Мият ли се гьрдите след всяко кьрмене???

  • 1 068
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 559
Или на дьлаг път с кола(Холандия -България)...и кърмене????

# 1
  • Мнения: 1 559
Не, ежедневният душ е достатъчен за поддържане на хигиената на гърдите Grinning

# 2
  • България
  • Мнения: 224
Моите гърди се оправиха и заздравяха когато престанах да ги мия след всяко кърмене.Самата слюнка на бебето им оставя един предпазен слой,който запазва влажността им и предпазва от разраняване.

# 3
  • Мнения: 1 559
А не трябва ли преди следващото кърмене да се измият и така да се дават на беба да ги лапа?? newsm78

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Идеалният вариант е да оставиш кърмата да засъхне по тях, т.е. не се мият.

Преди няколко месеца и аз пътувах 2 дни с бебата. Изобщо не съм се мила, но тя оцеля. Даже не и се тръгваше наобратно към БГ  Wink

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами не, не трябва да се мият и преди следващото кърмене - освен ако не видиш, че има полепнали власинки от дрехата ти примерно, тогава може да ги изплакнеш само с вода, но иначе няма нужда Laughing Коластрата,а по-късно и кърмата и бебешката слюнка имат антибактериално и омекотяващо действие, така че перфектно поддържат хигиената точно до необходимата за бебето степен Laughing

# 6
  • Мнения: 35 951
спрях да ги мия щом излязох от родилното
не мисля, че ще стане нещо на беб, ако не ги миеш редовно няколко дни

# 7
  • Мнения: 636
Аз не ги мия. Вземам си душ през ден.

# 8
  • Мнения: 2 220
ПО принцип не е нужно, но на дълъг път, ако е горещо и си изпотена, и имаш възможност да се измиеш, защо не? Аз се чувствам ужасно мръсна като съм потна, но се е налагало и така да го кърмя...

# 9
  • Мнения: 3 216
Ами не е нужно.Поне аз не ги мия на всяко хранене.Един пьт на ден като си взимам душ и сменям подпльнките ,ако се навлажнят,защото не е хубаво да стоят мокри на гьрдата.

# 10
  • Мнения: 1 878
Не е нужно да се мият, но наистина ако ще се чустваш по-конфортно има решение  Hug-  продават се кърпички Чико (може и други да има незнам аз такив аползвах) за бюст точно с таци цел - преди или след кърмене - това ти решава дилемата идеално  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 967
Моите гърди се оправиха и заздравяха когато престанах да ги мия след всяко кърмене.Самата слюнка на бебето им оставя един предпазен слой,който запазва влажността им и предпазва от разраняване.

ПРАВИЛНО !!!
НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА да се миятгърдите след кърмене. Перуника  много точно обяснява защо  Wink

# 12
  • България
  • Мнения: 224
Всичко,което знам е от тук! newsm10

# 13
  • София
  • Мнения: 3 787
Не съм си мила гърдите след всяко кърмене.Не мисля,че има нужда пък и не е полезно Peace

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Не, ежедневният душ е достатъчен за поддържане на хигиената на гърдите Grinning
може даже без сапун Grinning Само измиване с вода е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт