прекомерно наддаване на бебе

  • 1 544
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 086
Здравейте!Искам да ви помоля за мнение.Имам бебче на 1 месец и днес на консултацията се оказа,че за един месец е наддал с 1600гр.Педито каза,че го прехранвам и от това са му и силните колики и ме посъветва да увелича паузите м/у храненията на 3 часа и половина и да не го храня през ноща от 12 до 6 ч.Аз по принцип го храня на поискване,което долу-горе е на 3 часа,понякога и по-малко и така е и през ноща,той се буди и иска да яде.Изцяло на кърма е.Та въпроса ми е дали да я послушам,което означава детето да е нервно през деня и да плаче цяла нощ от глад?От друга страна не искам да му навредя по някакъв начин като го прехранвам.Дайте ми съвет,моля?

# 1
  • Мнения: 46 492
Дъщеря ми първия месец качи 1.800 кг. и +4 см., педито каза- идеално.
Колики не е имала.
Опитах да махна нощното, по съвет на лекарката от родилното, но след опита реших, че не искам да имам нервно, ревливо и нещастно бебе, хранех винаги на поискване (адаптирано мляко).
Сега е на година и почти 8 месеца, няма проблеми с теглото.
Ако сега детето ми беше на 1 месец, пак бих постъпила така  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Напълно нормално е първите месеци да качва над килограм.Като започне да се движи и да любопитства ще започне по-малко да качва.Според мен си го храни когато поиска Hug

# 3
  • Мнения: 1 182
И аз имам почти същия проблем с малкия.Онзи ден бяхме на консултация,наддал е 1.400 и 4 см.
Изцяло на кърма е и не мисля да му увеличавам времето между храненията,нито пък през нощта да го оставям гладен. Hug

# 4
  • Мнения: 3 760
Това не е проблем. На една от съотчетничките ми бебето качи 2,5 кг през първия месец  #Crazy.
Кърмено бебе не можеш го прехрани! Децата качват различно. Радвай се, че твоето ангелче папка добре!

# 5
  • Мнения: 6 390
Съвсем нормално е, не се притеснявай, моята дъщеря се роди 4кг, и първата седмица вкъщи качи 500гр  Grinning педито за малко да припадне, обаче само хвалби получи малката буболечка  Wink Laughing с времето ще спре да качва така, излищно се безпокойш  Wink храни го както до сега, а ако увеличиш интервала ще е по лесно за тебе, не че бебето ще яде по малко  Wink
Кърмено бебе не можеш го прехрани! Децата качват различно. Радвай се, че твоето ангелче папка добре!
Да напълно подкрепям  Peace

# 6
  • Мнения: 22 782
Браво на бебо,само така.Кърмете се и си наддавайте.Ние също качвахме по 1.5 кг до 6-7м.А педиатрите са за бой,само плашат майките.Бебе и диета????!!!!! #2gunfire

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Браво на бебо,само така.Кърмете се и си наддавайте.Ние също качвахме по 1.5 кг до 6-7м.А педиатрите са за бой,само плашат майките.Бебе и диета????!!!!! #2gunfire
Я си папкайте колкото искате!От кърмата по-хубаво няма breastfeeding!!!И ние бяхме така,а като спрях да го кърмя - ужас!Злоядо,та дрънка newsm25.Ето,вече втора година стои 20 кг,а ръст-в облаците.Ще наддава сега я,каква му е работата!Целувки на бебко! Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 8 917
"Слушай" детенцето си, не лекарите - това е моят съвет! Гери никога не е имала наложен режим - създаде си го сама. И тя хапваше отначало доста и наддаваше прекомерно, но на вторият месец си създаде режим сама и досега си го спазва Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Спокойно моят син качи първия месец 1,700 беше само на кърма през три часа,вечер в 12 му беше последното хранене,не защото съм спазвала някакви правила а защото той си спинкаше и не се будеше до сутринта,и моята педиатърка тогава мрънкаше ама какво трябваше да няправя  да спра да го храня ли,децата качват ралично ,а педиатрите се презастраховат като само ни критикуват.
А дъщеря ми отгледана по същия начин като батко си качваше по 1кг първите 2 месеца а после и по по малко и досега и двамата много ядат,баткото си е топчо е не много де ,ама малката си е направо манекенка,та при нея ми бяха повечето притеснения все гледах да и дам да си цокне ама тя хапваше детето и заспиваше будеше се на 3 часа горе долу ,и веднага пак искаше да хапва никога не съм отказвала да им предложа да сучат,но ето брат и сестра а толкова различни,така че не се палши а си му давай да хапва.Успех и здраво детенце ти желая.

# 10
  • Мнения: 4 915
Чудесно си е качило детето!!!

Никакви режими и паузи при кърмено дете, от кърмата няма да затлъстее! Кърмените деца обикновено наддават скокообразно, след 2-3 месеца нещата ще се нормализират.

Кърми си на поискване и се радвай на здравото си детенце!  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 649
Чудесно си е качило детето!!!

Никакви режими и паузи при кърмено дете, от кърмата няма да затлъстее! Кърмените деца обикновено наддават скокообразно, след 2-3 месеца нещата ще се нормализират.

Кърми си на поискване и се радвай на здравото си детенце!  Simple Smile

 newsm74  абсолютно подкрепям!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 086
Много ви благодаря за отговорите,момичета! Hug
Всички сте на едно мнение,значи с чиста съвест ще продължа да си храня детенцето колкото и когато му се яде! Grinning

# 13
  • Мнения: 728
Ami moeto beb4e parviq mesec naddade s 1.600,vtoriq s 2.100,a tretiq s 1.000,kolkoto pove4e raste tolkova tegloto 6te namalee.Az sam protiv da si darji6 deteto gladno ili na rejim!Kato mu doide vremeto-6te se opravi vsi4ko!
Pozdravi na vsi4ki mami i bebenca:) Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 577
и според мен няма проблем с тов наддаване,важното е да е живо и здраво.

Общи условия

Активация на акаунт