за цикъла след раждане

  • 764
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Родих преди по4ти 5 месеца; цикълът ми дойде месец и половина след това;
не се е регулирал още на около 30-35 дни, но ме притеснява, че е по обилен от преди забременяването, а и не е така болезнен.
бихте ли споделили Вашият опит
Благодаря Ви предварително!
Може би трябва да споделя, че все още се кърмим и правим опити за захранване

# 1
  • Мнения: 1 559
Нормално е да е по-обилен (нали 9 месеца +месец и половина, както е в твоя случай не го е имало никакъв). Нужно е време,за да се регулира и да стане редовен. На кърмачките цикълът идва между 40тия ден и 1,5 година след раждането - все е в реда на нещата. А това,че не е така болезнен - късметлийка си Wink Няма от какво да се притесняваш.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 80
Родих август2005 и цикълът ми се възстанови декември2005. И при мен е по обилен и изобщо не разбирам кога ми идва/ не ме боли/ , а преди се превивах от болки 2 дни преди и 2 дни след датата. Мисля четова е нормално!!!  а за да се нормализира напълно цикъла и да бъде редовен е нужно още време, но при всички жени е различно

# 3
  • Мнения: 1 581
Понеже имах много болезнен цикъл преди да забременея, гинеколожката ми ме успокои, че едно раждане ще ме оправи. Е, мене не ме оправи де, но искам да кажа, че е нормално да не е болезнен. И моят си се възстанови на 40-ия ден някъде, малко след като ми се изтекоха лохиите, въпреки че имах кърма до 8-ия месец. И в началото беше по-обилен (първия път си помислих, че е някакъв кръвоизлив направо  Shocked), и не беше съвсем редовен (пропускаше понякога, закъсняваше). Ако те притеснява, питай гинеколога си, така или иначе е хубаво да си направиш преглед, ако не си си направила вече де   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 3 880
момичета, хубаво е, че има такава тема:) аз искам да ви попитам дали цикъла ви е по-продължителен след раждането? при мен продължава по 7-10 дни вече:( (преди да родя беше по 6). последните 3-4 дни е като зацапване, но го има... моят гинеколог каза, че няма проблеми при мен, ако искам да пия противозачатъчни, щял да намалее, но не искам...кажете, единичен случай ли съм?

а на aneleto искам да кажа, че и при мен след раждане цикъла е по-обилен, а първите няколко пъти като ми дойде (детенце беше на 6 месеца) беше адски много. също нямах болки като преди раждането, обаче сега с течение на времето болките си се връщат, макар и не толкова силни...

# 5
  • Мнения: 3 042
За цикъла след раждане може да погледнеш ТУК.

Докато кърмех цикълът ми беше по-обилен. След като спрях да кърмя се нормализира.

Общи условия

Активация на акаунт