птиче мляко?

  • 1 419
  • 2
  •   1
Отговори
  • Ruse
  • Мнения: 390
здравейте момичета .Днес в една позната ядох десер наречен птиче мляко smile3508 ако знаете каква вкусотия беше.Та сега си търся рецептата .ПОМАГАЙТЕ

# 1
А пробва ли с търсачката, пиле?!

Ето на мен какво ми изкара:

Торта "Птиче мляко"

от djemma

Блат :
4 чйца се разбиват с 1 чаша захар, прибавя се 1 чаша брашно. Изпича се блат.
Крем :
40 гр желатин, 1 чаша прясно мляко,300 гр масло,10 яйца, 2 чаши захар,1 с.л брашно,ванилия.
Желатинът се накисва в 150 гр вода, разтваря се без да завира. Жълтъците се разбиват с 1 чаша захар, долива се мляко и брашното се слага, предварително размито с няколко лъжици от млякото.Сварява се на крем на водна баня.Оставя се да изстине. Маслото се разбива с ванилията и се прибавя по малко от сварения крем, разбива се добре, Разбиват се белтъците на гъст сняг с другата чаша захар. Прибавя се бързо на тънка струйка горещия желатин ( именно горещ! ).Съединяват се внимателно двата крема до еднородна маса.
Глазура :
5 с.л какао,4 с л мляко,50 гр масло, 1/2 чаша захар. Всичко се кипва на котлона до хомогенна смес.
Сглобяване на тортата:
 Блатът се реже на две.Едната част се поставя във формата, в която е печен, излива се крема, слага се другия блат. Оставя се да желира 4-5 часа в хладилника. След това се вади на табличка и се полива с глазурата. На снимката в крема е добавена червена боя и част от крема е изсипан в тава на тънък пласт. След като желира сместта в тавата с формичка за сладки или нож може да се изрежат фигури за украса на тортата.
Само се пише дълго, а се приготвя много лесно. Моите много я харесват, а и колкото гости съм имала всички са я харесвали. 
Изглежда така, снимката не е моя, но така се получава, не съм снимала моя торта, този път ще го направя обаче :
http://www.7ya.ru/photos/private-showphoto.aspx?RubrID=108125&PhotoID=968842


# 2
  • Ruse
  • Мнения: 390
пуснах търса4ката но не е това рецептата.В това което ядох има мед в блата

Общи условия

Активация на акаунт