Сугестология

  • 1 696
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 630
     Към края на миналия месец по телевизора гледах интервю с проф. Лозанов - откривател на сугестологията. Това ме заинтригува и след като се порових в интернет реших, че този метод може да бъде много полезен за деца със синдром на Даун, аутизъм и може би и на други. Според специалистите от ЮНЕСКО, с методите на сугестопедията може да се провежда ефективно обучение по всички дисциплини. Особени успехи са отбелязани при най-малките, защото за децата всичко е игра. Доказано е също, че обучаващите се по тази методика, могат да се излекуват неусетно от някои невротични и психосоматични заболявания. Предвид силно стресовата среда, в която растат и се развиват днешните деца, световните специалисти смятат, че обучението с методите на Лозанов ще се прилагат все повече и по-ефективно.
Тука има написано по-подробно за метода: http://www.nbu.bg/departments/cho/events/files/suggestestopedia.ppt

Ако някой знае нещо за преподаватели-сугестопеди или, ако е чувал нещо повече да пише.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 630
 На препратката която съм дала трябва да се натисне горе прожектиране, пиша го в случай, че някой като мен не се сети веднага.

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Аз преди години имах контакт с един биоенерготерапевт, който владееше сугестия (внушение на нещо си,поне аз така го разбрах), ефективно, но и малко опасно според мен. Изключително важно е методиката да се прилага правилно и терапевта да е добронамерен. Освен това ми се струва, че без да притежава дарбата, няма как да се получи. Убедена съм в ефекта, изпитала съм го по друг начин, за който не искам да говоря, но мисля че крие известен риск.
Всъщност май се изказах неподготвена,прочетох по-подробно за какво става дума, малко ми е странно, напомня ми на 24ти(май беше) скрит кадър в рекламите Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 апр 2006, 13:45 от ljuboznatelna

# 3
  • Мнения: 1 193
Звучи много интересно.Особено онази част с отклучването на потенциала на мозъка.И осебено ако се окаже че ще развие останалата част която не сме изгубили от мозъка.Някак ми се иска този метод нещо да помогне да децата.

Общи условия

Активация на акаунт