Ако някой знае ще съм благодарна да ми разясни!!!

  • 1 315
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
И така проблемът е следния: досега ходих на платена женска кнсултация в Майчин дом Варна, обаче сега искам да раждам по здравната каса пак там, имам напълно редовни здравни осигуровки, но даже не знам адреса на личния си лекарвъпросът ми е какви документи трябва да приготвя за да мога да се възползвам от здравната каса.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
За раждането ти е необходимо само направление. Издава се или от личния лекар, или от този следил бременноста.
Успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 220
И освен това 45 дни преди раждането се правят изследвания, резултатите от които също се прилагат към обменната карта (а тя се издава от гинеколого, следил бременността ти).

# 3
  • София
  • Мнения: 43 904
обменна карта, направление, изследвания - особено някои по-специални ако си правиш - за поносимост към упойки, от очен лекър или някакви др такива, помня, че искаха картонче с кръвната група...ми май това -... и личната ти карта Wink

# 4
  • Мнения: 4 187
Не съм раждала по Здравна каса, но според мен, първото и основно нещо което ти трябва е НАПРАНЛЕНИЕ, така че ще трябва да се свържеш с личния си лекар. Предполагам, че в МД ще ти разяснят процедурата.
Успех   bouquet!

# 5
  • Мнения: 670
Трябва ти направление от личния лекар. Когато ти правят последните изследвания, акушерката ти ще ти каже номерата на две бланки за изследвания. Тях също ще вземеш от личния лекар. За всичко друго ще се погрижат от Майчин дом.

# 6
  • Мнения: 5 500
... но даже не знам адреса на личния си лекар въпросът ми е какви документи трябва да приготвя за да мога да се възползвам от здравната каса.
Защо ти е да му знаеш адреса, поне името му знаеш ли?

# 7
  • Мнения: 1 446
обменна карта, направление, изследвания - особено някои по-специални ако си правиш - за поносимост към упойки, от очен лекър или някакви др такива, помня, че искаха картонче с кръвната група...ми май това -... и личната ти карта Wink
Peace
Понеже родих по-рано някои изследвания не ми бяха готови и не ги носих. Пак ме приеха и пак родих по здравната каса.

# 8
  • Мнения: 962
Мамчета,може би  неми е за тук въпроса ,но какви изследвания се правят като влезеш във 45 дни predu раждане?   newsm78

Последна редакция: чт, 13 апр 2006, 11:05 от Аурелия

# 9
  • Мнения: 434
Аз след една седмица влизам в този болничен и ми дадоха бележки да си направя изследвания на кръв, урина и анален секрет

# 10
  • Мнения: 200
Denit при всички положения 1 вземи направление 2 вземи си обменната карта с всички изследвания, които са ти правили на частния прием. При всички положения няма да сбъркаш ако вземеш абсолютно всичко, което са ти давали по време на бремеността. Не се знае какво ще ти потрябва. Аз имам една папка, в която държа всичко и така... УСПЕХ! Издири си личния лекар.   bouquet

# 11
  • Мнения: 545
Mam4eta,moje bi  nemi e za tuk vaprosa ,no kakvi izsledvaniq se pravqt kato vleze6 vav 45 dni predu rajdane?   newsm78

На мен ми пуснаха кръв, урина и вагинален секрет (за анален не съм чувала???). Доколкото разбрах това няма да са последните - месец след това пак кръв и урина, ако ги дочакам, естествено.

# 12
  • Мнения: 962
На мен ми казаха че ще ми взимат вагинален секрет,охх надявам се да не ми взимат анален.  :оопс: В понеделник 17.04 сам на консултация и тогава ще видим какво ще ми кажат и тогава трябва да ми дадат обменната карта и др.неща. На мен всеки месец ми взимат изследвания кръв,урина.ще видим в понеделник д-р Тотев какво ще ми каже.Надявамсе тоя вагинален секрет да не е болезнен,щот сам голяма бъзла  #Crazy






=========
Пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 13 апр 2006, 11:04 от Аурелия

# 13
  • Мнения: 3 818
Можеш и без направление да родиш, щом си  осигурена. На мен ми пуснаха направление през Бърза помощ, когато отидох в болницата, защото нямах такова предварително.

# 14
  • Мнения: 2 381
И така проблемът е следния: досега ходих на платена женска кнсултация в Майчин дом Варна, обаче сега искам да раждам по здравната каса пак там, имам напълно редовни здравни осигуровки, но даже не знам адреса на личния си лекарвъпросът ми е какви документи трябва да приготвя за да мога да се възползвам от здравната каса.
Вземи си изследванията, които са ти правели по време на ЖК+лична карта.Обаче ще ти трябва и направление, мисля.Нали все пак трябва да избереш лекар и да се уговориш с него, за да ти е на разположение.
Това с адреса и аз не го разбирам newsm78Искаш да кажеш, че не знаеш къде практикува личния ти лекар, за да вземеш направление ли newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт