1 идея за останал хляб

  • 2 515
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 584
много често ми остава хляб и да не го хвърлям го правя на баница ( аз така му викам де)
в намаслена тава се нарежда хляб на филийки отгоре се слага сирене може и кашкавал или кайма, след тава пак ред филий, сирене (докато свърши),  разбива се прясно мляко и 3,4 яйца и се залива, пече се в умерена фурна.
става много бързо, правя го за закуска

# 1
  • София
  • Мнения: 587
Звучи добре Wink.Може някоя сутрин да се "престраша" и да го направя Laughing Laughing Laughing
А на вкус на какво прилича?На баница или по-скоро на сандвич?????
А колко мляко слагаш?

# 2
  • Мнения: 2 584
става много вкусно почти като баница ( аз не обичам да хвърлям хляб) а мляко слагам на око зависи от тавата

# 3
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
На това му се казва мързелива баница  Laughing Вкуса наподобява на истинската баница, но не съвсем. Въпреки това с кисело млекце или айранче е много добра идея за закуска  bowuu

# 4
  • Мнения: 2 241
Аз правя същото, но не слагам хляба на филии, а натрошен. Така заприличва на солен кекс или тутманик по-скоро. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 14 471
аз го правя сладко - американците му викат хлебен пудинг.
в намаслена тава се редят фили стар хляб намазани с масло /маргарин/ - можете да поръсите между редовете канела или стафиди. заливате с прясно мляко - половин литър, 2-3 яйца, половин чаша захар и ванилия. пече се около час на 200 градуса докато хубаво покафенее. става и за десерт и за закуска

# 6
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз го правя на пицета. Подреждам в тава изсъхналия хляб, като изрязвам за пълнеж между филийките, така че да се получи блат. Отгоре го заливам с дом. пюре, нареждам лук, колбас някакъв останал в хладилника, маслини, босилек, сирене и запичам. Когато стане почти готово отгоре настъргвам кашкавал и запичам до златна коричка. Става невероятно вкусна пица. А след като съм използвала всички остатъци от хладилника и го изпразня,даже го размразявам. Да ви е сладко. beer cook

# 7
  • София
  • Мнения: 39 715
Мама правеше крутончета, после ги хрупкахме пред ТВто Simple Smile
Реже хляба на дребни кубчета, подрежда в тава, слага мазнина, + подправки. После пече на умерена фурна.

# 8
  • Мнения: 1 033
Страхотни идеи, момичета! Мерси  bouquet Вкъщи често остава хляб, който до сега винаги сме хвърляли на кучетата, ноооооо сега ще ги поощетя малко Mr. Green

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Може и пържени филийки да си правите. С мед и сирене са много вкусни!

# 10
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
А аз си правя попара. Благодаря ти за идеята за баница ще пробвам. Hug

# 11
  • Мнения: 11 505
Аз го правя на пицета. Подреждам в тава изсъхналия хляб, като изрязвам за пълнеж между филийките, така че да се получи блат. Отгоре го заливам с дом. пюре, нареждам лук, колбас някакъв останал в хладилника, маслини, босилек, сирене и запичам. Когато стане почти готово отгоре настъргвам кашкавал и запичам до златна коричка. Става невероятно вкусна пица. А след като съм използвала всички остатъци от хладилника и го изпразня,даже го размразявам. Да ви е сладко. beer cook
Ммм-да подобна рецепта видях в предаването на Иван Звездев.Наистина е много сполучлива. eat

# 12
  • Мнения: 5 183
аз го правя сладко - американците му викат хлебен пудинг.
в намаслена тава се редят фили стар хляб намазани с масло /маргарин/ - можете да поръсите между редовете канела или стафиди. заливате с прясно мляко - половин литър, 2-3 яйца, половин чаша захар и ванилия. пече се около час на 200 градуса докато хубаво покафенее. става и за десерт и за закуска

Това и с поизсъхнал козунак става страхотно.

# 13
  • Мнения: 694
Определено още днес ще го пробвам. В къщи изхвърляме неограничено количество хляб.

# 14
  • Мнения: 834
Пита с крем от плодове. За 15 порции:

200г. сух хляб
50 г. масло
500 г. плодове (ябълки, сливи, праскови)
50 г. бисквити (галета)
3 яйца
   за крема:
100 г. захар
1 л. прясно мляко
3 с.л. брашно
60 г. пудра захар
1 ванилия
половин лимон
50 г. плодове от сладко (за гарниране)

Хлябът се нарязва на дребни кубчета и се запича с маслото до светлокафяв цвят в тавичка с диаметър около 30 см.
Плодовете се почистват, нарязват се на дребни парчета и се овалват в счуканите бисквити. Добавят се към хляба и маслото и сместа отново се запича до омекване на плодовете.
Брашното, захарта, жълтъците и студеното мляко се разбъркват добре и се загряват при непрекъснато бъркане до сгъстяване. Така получения крем се ароматизира с лимонена кора и с него се заливат хляба и плодовете.
Пече се около 20 мин. при умерена темп., докато сместа се сгъсти достатъчно. Към края на печенето се покрива с разбитите  с пудрата захар белтъци, към които  са добавени лимоновия сок и ванилията.
Отново се запича до порозовяване на белтъка. Преди поднасяне се гарнира с плодовете от сладкото.

Изглежда сложно, но пък е мнооого вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт