Водно раждане

  • 19 420
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 309
Здравейте, предстои ми раждане другата година. Принципно съм си избрала лекар, но ако родя по естествен път, бих предпочела да е по този начин, чувала съм, че е по-щадящо за родилката и детето.
Може ли да дадете повече подробности как стоят нещата като имам лекар? Става въпрос за София. Благодаря.

# 61
  • Мнения: 241
moonika, тя ще ражда в болница Св. Лазар. Историята е дълга, бебето също е заченато там и май в София другите болници не предлагат такъв вид раждане. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 11
Здравейте!
Аз в крайна сметка родих във вана за раждане у дома и мога само горещо да го препоръчам.Преди да взема това решение се бях насочила към св. Лазар,но вътрешен човек ми разказа някой неща и бързо се отказах.Освен че е доста скъпо изглежда,че има немалко случаи на предизвикване на контракции без допитване до майката,а също и отказ за ползване на ваната в последния момент с някакво уж медицински обосновано оправдание.
Изглежда естественото активно раждане във вода все още не е нещо,което се допуска и практикува в здравните заведения у нас.
Успех!😊

# 63
  • Мнения: 241
Mayari, честито, да сте живи и здрави с бебенцето!  bouquet Принц или принцеса имаш?
Заинтригуваме с нещата, които си написала и питах братовчедка ми, която роди в  Св. Лазар,  края на януари.
Цената, която е платила е 2000 лв., по спомен ми каза, че за вана се доплаща около 600 лв., но това е по желание. Та  се замислих, че когато  раждах преди 6 години в държавна болница платих около 2 500 лв., за да ползваме уж "ВИП" услугите, а нямах самостоятелна  баня и тоалетна.
Няма логика да ти отказват ваната ако медицински не е обосновано, защото си я доплащаш.

# 64
  • Мнения: 95
Mayari, много си смела! Имаше ли с теб медицинско лице?

# 65
  • Мнения: 11
Момиченце е!😊
За св.Лазар не говоря от опит,а преразказвам думите на човек,в чието присъствие са се случвали тези неща.Вероятно зависи много на кой лекар ще попаднеш.
Иначе да,имаше акушерка с мен,която проверяваше тоновете по време на контракциите,пое бебка докато изплуваше и обработи пъпчето.
До осмия месец домашното водно раждане беше само мечта за мен,но в крайна сметка се реших и съм безкрайно щастлива!Вярвам,че всяка една от нас е в състояние да роди без лекарска намеса!
Жалко е,че успяват да ни накарат да вярваме,че бременността и раждането са болестни състояния,а не естествени процеси,за които жената е устроена съвършено.
Пожелавам прекрасно,леко и безпроблемно раждане на всички бъдещи майки!😊

# 66
  • Мнения: 309
Честито детенце, Mayari. Да ти е живо и здраво, аз също очаквам момиченце Simple Smile
Лично мен ме интересуват варианти за водно раждане с доктор, в никакъв случай не бих родила вкъщи. Детето ми е дълго чакано, заченах ин витро. Четох доста за предимствата от водата и по-лекото протичане при такова раждане, но със сигурност не бих рискувала да не е в болнична обстановка.

*s.i.l.v.e.r*,  такава цена ми се вижда приемлива, можеш ли да дадеш още малко информация?

# 67
  • Мнения: 197
Здравейте момичета. Много сладка тема сте подхванали  Hug
И в нашето семейство предстои раждане и за това четем за всички варианти, включително и за водното раждане. Ето една хубава статия, от която ми станаха ясни много подробности http://www.9m-bg.com/?p=cat_inner&sub=1&id=5057 . Наистина има много предимства и много ползи и за майката и за бебето.

Последна редакция: пн, 31 окт 2016, 16:59 от TsvetyTomova

# 68
  • Мнения: 241
Здравейте, идвам да споделя прекрасната новина, че днес се роди още една принцеса.  bouquet
Да са живи и здрави, дълго чакана беше, а аз и още три дами се явяваме кръсници-орисници.
Имах удоволствието да ги видя, двете се чувстват великолепно. Благодаря на целия екип на болница Свети Лазр, че направихте това възможно!  Hug

# 69
  • Мнения: 197
Честита да ви е малката принцеса!  Hug
Ние скоро очакваме юнак, първо дете ще е и  майка му избра водното раждане. Иска да роди без упойка и това и се видя най-щадящия начин. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт