Имам нещо на клепача

  • 2 806
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Усещам го, а и се вижда при вглеждане, като подутина. От вътрешната страна на клупача е - топче с размери 2-3 мм. Не ме боли. Какво може да е това?! newsm78

# 1
  • Мнения: 2 274
Ечемик, може би... Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Ечемика не боли ли?
Може да е някакво мастно образование, на мен ми избиват понякога, но отвън на клепача. Отиди на лекар.

# 3
  • Мнения: 99
Моята дъщеричка има на единия си клепач такова "топче". Водихме я на очен лекар и ни обясниха, че понякога се запушва масно каналче и започва да набира гной. При нас е от доста отдавна - близо година и сега вече ще го махат по оперативен път, защото се е оформила т.н. капсула и тя нямя как да се разнесе, но ако твоето е от скоро може да подейства лечението с компреси от топла вода поне три пъти на ден по за около 15 мин. Но все пак отиди на лекар, защото ние си мислехме, че е ечемик и не заведохме детето на лекар.

# 4
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
При мене се беше образувало нещо такова, но от външната страна, беше много малко и почти не се виждаше, усещах го само на пипане. Стоя цяла година Crazy, после изчезна точно така, както се беше и появило. Не ме болеше изобщо, просто си стоеше там, колкото да ме дразни и да не мога да изляза от в къщи без сенки на очите, защото иначе се забелязваше. Иди на лекар, поне за да изключиш гнойно натрупване (то не би ли трябвало да боли това нещо newsm78), моето не беше такова и предпочетох да изчакам да се разнесе само.

# 5
  • Мнения: 5 313
Може да е някакво мастно образование, на мен ми избиват понякога, но отвън на клепача. Отиди на лекар.

И аз мисля,че ще е мастно образование.

# 6
  • Мнения: 7 640
по-скоро е вътрешен ечемик. Иди на очен лекар да ти го махне, ако ти пречи Peace

# 7
  • Мнения: 2 910
И аз имах такова топченце от вътрешната страна на клепача, стоя си около година време и накрая само си изчезна.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ами не ме боли изобщо, дори когато го натискам. Имала съм ечемици и със сигурност не е такова - те болят.

ако твоето е от скоро може да подейства лечението с компреси от топла вода поне три пъти на ден по за около 15 мин.

Ще пробвам!   bouquet

Притеснява ме по-скоро естетически -  точно както CTramell е писала. При мен обаче си личи и като сложа сенки  Confused.

Общи условия

Активация на акаунт