Склад на едро, ама не им се продава.......

  • 1 577
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 488
Преди няколко седмици видях склад на едро за сувенири и други нещица. Мернах и едни разкошни цветарници като от ковано желязо. В последствие реших да го посетя и още повече, като видях тез цветарници по магазините по 18-20,00лв. Дотук- добре. Отивам до склада, разглеждам го и виждам цветарниците по 7,00лв. В това време дотичва продавачката и ме информира, че работят само с фирми. ОК- за какво минимална сума става въпрос..... Няма такова изискване- отговор. Обяснявам, че имам фирма и искам да си купя проклетия цветарник- не става. Само с определени фирми работели- трябвало да са за сувенири.... Побеснях и като се сетя още съм ядосана. Та в общи линии- това са складовете на едро. Не искам да влизам в подробности като например как някой ще си регистрира фирма само с предмет на дейност-продажба на сувенири, но .....Интересно ми е по какъв критерии продават стоката си и още повече, че не желаят да разширяват дейността си......

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Явно е политика на фирмата - какво толкова се чудиш?

Представи си, ако и други жени като теб поискат да си купят, минавайки, по една цветарница?

Само хаос и нищо друго няма да спечели въпросната фирма.

А и ако работят със складова програма, в която са вкарани само клиентите на фирмата, а нямат възможност да издадат фактура или касова бележка - нали си казала, че си от фирма, което предполага, че ще поискаш и документ.

# 2
  • Мнения: 249
Ако знаеш в колко такива склада съм попадала и аз.Не продавали на дребно-дори като кажа,че ще купя дрехи за двете деца за поне 100лв. bash/в склад за детски дрехи/

# 3
  • Мнения: 6 206
Ами сигурно не искат единични продажби, но не е обучена как да ти го казва

Да ти беше казала 100 бр, едва ли щеше да купиш цветарници за 700 лв. И ти обяснена и тя спокойна. Ама откъде толкова акъл да се сети?

Много складове имат договорки и си пазят крайните клиенти, като не продават единични бройки. Ама пък за всичко си има начини...

# 4
  • Мнения: 1 492
mama 2  да не би да става въпрос за Къц.На мен там ми направиха подобен номер?
 

# 5
  • Мнения: 6 892
Това е склад на едно все пак, а не на дребно. А една цветарница е дребна покупка. Киса е права за това, което каза.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
  Явно продават само на едро, но продавачката не е достатъчно умна и тактична за да знае как да представи нещата без да има обидени и  останали с неприятни впечатления.
А и ако работят със складова програма, в която са вкарани само клиентите на фирмата, а нямат възможност да издадат фактура или касова бележка - нали си казала, че си от фирма, което предполага, че ще поискаш и документ.
Цитат

Е, това не го вярвам. Да не искат да издадат фактура да, но да не може складовата им програма да вкара нови клиенти или да пускат касова бележка - това не.

# 7
  • Мнения: 2 978
Е, добре де..пак е тъпо...еми ти ако искаш да си вземеш мостра за магазина и да видиш дали ще има търсене....те какво ще напрвят... Thinking

Пак ли ще си измият ръцете с ВИП клиенти, вкарани в странната  им системата....

Това са пълни глупости...  Thinking

Цялата им система е странна, защото ти може и да си нов клиент и какво..щом те няма в базата им данни, неможе да си купиш нищо..така ли?


Ако толкова ти харесва, що не се обадиш по телефона и ги питай..все едно не си ходила при тях..много ми е странно това нещо newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 488
Не знам как се казва тази фирмичка, намира се някъде около Опълченска и канала..... Това, което реално ме подразни много е , че не намериха начин цивилизовано да ме разкарат..... Изобщо не проявиха интерес да ме попитат какво толкова искам да си купя, а аз своевременно ги информирах, че става въпрос за фирма по ДДС.... / това са поне 50 000 лв- оборот/..... Разбирам, че продавачката може и да не знае как се работи  с програмата им, но все си мисля, че собственика не би останал очарован от тъпотията й.....

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 788


 ...но да не може складовата им програма да вкара нови клиенти или да пускат касова бележка - това не.

Повярвай ми, има и такива случаи - не говоря наизуст, при нас е така, всички промени по програмата се правят от ІТ отдела в София!   Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 13 512
Ами сигурно им е писнало домакини да ходят и да си купуват по 2-3 неша за 20 лева. А  търговците на дребно да чакат някой да им купува стоката с надценка. Има си принципи в търговията. Но моеше да не те връща, ами да ти го продаде с накаква надценка.

# 11
  • Мнения: 2 978
Да, има си принципи, но те няма от къде да знаят тя дали ще стане техен клиент на едро или не..след като дори не са я попитали!!! Thinking

А дори и в склада на КК продават на дребно (за което им благодаря, защото само там намерих пантофки на Мони..т.е. нейният номер)..откъде знаят..аз може утре да отворя магазин...така като съм купувала от тях ще знам кое се търси и не...!!!

Не виждам никаква логика в това да загубиш клиент!!! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт