Детски книжки без автор?

  • 570
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 491
Получихме днес от България детски книжки за динозаври на издателска къща "Хермес", много красиво оформени и атрактивни, децата ги приеха добре, ми се струва, но като се поразрових да потърся автор, не намерих  Shocked. Имам някакво чувство, че са преводни, но и име на преводач няма   Rolling Eyes. Няма и редактор. Пише кой е художник (ако съдя по името, не е българин), и с това се изчерпва всякаква авторска информация. Има ли някаква причина за тази дискретност? newsm78

# 1
  • Мнения: 3 405
Нямаме книжки без автор, вкл. и енциклопедиите за динозаври / няколко имаме / имат автор, преводач, редактор, издателство, художник и т. н.
Аки искаш снимай книжките, ако ги има в книжарниците, ще видя какви са. Simple Smile
А ако няма нищо притеснително в текста, мисля, че всичко е наред Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 491
Е, аз не обобщавам за всички книжки, де  Grinning. В пратката имаше и други, но всичко им беше наред. Тези са от някаква поредица "Панорамна дино приказка", имат знак за авторско право на някакво английско издателство, и после на "Хермес". Не е чак толкова въпрос на живот и смърт  Laughing. Но все пак ми стана странно, защото част от работата ми е да описвам книги, та такова нещо не бях виждала.  newsm78

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз съм виждала такива книжки, не съм ги купувала и за съжаление, не си спомням издателство. Но не са били една или две...  Wink
Попадала съм не само на преводни, повечето сборници с приказки, които излизат, са без автор. При това, не става дума само за народните приказки (които кепазят!), ами и приказки с автор - Братя Грим, Шарл Перо и пр. Събират известни приказки, преразказани (доста дървено) в сборник и айде-е-е - нова книга!  Shocked

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 707
Аз пък съм купувала книжка без да е упоменато издателството и. Иначе с илюстрации, хубава лъскавка корица, но с ужасно много правописни и граматически грешки и липса на пунктуация  Mr. Green Купих си я с колекционерска цел, защото става дума за "Хобит, до там и обратно" на Толкин.

# 5
  • Мнения: 337
Възможно е да е така предполагам защото това са  народни приказки. newsm78 Аз също преди една седмица купих супер илюстрирана книжка от 10 страници на Хермес но не съм гледала за автор, интересувах се картинките да са хубави, голями и контрастни за моя бебо.

Общи условия

Активация на акаунт