила направо на консултация да ходя.
Надявам се да не са или пък да са в рамките но нормалното.

Някой знаещ да сподели моля!

# 5
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Цитат на: Anita_79
Мисля, че за твоята седмица трябва да усетиш един-два пръста под пъпа и то нещо като вътрешно стягане, може и да не е болезнено. В стомаха няма как да почустваш контракции  Laughing


При мен е точно така и е болезнено. Лекаря ми изписа папаверин и ако не помогне магнерич, но от папаверина адски ме боли главата и го спрях. Сега вземам Магнерич 3 пъти по 1 таблетка на ден, но засега няма промяна, продължава да ми се втвърдява матката ниско долу и да ме наболява от време на време. Не бих казала че болките са нетърпими, но определено ги има. Дали е опасно!!! Не знам да се обаждам ли на доктора или да чакам магнерича да подейства, вземам го от 3 дни.  Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 750
Е аз докато пишех вие сте отговорили - явно си трябва намесата на специалист.
И аз благодаря!

# 7
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Valka
Цитат на: Anita_79
Мисля, че за твоята седмица трябва да усетиш един-два пръста под пъпа и то нещо като вътрешно стягане, може и да не е болезнено. В стомаха няма как да почустваш контракции  Laughing


При мен е точно така и е болезнено. Лекаря ми изписа папаверин и ако не помогне магнерич, но от папаверина адски ме боли главата и го спрях. Сега вземам Магнерич 3 пъти по 1 таблетка на ден, но засега няма промяна, продължава да ми се втвърдява матката ниско долу и да ме наболява от време на време. Не бих казала че болките са нетърпими, но определено ги има. Дали е опасно!!! Не знам да се обаждам ли на доктора или да чакам магнерича да подейства, вземам го от 3 дни.  Sad


На мен ми казаха ако имам контракции да взимам Магнерич 3 пъти по 2 и ако се наложи може да се взима освен него и Но-шпа. 3 пъти по 1 магнезий по едно време хич не ми вършеше работа. За бебето не се притеснявай, няма проблем. Аз пих магнезий през цялата бременност.

# 8
  • Мнения: 2 489
Valka, три дни са много малко време. След десетина дни може би ще усетиш ефекта. Аз първата седмица пиех 3х2 Магнерот, а сега ги пия 3х1.

# 9
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Asia
Е аз докато пишех вие сте отговорили - явно си трябва намесата на специалист.
И аз благодаря!


Задължително трябва намеса на специалист.

# 10
  • Мнения: 5 370
Ами аз да си го кажа директно-скоро даже бях пускала тема по въпроса.Имам ги същите присвивания,болката е като при цикъл и се появяват даже когато съм абсолютно спокойна.А щом има и нерви-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.В момента съм в болничен,снощи лекарят ми след преглед заръча да отида за продължение другата седмица.Не е никак безобидно или пък пресилено.Все пас ролята на контракциите ,когато сме били в цикъл,е била да изхвърли нещо ненужно,а сега трябва да го пазим!!! Grinning

# 11
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Цитат на: sunny_zt
Valka, три дни са много малко време. След десетина дни може би ще усетиш ефекта. Аз първата седмица пиех 3х2 Магнерот, а сега ги пия 3х1.

Ами то така си пише и в листовката Embarassed  Ще взема да вземам по 2 около седмица а после ще мина на 1. Дано да помогне и да не се налага да звъня на доктора за нищо.

# 12
  • Мнения: X
Ами в стомаха ми се струва странно, но щом си имала стягане и задух....послушай лекарката си, ако искаш се консултирай с още един лекар.

# 13
Ами странно ми се струва болка в стомаха да е контракция но аз не съм лекар Sad Аз имах доста контракции, но моите бяха по-ниско.. болката е като при цикъл... Може би е различна при всяка жена... Но доколкото знам леките контракции сами по себе си не са нещо страшно...Аз не съм пила лекарства за тях, ако не ти пречат и лекаря не настоява да пиеш лекарства по-добре недей. Все пак контракциите са естествената подготовка на тялото за раждането...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз заради контракции бях в болница. Извинявайте, но прочетох мнения за самоволно пиене на лекарства и увеличаване на дозите им. Обаждайте се на лекаря си и за най-малкото притеснение. По-добре една минута разговор отколкото дни притеснения. Аз пия магнерот 2 пъти по две. Казаха ми след 10 дена да мина по две на ден, но ми се появиха пак контракции и сега съм към старата схема. Внимавайте с лекарствата и си пчивайте повече. Дано не обиждам никой!

Общи условия

Активация на акаунт