Матиращ крем за смесена кожа-Avene или Еucerin Hydro-Protect Matt SPF15?

  • 16 511
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Кой от кремовете сте ползвали-Avene Hydrance Light или Еucerin Hydro-Protect Matt SPF15?На Аvene съм имала релулиращия за проблемна кожа и е ОК,но нямам идея как е Eucerin.Кожата ми е смесена и доста светла...Дайте отзиви и за двата,моля ви. newsm78

# 1
  • Мнения: 11 003
Аз ползвам матиращия на La Roche-Posay и съм много доволна. Не ми запушва порите, а кожата ми става гладка и не лъщи. Vichy също имат матиращ, но ми се струва тежък.

# 2
  • Мнения: 1 381
този крем на Eucerin, Който си споменсла не съм го ползвала, но като цяло не съм впечатлена от тази козметика. А пък за другата нямам мнение.

не че много ти помогнах в избора

# 3
  • Мнения: 899
Използвам от много време този на Eucerin и определено го препоръчвам! Този на Авен съм го пробвала само, но на мен лично ми омазняваше и без това проблемните зони.

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Какво означава матиращ крем?  Лицето не лъщи, вероятно, но как точно се постига този ефект, моля?  newsm78
Иначе аз използвам козметиката на Еucerin и съм много доволна от нея.   bouquet

# 5
  • Мнения: 899
 
Какво означава матиращ крем?  Лицето не лъщи, вероятно, но как точно се постига този ефект, моля?  newsm78
Иначе аз използвам козметиката на Еucerin и съм много доволна от нея.   bouquet

Ами най-общо казано регулира омазняването, в проблемните зони. Хубавото на този крем е, че е за смесена кожа и добре овлажнява (Eucerin-a). Някоя от другите мами, сигурно ще може да обясни по-подробно  Hug

# 6
  • Мнения: X
Кремовете матират най-често (поне аз все попадам на такива) като в тях има съставка която не попива в кожата а остава като много тънък слой върху лицето във вид на нещо като пудра но не личи.И с времето този слой попива отделената мазнина през деня и лицето остава матово.
Такива кремове се слагат много пестеливо защото ако сложиш повече и ако си потъркаш лицето по-сериозно след като крема е попил този слой пада като бяла кир.
Ако ви попадне матиращ крем може да го пробвате на ръката от външната страна където кожата е по-тъмна-на мястото където го нанесете остава по-светло петно-това се дължи на тази много фина пудра.
Всичко това се отнася за матиращите кремове а не за тези които регулират омазняването или качеството на себума.
Макар че най-често напоследък и в тях се слагат матиращи съставки
Така най-често хората се заблуждават че крема намаля количеството отделен себум а истината е че той просто е попит от този слой.Много трудно е крем да промени работата на масните жлези след като интензивността на работата им зависи най-често от хормоните
А за Юсерин мога да кажа че залагат на продукти които са за чуствителна кожа най-често-не агресивни съставки имам предвид.В много от продуктите си те не използват парфюми,оцветители и други такива макар че ме разочароваха с лосиона си за проблемна кожа който беше почти 100% спирт

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 21:28 от Анонимен

# 7
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз гласувам за Avene - ползвала съм го през лятото и съм доволна. На Eucerin съм си купувала само продукти за тяло, доволна съм, но не знам конкретно този крем как е. 

# 8
  • Мнения: 4 358
Потърси си тестери на двата крема и пробвай!
Преди няколко дни пуснах тема за дневен крем на Еucerin и ми препоръчаха Hydro-Protect Matt. Не можах да намеря тестер, затова си взех тестер на Hydro-Balace Fresh (пак на Еucerin). Понесе ми чудесно (кожата ми е много чувствителна).
Сега ще рискувам и ще си купя Hydro-Protect Matt  Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Кой от кремовете сте ползвали-Avene Hydrance Light ......

Полвам този на Avene Hydrance Light 50+, всъщност ми е на свършване и аз се чудя с какъв да го сменя.

Както е писала anonimna, матиращ крем е този който има много блед цвят на фон дьо тен, матира/покрива леки зечервявания и избистря тена.

Слънцезащитния на Авен е точно такъв - матиращ, лек за нанасяне, не е мазен, но кожата леко лъщи след нанасянето му.
Въпреки, че моята кожа е суха, а в топлите месеци се омазнява в Т-зоната.

Най-добре, преди да се спреш на определена марка, да пробваш тастер. Naughty

# 10
  • Мнения: 101
Кремът на Eucerin няма тониращ ефект,така ли да разбирам?Всъщност аз не търся крем,който има ефекта на ФДТ,така 4е май Еucerin ще е по-добрият вариант...
А кои други марки предлагат  такива кремове с SPF фактор за мазна и смесена кожа?
 newsm12

# 11
  • София
  • Мнения: 9 457
Както е писала anonimna, матиращ крем е този който има много блед цвят на фон дьо тен, матира/покрива леки зечервявания и избистря тена.
О, не е вярно това Naughty. Не е задължително да има тониране в крема. А ако има такова, то обикновено е пососечно и кремът си се води тониращ.
Матиращите съставки в крема са базирани на основата на талка, а той си е непременно бял. Wink

# 12
  • Мнения: 426
В момента ползвам същият Еucerin Hydro-Protect Matt SPF15-страшно съм доволна.Другият има ли фактор защото за мен е много важно да  предпазва от UVA и UVB лъчитеУспех при избора

# 13
  • Мнения: X
Както е писала anonimna, матиращ крем е този който има много блед цвят на фон дьо тен, матира/покрива леки зечервявания и избистря тена.
О, не е вярно това Naughty. Не е задължително да има тониране в крема. А ако има такова, то обикновено е пососечно и кремът си се води тониращ.
Матиращите съставки в крема са базирани на основата на талка, а той си е непременно бял. Wink
Да да и аз това имах пред вид-пудрата която остава е много финна и е бяла-тези кремове са матиращи(Matt). В тези кремове в които пудрата не е бяла той и самия крем не е бял а по-скоро прасковен

# 14
  • Мнения: 18 542
Горещо ти препоръчвам Anthelios XL60 на La Roche Posay.
Моята кожа също е смесена и въпреки високия фактор не ми я омазнява, а съм доста бял и ми излизат пигментни петна, та високия фактор за мен е голям плюс, въпреки, че момичетата тук ми казваха, че е ебзсмислено да е толкова висок.
баси изречението написах

Общи условия

Активация на акаунт