Смяна на педиатър

  • 1 171
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Момичета,
какво е необходимо да направя за да сменя педиатърката си, или просто си взимам картоните и си ги нося при  нова?

# 1
  • Мнения: 580
Не съм много сигурна, но педиатъра  не се ли води като личен лекар на детето?Ако е така май ще трябва да изчакаш Декември месец, когато може да се направи смяната./нали юни и декември се правиха смените?/
Смяната става само като занесеш здравната книжка на детето при новия доктор.Дори не се длъжна да уведомяваш стария.От там на татък новият педиатър си попълва данните.

# 2
  • Мнения: 189
Ееей ама каква съм късметлийка, добре че сме ноември та да не се налага да я търпя много още. А здравноосигурителната книжка ли имаш в предвид, тя си стои в мене през цялото време?

# 3
  • Мнения: 3 153
Мен ме вълнува същия проблем! Разбрах, че трябва педиатърката да ми даде здравна книжка на бебето, но тя нищо такова не ми е дала?! Дайте идея какво да й кажа, за да ми даде книжката без да ме мота?
А и още-аз като си сменях GP-то, на новата й беше нужен само синия лист от формуляра от Здр. каса при регистрирането, който остава у пациента. Тук дали не може пак само с това?

# 4
  • Мнения: 580
Въз основа на този лист се вади здравната книжка.По някога се получава, че заради мотканици /къде при доктора, къде при здравната каса/ децата нямат здравни книжни, т.е. все още не са издадени.тогава същата работа върши този син лист.
Не съм сигурна дали с него може да се смени доктора...

   cucy, точно за здравноосигурителната книжка става въпрос.

# 5
  • Мнения: 3 153
Цитат на: iva78
Въз основа на този лист се вади здравната книжка.По някога се получава, че заради мотканици /къде при доктора, къде при здравната каса/ децата нямат здравни книжни, т.е. все още не са издадени.тогава същата работа върши този син лист.
Не съм сигурна дали с него може да се смени доктора...

   cucy, точно за здравноосигурителната книжка става въпрос.


Мерси:) Дано да може само с този лист, че не ми се занимава вече с тая докторица!

# 6
  • Мнения: 6 155
Когато не е дадена здравната книжка може и само с листа/синия/ Wink

# 7
  • Мнения: 246
Когато нямаш здравна книжка, отиваш при новия педиатър и се попълва нов син талон за смяна на личен лекар и няма нужда да уведомяваш стария.

# 8
Петинка,кажи че заминавате и ти трябва здравната книжка на детето за всеки случай.Ама как така не ти я дава -аз не разбирам!?!?Иначе избор се прави 2 пъти годишно/мисля през януари и юли/ с попълването на нов формуляр и не е нужно да уведомявяш сегашния педиатър.

# 9
  • Мнения: 3 153
Цитат на: lucki
Петинка,кажи че заминавате и ти трябва здравната книжка на детето за всеки случай.Ама как така не ти я дава -аз не разбирам!?!?Иначе избор се прави 2 пъти годишно/мисля през януари и юли/ с попълването на нов формуляр и не е нужно да уведомявяш сегашния педиатър.

Ми айде де! Ейййй, ужас са много от лекарите, специално личните-правят ти мили очи докато се запишеш при тях и после почват да си показват рогата!
В интерес на истината педиатърката не е отваряла въпрос за здр. книжка на детето, така че незнам дали ще ми я даде "доброволно", но като знам аз кви ядове имах докато си сменя моята лична, еййййй Богу, в приключение се видях! Добре, че си открих синия лист, та си я смених....
Още веднъж ви благодаря:)

# 10
  • Мнения: 189
Petinka,
кажи и че заминавате за една седмица извън града и тя няма начин  - трябва да ти я даде.      
Нали идеята на тези книжки е тази  - да не се налага но ако си на почивка и имаш нужда от доктор да се прегледа детенце безплатно.

# 11
  • Мнения: 3 153
Цитат на: cucy
Petinka,
кажи и че заминавате за една седмица извън града и тя няма начин  - трябва да ти я даде.      
Нали идеята на тези книжки е тази  - да не се налага но ако си на почивка и имаш нужда от доктор да се прегледа детенце безплатно.

Да, нещо такова ще да измисля:)

# 12
  • Мнения: 883
Няма нужда да и искаш каквото и да било.Избираш си нов педиатър и това е!Всички документи се "предават" после по служебен път,изобщо не е наложително да и съобщаваш даже на старата лекарка,че я сменяш.

# 13
  • Мнения: 3 042
нашата педиатърка като и казах, че заминаваме на гости за 2-3 месеца ни тупна и синя книжка, и картон.
Обаче! не на всякъде приемат бебето за преглед ( даже и при болест), като не са му лични педиатри. Една докторица не ме пусна даже и в кабинета да вляза с болно бебе на ръце Imp сякаш съм циганка!
Като се върнахме нашата педиатърка даже не повярва, че още сме при нея - мислела си, че сме се отписали Laughing  Laughing смешница!

# 14
  • sofia
  • Мнения: 769
През декември отиваш до НОЗК - намира се в "Мотописта" ул Енос № 2-4 , Взимаш си нов син лист, попълваш го и го носиш заедно със здравната книжка на детеро на новия лекар. Наистина не е нужно да уведомяваш предварително стария, но те съветвам след като го направиш да си вземеш картона с изследванията на детето, за да може новия лекар веднага да проследи ваксини и заболявания (ако има), защото по служебен ред не се знае кога ще прехвърлят информацията. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт