фолиевата киселина от кой месец се взема?

  • 1 216
  • 15
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 1 936
Има много теми за приема на фолиева киселина и не само в този форум, потърси ги.
Хубаво е да започнеш да я вземаш от момента, от който решиш да забременееш и да си я пила поне 2-3 месеца преди да забременееш.
Аз съм я пила до 16 г.с. защото така ми беше казала моята гинеколожка, въпреки че смятам, че е достатъчно да се пие до края на първия месец от бременността

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
По принцип, фолиевата к-на е желателно да се приема 1 мес. преди забременяване, но...както при повечето момичета, така и при мен - бременността ми не беше планирана.  Wink Тогава се започва веднага след като разбереш, че си бременна и се пие да края на 3 мес. Аз обаче по препоръка на генеколожката ми я пих до средата на 5 мес.  Wink
Лека бременност!  Hug  bouquet

# 3
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Фолиевата се пие 3 месеца преди да забременееш, когато бременността е планирана. Аз лично я пих още месец и половина преди да забременея, ама ние знаехме, че ще правим бебе. Иначе към 4 месец я спрях, защото вече нямше нужда. От 9 г.с. пия витамини Неоксид, до ден днешен, в тях също има фолиева, така че практически не съм я спирала.

# 4
благодаря ви но моя лекар не ми даде нищо да пия и сам много притеснена  а съм около 6 седмица

# 5
  • Мнения: 6 164
И аз я пих до края на 3 мес., тъй като не беше планирана бременността.

По-добре си я пий самоинициативно тогава Peace, защото както е оказа от някои теми напоследък - много лекари пропуснат тази никак НЕмаловажна подробност!!! Close

# 6
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
В интерес на истината не одобрявам това, лекарят ти къде мисли и какво прави?!?!?!  Thinking Иначе от друга страна имам приятелка женена във Франция, чака второ дете и при двете бременности не са й изписвали фолиева и не само на нея, а и на всички французойки. Това обаче не оправдава лекарят ти, че не те е посъветвал да приемаш фолиева, това не ти вреди, просто предпазва от неприятни последствия.
Вярвам, че при теб всичко е наред! Желая ти едно здраво и хубаво бебченце  baby_neutral!

# 7
  • Мнения: 2 663
И аз я пих до края на 3 мес., тъй като не беше планирана бременността.

По-добре си я пий самоинициативно тогава Peace, защото както е оказа от някои теми напоследък - много лекари пропуснат тази никак НЕмаловажна подробност!!! Close

# 8
  • varna
  • Мнения: 404
аз пих фолиевата киселина от момента в който разбрах,4е съм бременна до края на 4-я месец!!!
ти също не се бави,а я почвай!!!лека бременност

# 9
  • софия
  • Мнения: 25 202
По принцип, фолиевата к-на е желателно да се приема 1 мес. преди забременяване, но...както при повечето момичета, така и при мен - бременността ми не беше планирана.  Wink Тогава се започва веднага след като разбереш, че си бременна и се пие да края на 3 мес.
newsm10
Благодарение на форума, от момента, в който разбрах, че съм бременна (около 2 седмици след закъснението) си самопредписах фолиевата. Бъди сигурна, че по никакъв начин не може да ти навреди - нито на теб, нито на бебока.
Лека бременност  Hug

# 10
  • Мнения: 1 040
Отивай в аптеката и си я купи сама. Нямя да ти навреди само ще помогне. Пий я ако искаш до края тя не вреди, но действието и е до към 2-3 месец.
Нещо интересно: В Щатите слагат фолиева киселина в брашното и така хората си я набавят без да е нужно да пият хапчета. Според мен това е една доста добра политика, която може да е само в плюс за една страна.  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 1 941
Отивай и си я купувай сама - Неофолик от 0,4 мг. Ако чакаш някой гинеколог да ти каже...

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
да така е ако бременноста е планирана 3 месеца преди да забременееш е хубаво да се пие, ако ли не от момента, в който разбереш. Аз пих до края на 3-тия, а после започнах да пия Матерна до края, където също има фолиева киселина, но в по-малко количество вече (не казвам, че трябва точно матерна да пиеш после и по този въпрос има мн теми, но една приятелка сега влиза в 9-тия, не пие матерна, но пък продължава с фолиевата и пие отделно желязо - това естествено са неща по предписание от наблюдаващия я та най-хубаво като мине първото тримесечие поеми инициативата и сама попитай как и какво трябва или не трябва да пиеш...)

# 13
  • Мнения: 559
Аз я пих 3 месеца преди да забременея.

# 14
  • Мнения: 1 489
Отивай и си купувай фолиева киселина.В никакъв случай не може да ти навреди.

Общи условия

Активация на акаунт