Антибиотик и кърмене

  • 451
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Здравейте!
Налага се да ия антибиотик, че не мога да си свалям температурата вече. Заковавам я на 40 градуса и не мърдам. Както и да е. Изписаха ми Фромилид, като ми казаха, ако мога да ограничавам кърменето. Сега чета листовката и пише да се прекрати кърменето по време на приема му newsm78 Аз нямам намерение да спирам да кърмя, но пък да не навредя на детенцето?! Ще съм ви благодарна, ако можете да ми помогнете с инфо. Ако някой знае какви са рисковете ще съм му благодарна да сподели Praynig

# 1
  • Мнения: 6 243
Активната съставка на "Фромилид" е кларитромицин. Като го проверих в e-lactancia, се оказва, че е от категорията 0 риск при кърмене, те.е безопасен за кърмачето. Ето ти страничката, за да видиш сама детайлите
http://www.e-lactancia.org/asp/lactanci22.asp

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 161
Ееееееееех,Хапке,как не стана въпрос по-рано,че ти е известен такъв сайт за проверка на лекарствата?! ooooh!Сега излиза,че напразно съм цедила и хвърляла 5 дена... Cry

# 3
  • Мнения: 8 450
Бубенце,съвет за антибиотика ти е дала хапката,аз ще ти пожелая само да оздравяваш бързо!!!Целувки на малката палава Андреа!

# 4
  • Мнения: 264
Много благодаря на sladka hapka  bouquet, защото аз изобщо не бях в състояние да търся каквато и да била информация. Освен това се опитах да не я кърмя през нощта, но не се получи, иска си човечето и това си е Hug
Благодаря за подкрепата!

# 5
  • Мнения: 35 891
оправяй се бързо!   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 111
  За антибиотика са ти казали вече, но за темпратурата, понеже аз бях в подобно положение,  ми казаха ако е над 38 да спра кърменето.Сега не ми се мисли защо, някой може и да каже, но реших, че ще ти е от полза.

Общи условия

Активация на акаунт