Спукана киста

  • 6 752
  • 16
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 841
Рано сутринта в петък влязах в болница, пукнах голяма киста, за чието съществуване даже и не подозирах. Казвам ви такава болка не съм изпитвала не искам и да си спомням, за момент помислих ,че си заминавам. Лошото е че досега не съм знаела какво е да те боли яйчник(то си ме наболяваше по малко, но аз си мислех , че е корема)
На ултразвука дефакто не се вижда яйчник а голяма киста и май затова още не съм забременяла. Сега пия антибиотик и лекарката ми не ми разрешава да ставам от леглото. От начало се съмняваха в извънматочна бременост, но на видеозона съвсем ясно се видя кистата, а освен това ми правиха и кръвен тест за бременност - отрицателен. Като си свърша хаповете ще ходя на лекар, пак ще правим още иследвания и план за бебе.
СЪВЕТ ОТ МЕН( и от лекарката ми) - боли ли ви нещо, тичайте на лекар,освен ако не трябва да ви идва.
Това е засега от мен, ще разкажа към края на седмицата какво ме е посъветвала лекарката. Тази вечер ще има купон със закъснение, надявам се да си прекараме весело като за добро начало на идващата седмица!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Миленка , много съжалявам , за това , което си преживяла , но важното е , че вече е минало !
Прегръщам те мила и довечера добре да отбележите и двата повода - и Р.Д. и това , че си си вече в къщи и ще се възстановяваш !

# 2
  • Варна
  • Мнения: 841
Не можем да правим бебе един два месеца!!!!Разбираш ли колко съм отчаяна. Не знам дали пък да не пробвам един два пъти??? Ти какво ще кажеш?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Нищо не мога да те посъветвам , сори  Sad !
Защо не попиташ в седмичната тема , там ще те прочетат повече момичета или пък в " Проблемно забременяване" .

# 4
  • Мнения: 3 154
Миленка, това че не трябва да правите опити 1-2 месеца лекар ли ти го каза? Ако е така, мисля, че трябва да се съобразиш. Не е чак толкова много време Wink  По-добре да си знаеш, че си се възстановила и да си спокойна, отколкото да се чудиш дали всичко ще е наред. Това е моето мнение.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 841
Лекарката ми каза да се въздържаме, първо защото не трябва да се движа много (а то при гушкането се изискват известна доза движения Grinning )и второ защото пия антибиотик, но като отида в края на седмицата на лекар и всичко е наред, нещата могат да се променаят, искам да кажа може да съм вече добре, защото пролактина ми е в норма и нямам възпаление вследствие на пукването на кистата.Пия антибиотик за да няма усложния, а пък до края на седмицата ще съм в овулация. Ще взема да  и се обадя днес да питам.

# 6
  • Мнения: 3 154
Според мен можеш да изчакаш до следващия цикъл. Един загубен месец не е толкова голям проблем Wink . Но ти си решаваш - здравето си е твое  Grinning  Все пак важно е какво ще каже лекаря.
И аз този месец почивам от бебеправене, така че не си единствена Wink  (ако това е някакво успокоение).

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Много съжалявам , че такова нещо ти си е случило. важното е сега  да си почиваш и да слушаш лекарите за почивката, след като така са те посъветвали. Един месец минава бързо!

# 8
  • Мнения: 4 358
Миленче, съжалявам Sad
Наистина един месец не е много време, минава бързо (от личен опит ти го казвам). От сърце ти желая после да не чакаш, а бебчо да се получи веднага!
Стискам ти палци бързо да се възстановиш!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
И според мен ще е по-добре да изчакаш Миленче...така ще е по-добре. Хубавите неща стават бавно. Бъди търпелива ...и нали пиеш и антибиотик..та за това изчакай организма ти да се възстанови напълно и тогава с нови сили а аз стискам палци за после Grinning  Wink

# 10
  • Мнения: 7 718
Една позната си направи операция след спукана киста. Един месец се пазиха и на следващия забременя. Laughing Износи си нормално бремеността. Обаче трябва лекар да прецени състоянието ти. Успех.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Милена, браво, че всичко е наред. Пий си лекарствата и слушай лекаря си. Това което ти се е случло е много гадно, знам го от опит. Само че при мен не се спука и слава Богу, защото според лекаря би било фатално. Отстраниха ми кистата оперативно, пих антибиотици и калций, и всичко приключи благополучно. 3 месеца след това забременях със дъщеря си, бременността ми беше безпроблемна. Хубаво ще е да изчакаш месец-два, да си напълно здрава и възстановена.
Успех!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 841
Благодаря ви за милите думи, в петък съм на лекар, ще правим изследвания за хормони и прочие, както и планпрограма за бебе. Стискайте палци, ще докладвам(и дано кистите ги няма вече!!!)

# 13
  • София
  • Мнения: 4 273
Браво Миленче! Голям кураж си проявила. А сега се дръж разумно и слушай лекарите! Бебче ще си имаш. Нека се възстановиш хубаво. И за него ще е по-добре да го износва напълно здрава мама. Успех!

# 14
  • Мнения: 3 205
Дано отсега нататък да не ти се случва повече! Аз лично съм на мнение, че ако лекарите те съветват да изчакаш, е по-добре да ги послушаш. Но все пак в петък ще се разбере със сигурност, нали? Може да се окаже, че можете да почнете веднага с бебеправенето, което и ти пожелавам да стане!

Общи условия

Активация на акаунт