за гърдите

  • 1 571
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 284
искам да ви попитам какво правехте преди да родите за да ви загрубеят зърната

# 1
  • Мнения: 1 101
Аз специално, не съм правила абсолютно нищо. Нито обтриване с груба кърпа, нито мазане. Не съм имала никакви проблеми, никакви рагади и други подобни. Кърмя си и до сега...

# 2
  • Мнения: 601
   Досега нищо не съм правила за загрубяване на зърната.Не мисля, че е необходимо.Направих един опит и ми стана супер неприятно честно казано Whistling

# 3
  • Мнения: 949
Аз започнах да се мажа с кремчето за гърди на  Авент месец преди да родя!

# 4
  • Мнения: 3 042
Аз специално, не съм правила абсолютно нищо. Нито обтриване с груба кърпа, нито мазане.

  Peace Аз също.

# 5
  • Мнения: 1 382
Нищо не съм правила,просто ги мажех с крем заради стриите  Peace

# 6
И аз нищо не съм правила, кърмихме се без проблеми близо 10 месеца. Crazy

# 7
  • Мнения: 106
Аз също нищо не съм правила. Моите зърна бяха навътре и ми бяха казали да правя масажи и да ги обтривам  гореща хавлиена кърпа, но гинеколога ми ме предопреди, че от тези "процедури" могат да се получат контракции. Нямам проблеми с кърменето, кърмя го и до днес вече 8м. Само през първия месец много ме боляха зърната, но после загрубяха. Един съвет: когато дойде времето за кърмене и се появи болката в зърната, след кърмене изстискваш малко кърма да се покрие зърното и оставяш така. Правиш го известно време след всяко кърмене и ще спре да боли /верно, че това са бабешки методи, но помага/. Wink

# 8
  • Мнения: 3 537
Нищо не съм правила,мажех с Гермастан.

# 9
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Мажех се с крема за подготовка на гърдите "Мама Дона" на Чико.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз специално, не съм правила абсолютно нищо. Нито обтриване с груба кърпа, нито мазане. Не съм имала никакви проблеми, никакви рагади и други подобни. Кърмя си и до сега...
Също, ама без последното изречение Grinning

# 11
  • Мнения: 1 014
От инфото, което събирах преди да родя разбрах, че не е необходимо да се прави нищо специално, за да се подготвят гърдите за кърмене. В началото на гърменето използвах Лансинох, с който мажех зърната, т.к. чувствах лек дискомфорт. Кремчето е вълшебно (свръх пречистен ланолин), досега не съм имала проблеми с рагади (вече 13 мес. кърмя). Не е необходимо да се отмива преди кърмене, докато Гармастана трябва.

# 12
  • Мнения: 1 489
Нищо не съм правила,защото никой не беше ми казал.Мажех после,но беше късно.С Гармастан.

# 13
# 14
  • Мнения: 2 609
Мазах се с Гармастан Peace, никога не съм имала рагади.

Общи условия

Активация на акаунт