Боя за яйца

  • 15 136
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 397
Чудесни идеи, благодаря!
В Кауфланд има бели яйца, ако някой все още не се е снабдил.

# 46
  • София
  • Мнения: 974
Чудесни идеи, благодаря!
В Кауфланд има бели яйца, ако някой все още не се е снабдил.
Във Фантастико също има, но са по 10 бр в кутия, не на кора.

# 47
  • Мнения: 5
И аз утре ще пробвам с декупажа! Стискайте палци! Иначе си ги боядисвам с нормална боя и след това ги рисувам с перлена боя  с четка за рисуване Simple Smile

# 48
  • Мнения: 25 571
Тази година няма ли да боядисваме яйца? Приготвихте ли вече боите?
Някой да е научил нова, по-интересна техника?  Grinning

# 49
  • Мнения: 5 819
   Включвам се да следя темата, тъй като миналата година търсих подобна боя за яйца.

# 50
  • софия
  • Мнения: 1 305
Моля споделяйте хубава боя за яйца, миналата година взех бели яйца и боята беше толкова бледа че не се получиха

# 51
  • Мнения: 499
Аз тази година взех боя от Лидл, немска.
Изглежда добре, и пише, че е подходяща за деца - това го разбирам като безвредна  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 6
Някой да знае къде има бели яйца?

# 53
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Някой да знае къде има бели яйца?
Аз купих от Фантастико. И тази година ще правя декупажни яйца, няма да боядисвам.

# 54
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Аз реших тази година да боядисам яйцата с натурални бои, пък каквото стане. Никога не съм пробвала, оцветявала съм крем за украса на торта с боровинки, череши, сок от червено цвекло, но с яйца за първи път ще пробвам.
Намерих корен от брош за червено, куркума имам - за жълто. Светлосиньо ставало с червено зеле, а тъмносиньо - с варене в домашо червено вино, смесено наполовина с вода и малко оцет. Как ще ми се откъсне от сърцето виното за боядисване, не знам. Mr. Green С треволяци за зелено не ми се занимава, ще видя със смесване какво ще стане.
Ако станат добре, ще ги покажа. Simple Smile
Идеята е от статия на zajenata.bg.
http://www.zajenata.bg/%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0 … B8-news63125.html

Последна редакция: ср, 12 апр 2017, 16:38 от Ензим

# 55
  • Мнения: 3 545
С люспи от стар лук, стават много хубави. Половината направих с люспите, а другата половина ще боядисам утре.

# 56
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Показвам резултата от експеримента с натуралните бои. Само сините и зелените не са напълно натурални, почти не посиняха със зелето.


Весели празници! Hug

# 57
  • Мнения: 25 571
Браво, много са хубави, особено червените.  Simple Smile

# 58
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Благодаря!  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 827
С естественото боядисване се е получил много добър резултат. Браво. Догодина съм се замислила да опитам и аз.
През черупката мина ли цвета?

Засега мога да се похваля, че тази година за първи път нямаме нито едно пукнато дори и на милиметър яйце при варенето. Всичко бе напълно здраво.

Днес бях на събиране след празника, имаше донесени яйца. Направи ми впечатление, че дори и силно и изцяло оцветени белтъци се изяждаха. Докато у нас, което е преминало през черупката се изрязва, а да не казвам, че и такова изцяло боядисване отвъд черупката не ни се е случвало.

Общи условия

Активация на акаунт