ne iska da spi -kakvo da pravia

  • 2 539
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Цитат
zdraveite mami.molia vi za pomo6t.moiat sin sega 6te stane na 6m.,no ot dva meseca niakude zapo4na da ne iska da spi. prez denia spi malko,po 20,30 min ,3 puti na den ,no prablemut mi e nai ve4e ve4er,zaspiva kum 24-01h.ne iska da spi kato go prespivam,a zaspiva kogato toi iska.prespivam go na ruce.          ako niakoi znae ne6to 6te sum vi mnogo blagodarna.

здравейте мами.моля ви за помо6т.моят син сега ще стане на 6м.,но от два месеца някъде запо4на да не иска да спи. през деня спи малко,по 20,30 мин ,3 пъти на ден ,но проблемът ми е най-вече вечер,заспива към 24-01х.не иска да спи като го преспивам,а заспива когато той иска.преспивам го на ръце. Ако някои знае не6то 6те съм ви много благодарна.

--------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: сб, 15 апр 2006, 08:55 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 1 771
Писах ти на лични.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 769
Не го приспивай на ръце... Остави детето да спи когато и колкото иска. Ти трябва да се нагодиш по неговия режим, а не то по твоите желания Simple Smile
Извеждай го повече на вън - това за него еуморително и ще спинка повече Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 053
Не го приспивай на ръце... Остави детето да спи когато и колкото иска. Ти трябва да се нагодиш по неговия режим, а не то по твоите желания Simple Smile
Извеждай го повече на вън - това за него еуморително и ще спинка повече Simple Smile

и аз мисля така Wink

# 4
  • Мнения: 1 072
Ти трябва да се нагодиш по неговия режим, а не то по твоите желания Simple Smile
Защо ли пък аз съм на друго мнение... значи, ако то иска да спи от 24 до 9 сутринта, трябва тя да го приеме? Аз пък мисля, че точно детето трябва да приеме режима на родителите, а не обратно.
Съвет: един и същ ритуал, всяка вечер, къпане, пиене на мляко, слагане в леглото. Така знае кое след кое следва. Приспиването на ръце го спри. Ползувате ли залъгалка биберон?

# 5
  • Мнения: 2 910
И аз съм на мнение, ако можеш да спреш приспиването на ръце. Ако все пак не иска да заспи само детето, опитай се да го сложиш в креватчето и да го галиш малко или да го тупкаш по дупето, докато заспи. Също така се опитай да му създадеш режим. Както е написала SaraJK, един и същ ритуал всяка вечер, баня, пиене на мляко и слагане в леглото, за да може постепенно то да се пригоди към вашия режим, а не вие към неговия.
Това е моето мнение Peace

# 6
  • Мнения: 2 047
 Дъщеря ми ако вижда някой наоколо,не иска да заспи, затова може да пробваш без да се държите на ръце, май така или иначе няма ефект.
  Другото е ритуалът преди спане - да правите едно и също нещо всяка вечер - къпане и в леглото. Трябва да бъде изморен от игри и емоции също, според това реши кога ще го къпеш - дали в 7 или в 9 вечерта.

# 7
  • Мнения: 1 489
До навършване на 1 год. и ние бяхме така.Спеше по десетина минути и хоп ококорена и наспана.На всичкото отгоре е друсах по половин час на ръце.След годинката започна сутрин да ми спи до 10-11 часа,следобед 2-3 часа,е вечер лягаме в 22 часа,но какво от това.
Имай търпение. Hug Hug

# 8
  • Мнения: 41
imam biberon no toi ne go iska6e predi,sega go davam uj da zaspi no.ne stava kato mu se dospi po4va da reve dokato ne go vzema i togava za spiva.a ina4e na vun ako sme spi po 2-3h.no kato e u nas ne iska pove4e ot 20 min.ve4er zaspiva v 20.21.h vse razli4no no se subujda sled 30 min.i ne zaspi.probvala sum da go ostavia da ne spi no pla4e , posle go prespivam po 1h.no ne iska i t.n. ne znam ima si svoi rejim i to 6antav...mai e mn.buen ..mislia si dali da vzema ot tia ospokoiava6ti 4ai4eta ili mne6to dr..no kakvo.

Последна редакция: сб, 15 апр 2006, 21:55 от marina_1

# 9
  • София
  • Мнения: 39 711
И аз съм на мнение да спреш с приспиването на ръце.
Разреди малко днесния сън, и слагай бебето да ляга по-късно вечер.

# 10
При нас проблема е сьщия.Бебка е на 3 месеца и спи най-много 30 мин.Заспива с голям зор апьк като се сьбуди е крива до небесата.Тя носи ортопедични гащички и аз на това отдавам капризното й поведение.Но като я заведох на консултация личната каза че детето е по-нервно и ни изписа Вомитусхил-свещички.Аз обаче прочетох на упьтването,че се изписва при гадене и поврьщане.Какво да правя-да и ги  слагам ли свещичките или не?Ако някой знае нека да ме посьветва...

# 11
  • Мнения: 1 072
При нас проблема е сьщия.Бебка е на 3 месеца и спи най-много 30 мин.Заспива с голям зор апьк като се сьбуди е крива до небесата.Тя носи ортопедични гащички и аз на това отдавам капризното й поведение.Но като я заведох на консултация личната каза че детето е по-нервно и ни изписа Вомитусхил-свещички.Аз обаче прочетох на упьтването,че се изписва при гадене и поврьщане.Какво да правя-да и ги  слагам ли свещичките или не?Ако някой знае нека да ме посьветва...
Ох, думи нямам. Как може да се предписват лекарства за щяло и нещяло...

# 12
  • Мнения: 41
mayi iv i moia kris e taka otdavna mn. e nespokoen i buen no ne mislia 4e triabva da pribiagvame do takiva kraini merki,po dobre da probva6 s ne6to po leko,4ai naprimer.no ne znam dali pomaga.a ti nali ne iade6 6okolad i kafe,za6toto te vuzbujdat.

# 13
Здравей Marina. Не ям шоколад и пия само декофеиново кафе защото още я кьрмя.Много сьм стриктна в това отношение,даже май малко се престаравам.Но за такьв чай не се бях сещала .Благодаря ти за сьвета.Като за начало ще опитам с нещо на HIPP.Чувала сьм,че имат успокоителен чай

# 14
  • Мнения: 41
da vi se pohvalia 4e ve4e zaspivame kum 21h.i se budim poniakoga za voda.neznam kak stana.no znam 4e probvah mn. ne6ta i ne pomognaha.a izvednuj vsi4ko si doide na miastoto .iavno e bil takuv period,i te nai dobre si znaiat muni4etata. Peace

Общи условия

Активация на акаунт