Наддали сме много малко

  • 494
  • 10
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 442
Тъй като вчера и днес малката поддържаше температура сутринта отидохме на лекар. Той се възползва и и направи консултацията - т.е. на 20 ден след последната - беше наддала само 10 гр. (ако е верен кантара), но дори и да е повече то отклонението няма да е много голямо. Притеснена съм че не наддаваме. Вярно че сме 9,270  и педито каза че не е безпокоително, но.... Хапваме си добре на обяд  - зеленчуково, месно, а следобяд - каша. Какво да правя? Моля помогнете.

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Някои бебета на тази възраст дори свалят от теглото и това е свързано с повишената двигателна активност. Доста често деца които са наддавали интензивно до този момент спират рязко да наддават, но това е временно- другият месец ще навакса. Може би ще дръпне на височина повече. Ако детето е спокойно и в кондиция - играе си и е жизнено, значи няма за какво да се притесняваш. Освен това може предния път да е теглена след ядене, с памперс и т.н.

# 2
  • Мнения: 6 243
Какво да правиш ли? Ами преди всичко - да не се притесняваш особено.
Първо - теглили сте я, но не сте я премерили. А немалко бебета са на периоди - понякога дърпат на сантиметри, понякога трупат грамчета.
Второ - детето е на 8 м. и тежи доволно много. Не е новородено, за което теглото е от жизнено значение.

Един съвет: не се вторачвай в кантара. Не се затормозявай излишно с мисли за това - колко грама е изяло, изпило, изпишкало... Ако детето се развива нормално за възрастта си в най-общите рамки, разлики от по няколко грама нямат абсолютно никакво значение.  

# 3
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Според мен всичко си е наред. Не всеки месец бебетата наддавт по много. Важното е, че бебка е добре и се храни нормално. Виждам, че е почти колкото моята беба а тя е 7380 в момента и 67см., а е родена 3100, така че явно твойта бебка е поизбързала в наддаванвто и сега може би се движи вече повечко и затова забавя наддаването. Не се притеснявай, тепърва ще има месеци в които не само няма да наддава а и ще спада в теглото.

# 4
  • Мнения: 854
Не виждам за какво се притесняваш newsm78 Не може все да наддават по колиграм. Моето момченце между другото тежи колкото твоето човече, с тая разлика, че е с 8 месеца по-голям Simple Smile Никога не съм се притеснявала за наддаването му, той е много жизнен и си изразходва калорийките за отрицателно време. А вие си хапвате доста неща, така че няма страшно. Тя вече може и да пълзи малката, ти ще кажеш. При всяко положение няма място за притеснения Peace

# 5
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 442
Вики много се движи в проходилката, а иначе когато е легнала не престава да се върти и да пропълзява. За две седмици ни избиха 4 зъба. Дано да е от това. Но 10 гр. Confused Знам че не трябва да се вторачвам в кантара. Не сме дръпнали и на сантиметри - само 1 Confused

# 6
  • Мнения: 4 242
Според моята педиатърка щом наддава детето, макар и малко, значи всичко е наред.
Дъщеря ми е качвала само 30 гр за месец (не помня в 8 или 9 беше). Според мен нямаш повод за тревога! Peace

# 7
  • Мнения: 4 915
Да, не се вторачвай в кантара.

Детето вече не е толкова малко, на 8 месеца е. Не е необходимо вече да наддава бързо както при новородените.
Движи се повече, зъбки го мъчат.
А и сте цели 9 килограма.  Blush Дъщеря ми на 12 месеца беше толкова.

Важното е, че е здраво, в настроение, спокойно дете. Оттук насетне същественото е, че детето расте и се развива, ще качва грамчета и сантиметри - понякога повече, друг път по-малко... Горе главата!  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 790
Не се тревожи и при нас беше така. След 9 м до годинката не качи почти нищо - 100-150 гр. най- много. Но растеше на височина.  Сега е в долната граница за тегло, но е  с половин глава по-висок от повечето деца на неговата възраст.

# 9
  • Мнения: 3 591
Второ - детето е на 8 м. и тежи доволно много. Не е новородено, за което теглото е от жизнено значение. 

Подкрепям с 2 ръце Simple Smile
При нас примерно бебета се теглят (никой тука не ги мери на височина - нито при раждането, нито после) на тези интервали:

тегло при раждане
6 дена
6 седмици
10 седмици
14 седмици
9 месеца
18 месеца

# 10
  • Мнения: 11 505
Какво да правиш ли? Ами преди всичко - да не се притесняваш особено.
Първо - теглили сте я, но не сте я премерили. А немалко бебета са на периоди - понякога дърпат на сантиметри, понякога трупат грамчета.
Второ - детето е на 8 м. и тежи доволно много. Не е новородено, за което теглото е от жизнено значение.

Един съвет: не се вторачвай в кантара. Не се затормозявай излишно с мисли за това - колко грама е изяло, изпило, изпишкало... Ако детето се развива нормално за възрастта си в най-общите рамки, разлики от по няколко грама нямат абсолютно никакво значение. 
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт