БИБЕРОН ЗАЛЪГАЛКА-ОТКАЗВАНЕ-МНЕНИЯ

  • 3 699
  • 23
  •   1
Отговори
 smile3504 smile3529       Едно изпробвано отказване от залъгалка.
Првия ден продупчете биберона.След 5 дена клъцнете малко от него но толкова малко че да не се осеща от бебето.След още 5-6 дена
клъцнете още малко.След още5-6 дена повторете.И така до като стане 2 до 1 см.ще видите че неусетно сте надхитрили бебчо.Така малко по малко и вие ще видите че биберона е намалял без да усетите.Той ще стане неудобен за бебчо и сам няма да го желае.ИЗПРОБВАНО Е ИМА ЕФЕКТ-ПРОБВАЙ!!!!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С едно уточнение - не трябва да се практикува със силиконови биберони, защото се получават остри ръбове, които могат да наранят устата на детето. И понеже повечето бебета са със силиконови биби... Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 414
Цоко беше със силиконов. И не го кълцах постепенно, а направо наполовина на кръглото. Изплю я директно и я захвърли на "Мишето, дето му е гризнало бибата", това с мишето го пяхме цял ден, за да му се затвърди Grinning. Нощеска я потърси, пак му я дадох и му напомних кой я е гризнал, той я пробва, и пак я захвърли със всичка сила. Повече не я е искал, макар че аз му я оставих да се валя край него. Наистина има ефект, той я смучеше по цял ден и по цяла нощ иначе, съвсем пристрастен беше, това стана на 1 г. 8 м., бях се подготвила за нощни ревове и пр., ама нямаше нищо такова. Трика е в това, че никой не му я взима, просто не може да си я засмуче Simple Smile Laughing

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Много интересна и полезна темичка. А кога трябва да се махне биберона? А как да се откаже да заспива на гърдите на мама?

# 4
  • Мнения: 649
от кога може да се приложи този трик? на мен ми хареса, но бебчо е много пристрастен към биберона- само с него спи... и вече си мисля, че ще има голям рев като му го махна   Whistling

# 5
 smile3504 newsm45    Махането на залъгалката може да стане и веднага ,стига бебето да няма колики.Защото именно тя го залъгва ,когато плаче стига да не е от нещо друго плача.След като коликите са отминали и сте го успокоявали и с други чайчета за колики или с нещо друго, от залъгалката няма нужда.Тя само ще подкривява захапката при поникването на зъбчетата не се осеща видимо но е така.Бибата просто вече ще започва да вреди от колкото да помага.!!!!!!!! newsm78      БЕТИНА Two Hearts

# 6
от кога може да се приложи този трик? на мен ми хареса, но бебчо е много пристрастен към биберона- само с него спи... и вече си мисля, че ще има голям рев като му го махна   Whistling
newsm78 smile3504        Пробвайте та дори и вие няма да осетите как бибата ще се смали и бебчо няма да му е приятна само защото ще е неудобна и ще му е безразлична!!!!  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 550
Ей, Медуза, жива ли си!   bouquet Как сте, не съм ви засичала във форума от години.  Hug

А по темата, ето една статия, която превеждах преди време за форума. Стои в Библиотеката на "Нашите деца".
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=45920.msg850220#msg850220

# 8
  • Мнения: 967
Ще го пробвам !!! И дано проработи Praynig
Страшно съм против насилствените действия и за това чакам сам да се откаже от бибата, но както е тръгнало ще трябва да си чакам до първи клас сигурно  Laughing Ще срежа безценната биба пък да видим. Стискайте палци

# 9
  • София
  • Мнения: 830
НИе пък подходихме психологически. Отидохме и подарихме бибата на бебетата (близначета) до нас. Той тържествено я подари, после два-три пъти ходи до тях да си я иска, но не беше нищо страшно. Тогава беше на 11 месеца.

# 10
  • Мнения: 3 810
Ние я лапнахме заради коликите, по- късно беше малко болничка и много крива и това беше успокоителя когато мама реши да свърши нещо.
Сега я отказваме, но по друг начин- с бибата на мама. Невероятно ефикасен метод.
Вече я търсим само нощем понякога, когато на мама много й се спи, а на Дима й се виси на цици.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 057
Една колежка на мъжът ми отучила детето си от бибата по следния начин:
Излязли на разходка в парка. Тя придвидливо взела ножица и отрязала бибата на половина. Детето, като се сетило за нея и я поискало, майка му му обяснила, че докато е играло от гората излязла баба меца и му отхапала бибата...

# 12
  • Мнения: 818
А ние отказахме бибата преди 1седмица.Значи малката си я продупчи със зъбките и стана едно процепче около половин см,лапна я няколко пъти ама като смуче и влиза въздух.Аз се изплаших,как ще спи без биба,но спа и само веднъж се събуди,на другият ден и купих нова,но категорично я отказа. Naughty

# 13
  • Мнения: 577
много полезна информация,ще изпробвам.

# 14
  • Мнения: 3 216
Аз ще използвам чуждата тема Embarassed
Ние сме с колики и затова не бьрзам да махам бибата,че само тя ни успокоява.
Ситуацията е следната: Имаме си една биба,която обаче има голяма дрьжка.на моя син прьстите му са много дьлги и успява да си я извади самичьк в резултат на което през една минути трябва да има някой покрай него да му я пьха в устата.И купих нова-без дрьжка.Обаче човека не я иска плюе и рев рев рев ooooh!.иска си старата.опитах се да махна старата и да давам само новата,но номера не минава.Реве та се кьса милото,а аз не мога да седя постоянно край него да му я давам.
На вас случвало ли ви се е ?
Мога ли да го отуча от старата?Или е по-добре направо да го отуча от бибите?

Общи условия

Активация на акаунт