За втория слой лак и спирала

  • 993
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Кажете ми,моля ви,кога се нанася вторият слой спирала и лак - веднага,след като малко изсъхне първият или след пълното изсъхване? Все различни мнения чувам и вече се обърках.Пробвала съм и веднага и след като поизсъхне,голяма разлика не разбрах дали има.Вие какво ще кажете?  Blush

# 1
  • Мнения: 7 430
Мила ми Блондинке Wink

...аз слагам един слой спирала, после изчаквам да изсъхне, но не чак толкова много - минавам с машинката Mr. Green и после още веднъж нанасям Peace
А лак не ползвам Confused

# 2
За втория слой лак, от собствен опит знам, че е по-добре да се изчака да изсъхне първия и тогава да нанасяш втори, а относно спиралата съм чела в една статия, че зависи от това какъв ефект искаш да получиш/копирам ти част от статията/:
По-дълги
Спиралата за удължаване е течна, на полимерна основа. Засъхвайки, полимерите образуват на миглите тънък филм. Спиралата се нанася на два слоя, като между тях миглите се разресват. След това се оставят да изсъхнат и се добавя още един слой, само на външния ъгъл на очите. За удължаване се използва четка с редки власинки, което позволява спиралата да се нанесе по цялата дължина на миглите. Важно е четката да отдели миглите една от друга.

По-дебели
По-голямото количество спирала прави миглите по-дебели. Тук има две важни правила: задължително да се премахва излишъкът от туш от четчицата в промеждутъка между нанасянето на слоевете, а нанасянето на всеки следващ слой да става докато първият е още влажен. В противен случай миглите ще изглеждат като тел. Някои спирали съдържат микрогъби, напоени с оцветяващ гел. Когато се нанася спиралата, тези частички освобождават оцветител и се разширяват, удебелявайки миглите. Не трябва да докосвате миглите, докато не изсъхнат, за да не се слепят.


# 3
  • Мнения: 298
И в двата случая изчаквам да засъхне първият слой, и тогава нанасям втори.

# 4
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Аз нанасям спирала първо един слой на едното око, след това на другото,след това втори слой на първото и така повтарям докато ми хареса  Grinning. При лака като мина всички нокти на двете ръце повтарям втори път и чакам да изсъхне.

# 5
  • Мнения: 27 524
Фонти,мерси много за изчерпателната информация.Интересува ме втория случай,но сега разбирам как да не ми стават на тел миглите,много ми хареса това определение,но наистина на такива замязват понякога  Joy

Благодаря и на останалите  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 18 542
Спиралата не я чакам да изсъхне напълно преди да нанеса вторя слой, но пък ми се струва, че ако не изчакам да изсъхне първия и весдага нанеса втори, по-бавно ми съхне... newsm78 ама не съм сигурна.

# 7
  • Мнения: 2 550
За втория слой лак е хубаво да се изчака малко, поне така прави маникюристката ми. Пак не съхне много бързо де.

За спиралата - аз като Дидка - нанасям, извивам, повтарям:))

# 8
  • Мнения: 7 186
За втория слой лак е хубаво да се изчака малко, поне така прави маникюристката ми. Пак не съхне много бързо де.

За спиралата - аз като Дидка - нанасям, извивам, повтарям:))

 Peace

# 9
  • Мнения: 6 155
За лака - чакам да изсъхне напълно първият слой.
За спиралата - нанасям на едното око, след това на другото и пак на първото, т.е не чакам да съхне.  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 6 164
Спирала втори слой не слагам. Нанасям нон-стоп, докато ми харесат и край!
При лака чакам доста, дори гледам вечерта да си направя единия слой, чак на другия ден сутринта - втория, който засъхва за секунди при това положение.
Ако ги направя непосредствено един след друг, имам чувството, че никога не
успяват да изсъхнат!  Tired

# 11
  • Мнения: 2 910
Аз не изчаквам да изсъхнат до края лака и миглите и почти веднага нанасям втория слой.

# 12
  • Мнения: 870
За спиралата изчаквам малко, докато сложа на другото око и повтарям. Лака го чакам да изсъхне добре, поне половин час.

# 13
  • Мнения: 3 537
Мила ми Блондинке Wink

...аз слагам един слой спирала, после изчаквам да изсъхне, но не чак толкова много - минавам с машинката Mr. Green и после още веднъж нанасям Peace
А лак не ползвам Confused

И аз така Peace

# 14
  • Мнения: 5 647
Втори слой спирала не слагам, защото имам дълги и гъсти мигли и ако сложа втори слой ми стои много гадно. Лак слагам по 3 слоя даже.

Общи условия

Активация на акаунт