Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Днес в една енциклопедия за здравето попаднах на следното, цитирам:

"Учени от Американския национален център за контрол и профилактика на заболяванията са стигнали до извода, че в никакъв случай на новородените не трябва да се дава вода, че това не само не е необходимо, но дори - опасно! Майчината кърма или специалните храни са достатъчни.
Пренасищането на бебешкия организъм с вода може да доведе до "водна интоксикация" - в резултат на поемането на излишна вода често от кръвта се "измива" толкова необходимия за развитието на бебто натрий, а това предизвиква нарушаване на различни функции на организма, особено - на мозъка.
Телесната температура се понижава под нормалната и има опасност от поява на конвулсии. Най-застрашени са новородените до края на първия месец."

# 1
  • Мнения: 6 243
И аз съм го срещала това. И звучи доста по-стряскащо, отколкото опасността от млечница, ако не му умиваш на бебето устата с водичка след кърмене.

Сега какво, пак ли да си сменям подписа: "Зъхи предупреждава: даването на вода нановороденото е опасно!" Grinning

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Другарско потупване по рамото ми стига!  Wink

# 3
  • Мнения: 6 243
Другарско потупване по рамото ми стига!  Wink

# 4
  • Мнения: 992
хммм  newsm78 аз пък давах вода така ми каза докито

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
хммм  newsm78 аз пък давах вода така ми каза докито

Това е защото докито ти знае само едната страна на медала - жадната треска (това от доц. Маринова го научих).
За прекаляването с вода и евентуалните негативни последици никой не говори или защото не са наясно или просто така им е по-лесно. Силно се надявам, че е първото.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Туп-туп и от мен Heart Eyes
Не може да не се отбележи, че откак отби Емата, си страшен лактивист Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 414
Туп-туп и от мен Heart Eyes
Не може да не се отбележи, че откак отби Емата, си страшен лактивист Hug

Направо лактивист-екстремист. А все се надявах, че ще продължиш да ни удържаш в някакви прилични граници.
Е-е-ей капчица здрав разум не остана тука, бе. hahaha

# 8
  • Мнения: 4 242
Много полезно и обосновано най-важното!
Мерси Зъхи! Ще го ползвам Peace

# 9
  • Мнения: 3 760
Четох някъде нещо подобно. Водно-солевият баланс при новородените е много деликатен и лесно се нарушава.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Не са му нужни 2-3 литра, за 2-3 кила живо тегло и 100 гр. вода са достатъчни.Не може ли поне към сериозните неща да се отнасяш нормално newsm78 На майките с подобни проблеми надали им става много веселба Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 301
Всеки жив организъм на този свят се нуждае от вода. Защо бебетата да правят изключение. Как ще се наруши водно-солевият баланс при изпиването на 70-100 мл. вода?
Вероятно в статията е ставало въпрос за майки, които са давали вода в несъобразени количества. Ако детето е гладно и майката го налива с вода за да не плаче това е друг въпрос. Но в нормална ситуация...

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
МариДи, работата е там, че педиатрите много често препоръчват "вода колкото поеме", т. е. неограничено количество... аз така го тълкувам newsm78

И ако си представим едно бебе, което се кърми, но разбира се огладнява много по-често от 3 часовия интервал, който изкуствено се опитваме да му съдадем. Та същото това бебе би приело водата вместо кърма, ако му я предложим. Разбира се ние ще си мислим, че правим добро, защото педито така е казала и стремейки се да спазим режим ще бутаме шишето с водата...
Това звучи като много лош сценарий, но трябва да ти кажа, че за съжаление много често се случва. И аз съм отглеждала сина си по подобен начин. Изпиваше по 300 мл вода дневно, а педито викаше "Браво, браво, че пийва така добре. Да знаеш някои бебета изобщо не искат вода - голям проблем са..."

Та в този ред на мисли, защо изобщо да даваме вода, като е ясно, че може и без нея. Все пак кърмата се състои основно от вода, да не го забравяме  Wink

# 13
  • Мнения: 4 242
Всеки жив организъм на този свят се нуждае от вода. Защо бебетата да правят изключение. Как ще се наруши водно-солевият баланс при изпиването на 70-100 мл. вода?
Вероятно в статията е ставало въпрос за майки, които са давали вода в несъобразени количества. Ако детето е гладно и майката го налива с вода за да не плаче това е друг въпрос. Но в нормална ситуация...

Защото повече от 80% от кърмата е вода!

# 14
  • Мнения: 1 033
Всеки жив организъм на този свят се нуждае от вода. Защо бебетата да правят изключение. Как ще се наруши водно-солевият баланс при изпиването на 70-100 мл. вода?
Вероятно в статията е ставало въпрос за майки, които са давали вода в несъобразени количества. Ако детето е гладно и майката го налива с вода за да не плаче това е друг въпрос. Но в нормална ситуация...
MariDi, какво значи нормална ситуация?
На моят мъник е предлагана вода само от бабите, които като детето започне да мрънка са убедени, че "е жадно" Mr. Green Но той с погнуса изплюваше или повръщаше дадената му вода. Аз не съм предлагала.... newsm78, предлагам само кърма... Само за лятото може да се замисля, но той тогава вече ще е "голям" Grinning

Общи условия

Активация на акаунт