Помогнете ми да си направя схема за по-нататъшно захранване..

  • 1 190
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Вече от 20 дни яде каши, но естествено не е опитвал всички видове.Мисля да продължа с зеленчуково пюре, а после плодово.Сокове никога не е пил.
Педито ми каза 3 седмици след въвеждане на зел.пюре да включа и месце, ама аз тогава мислех да включа плодовото.А две нови храни не трябва да се въвеждат едновременно, нали?
Дайте идея как да процедирам: тази седмица почваме зел.пюре, след това месото или плодовото?А кога жълтъка, сиренето при моята поредност на захранване?А междувременно като давам нови зеленчуци докато опита всички видове трябва да не го захранвам с друго ли?Ако е така ще мине половин година Mr. Green
Абе съвсем се оплетох с това захранване - вече не знам какво и кога да го давам Confused

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
След като въведеш зеленчуковото сама си прецени дали да въведеш месо или плодове след това  Grinning
Не може да се въвеждат две храни едновременно, ти за 3 седмици ще си дала повечето зеленчуци и когато въведеш следващия вид храна/плодове или месо/, няма да има проблем  Peace

Жълтъка не се препоръчва, като ранно въвеждане на храна защото е алерген, но аз го въведох рано, нямахме проблем, ако въведеш месо, след зеленчуковото може и да не даваш жълтък, защото желязото ще си го набавя от месото, вместо от жълтъка  Peace

Сиренето  може да го въведеш след, като захраниш с всичките храни, понеже калций детето си набавя от млякото и когато останат само 2 млечни хранения е хубаво да се допълва със сиренце

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз след като въведох 3-4 зеленчука ги повторих наобяд,а след обяда/между храненето/ започнах с плодовото.В смисъл че тези зеленчуци са вече приети и следиш за реакция от плодовете.Тъи като и аз не давам сокове затова реших да въведа плодове.Вече съм захранила/започнах преди месец/ с 4-5 зеленчука и 4-5 плода.Не съм давала още месо или жълтък,но ще реша какво да дам първо след като навършим 7 месеца.

# 3
  • Мнения: 128
А мога ли да почна с зел.пюрета, а едновременно да сменя кашата с друг вид, който не е опитвал/Досега е ял оризова, оризово-царевична, и ябълка с морков./Искам да опита праскова и бананова, но по това време почваме пюрето, т.е брои ли се друг вид каша за нова храна ? newsm78

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Щом не е опитвал под никаква форма някаква храна ,значи е нова.Не че е задължително да има проблем,но тук новите храни са 2.По добре дай само бананче на Хип/малко бурканче за 3 дни/ като десерт между храненето и след това кашата в която има и праскова-тогава само прасковата ти е нова храна.Например моркова няма значение дали е на каша,пюре,сок...той вече е захранен с него и можеш да го даваш приготвен под всякаква форма.

# 5
  • Мнения: 2 672
мога да ти напиша как захраних аз , а ти да си решиш кое след кое.
на смесено хранене беше детето ми.

1-2 м - сок
2м и 20 дни - плодово пюре
3м и 20 дни - картофено пюре
4 м. - други зеленчуци - морков, тиквичка, чушка,грах, зелен фасул
4м и 1/2 - жълтък 1/4 след 5 дни - кисел.Като свикна добавих пъпеш и праскова
5 м - кис.мляко / с настърган плод/
5м и 1/2 - пилешко бяло месо и 1/2 жълтък
6м - сирене / в зеленч. пюре/ , дом.сок след два дни
6м и 1/2 - попара , телешко месо. Вече не пасирах.
7м. - мляко с ориз, бульон,супа и почти всичко съм давала да опитва от това което ям - извара, кашкавал, плодове почти всякакви, бисквити, хляб.
Тръгна на кухня.
10-11 м - варена/ печена риба

# 6
  • Мнения: 5 713
Аз захраних така:
след 5-я мес.- каша безглутенова / ориз, царевица, елда, просо /
след 2-3 сед.- плодове пюре към кашата
6мес и 1-2 седм- зелен4. пюре
след 8-я мес.- месен бульон / заешки / и сирене / ов4е /
след 9-я мес.- глутенови каши и месо / заек, пиле /
след 11-я мес.- масло и краве сирене
след годинката- кисело мляко
1год и 1-2 мес.- риба
1год и 4мес- яйце / жълтък и белтък /.

# 7
  • Ruse
  • Мнения: 390
аз захраних Еличка когато навърши 4 месеца със зеленчуково пюре на ХИП-картоф и тиква,след 5 дена дадох морков и картоф,след още 5 дадох и грах и тн.Двадесет дена след зеленчука въведох кашата(милупа оризова).Когато стана на 5 месеца я записах на кухня където даваха ве4е и месо.А плодовото пюре и го давам като десерт4е

Общи условия

Активация на акаунт