Захранване на 3,5 месеца

  • 5 247
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 478
Здравейте, дайте ми съвет , защото се обърках. Чета форумите, списанията 9 месеца и Мама, книгата на проф. Трифонова, но пак се съмнявам
започнах да давам на гуцито каша, защото била по-лесно смилаема от пюретата. Това добре, но докторът ми каза да я захраня с пюрето от началото на четвъртия месец, докато в книгата на Трифонова пише бебето да се захрани в края на четвъртия. Не знам какво да правя. Вече втори ден бебка си пие кашата, макар и по-рядичка, и няма проблеми. Постепенно ще стигна до пълното количество каша. Ама я по-добре ми кажете вие какво правехте.
Макар че сигурно пак ще вляза в нет-а след няколко седмици, обяснила съм защо в другия форум

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Моето мнение е, ако искаш да му даваш каша, давай му я рядка още доста време - така приема и друга храна. Изчакай да стане поне на 5 месеца, преди да заменяш хранене. Спокойно - време има, ще мине на друга храна. Не се притеснявай, че ще му липсват витамини и минерали - това е градска легенда. От теб по време на бременността е взело достатъчно за първите 6 месеца. Успех.

# 2
  • Мнения: 3 478
мерси, наистина звучи по-логично. Едно време като са кърмили по цяла година да не би да са давали пюрета на тримесечни бебета я Laughing

# 3
Захранването с картофено пюре, ако дететто не е на кърма става в 3 месец, с лъжичка, не с биберон. И така бебето много бързо се научава да яде с лъжица. След това кашата и кисела.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Моето мнение е, че на бебето до 6-тия месец трябва да се дава само мляко, независимо дали кърма или адаптирано. Започва се захранване с оризова каша, защото се приема много добре от стомахчето и почти няма случаи на алергии.

# 5
  • Мнения: 5 500
Ами ние направо вече всичко ядем Cry  Cry  Cry  Sign Exclamation

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Как така всичко?
Свекърва ми (детска сестра) ми разправи за едно циганче от консултацията, което на 4 месеца ядяло всичко - от манджи и кренвирши до луканки, но това са изключения.
С какво храниш? Има етапи на захранване, за да се ориентира правилно стомахчето и най-вече да се избегнат стомашните проблеми в бъдеще.

# 7
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
По принцип по книгите ,а и педиатрите казват захранването да започне в началото на 4-ия месец ако бебето е на изкуствено мляко, а ако е на кърма в края на 4 - ия месец.
Моято лично мнение е колкото по- късно толкова по -добре. Няма нищо по - добро за бебето от кърмата. Аз захраних в началото на 5-ия месец с картофено пюре, защото нямах достатъчно мляко и бебо не наддаваше добре.
Давай всяка храна различна от мляко с лъжичка за да свикне с нея,че после е много трудно ако не иска лъжицата.

# 8
[ Започва се захранване с оризова каша, защото се приема много добре от стомахчето и почти няма случаи на алергии.[/quote]

Да, но такова захранване често води до запек Sad

# 9
Аз съм захранвала с плодово пюре, после каша и накрая зеленчуково. Започва се в 4тия месец, с по една лъжичка, като за 3 седмици успяваш да замениш едното хранене.
Не се въвежда повече от една нова храна на седмица и се започва винаги с по 1 лъжичка и се увеличава постепенно

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
И затова няма точна схема. Аз съм захранила с картофено-морков пюре на 3 месеца с лъжичка, като за 1 седмица заместих обедното мляко с пюре. На следващият месец каша и кисел и после 7 месец попара, директно цяла порция сутрин на закуска. На 6 месеца детето ми се хранеше 4 пъти и се чувствяше чудесно. Когато стана на 1 месец, последното хранене беше в 21ч. и никога оттогава не е искала да яде нощно време, защото разбра, че нито мама, нито тати се хранят през нощта, през нощта се спи,а не се яде.След коликите, които бяха до 2.5м. спеше непробудно до 6 часа сутринта, когато знаеше че след нощната почивка на стомахчето ще получи своето. От 1 ден на раждане имаше режим на хранене през 3 часа, а не на поискване, което е много грешно според мен, и сега е вече голямо , но навикът на хранене остана и много добре кога е време за ядене. Когато беше на 15 месеца тежеше 12.700кг, и добре че никога не съм и давала на поискване, защото щеше да стане слон, а се роди 3.080кг, на 12 месеца беше 11.150кг, което пак е малко над нормата. Слава богу, не знам какво е това злоядо дете, има си точно определена порция,която си изяжда и повече и да иска няма. Защото обмяната на веществата се определят на дете от бебе, какво значи да го храниш на поискване? Това са пълни глупости.

# 11
  • Мнения: 195
Според мен пък е пълна глупост да се създава режим на хранене на малките деца и бебетата, защото това не е нищо друго, освен заменяне на нормалната им потребност за храна - гладът - с анормално желание за хранене по навик - т.е. апетит.Трябва да се яде, когато наистина има нужда от ядене, а не по чист навик, защото е 12 часът, и това не се отнася само за децата, а за хората въобще.
Освен това храненето при поискване на бебетата задоволява също и емоционалните им нужди - това, че някое бебе суче цял час не означава, че преяжда. На мен ми се е случвало бебето ми при контролно кърмене да суче половин час, а да се окаже, че е изяло 10 грама. Мен лично това не ме безпокоеше и в болницата изливах млякото за дохранване в мивката, защото предпочитам да имам доверие на бебето си вместо на разни изследвания, които са довели целия западен свят до едно незавидно състояние, що се отнася до храненето, пиенето и здравето на хората.

# 12
Цитат на: натали
Мен лично това не ме безпокоеше и в болницата изливах млякото за дохранване в мивката, защото предпочитам да имам доверие на бебето си вместо на разни изследвания, които са довели целия западен свят до едно незавидно състояние, що се отнася до храненето, пиенето и здравето на хората.


Е, не е било нужно да го изливаш. И на мен редовно в болницата ми казваха, че трябва да дохранвам, но аз им върнах бутилката и им казах, че имам достатъчно кърма, бебето ми суче добре и няма нужда да се хаби млякото. Те го даваха на други бебета. Абсолютно никой не ме е пресирал, независимо, че бебката беше дребничка и наддаваше много малко. Нашата педиатърка не знам какво чудо беше, ама нито веднъж не ме е обезпокоила, за това че не наддава и аз бях спокойна и бебка ведра и усмихната. Тя си остана такава финна и сияеща и до ден днешен  Laughing

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
За оризовите каши и запека - ако са домашно приготвени (от смлян или пасиран варен ориз), се разреждат с кърма, която предпазва стомахчето от запек. Ако няма такава възможност, след няколко захранвания с оризова каша се дава овесена (тя 'разкарва' червата), а после се започва смесено даване на двете каши, и запек няма. Ако не - има чисти оризови готови каши, например  на Blevit, с bifidus ефект, така че отново няма проблеми.

# 14
Цитат на: натали
защото предпочитам да имам доверие на бебето си вместо на разни изследвания, които са довели целия западен свят до едно незавидно състояние, що се отнася до храненето, пиенето и здравето на хората.

 Всъщност напоследък в "западния свят" препоръчват да се дава храна при поискване и гъвкави режими, съобразени с конкретното бебе. Даването на вода също не се препоръчва, а захранването започва в периода 4-6 месец. Мотото е: кърмата е най-добрата храна през първите 4 до 6 месеца, изкуствените млека за кърмачета се нареждат веднага след това в класацията. Дори и при започване на даване на твърда храна, препоръчват да се продължи кърменето максимално дълго.

Общи условия

Активация на акаунт