Счупена главичка...

  • 999
  • 4
  •   1
Отговори
 1cribЗДРАВЕЙТЕ !!!                                                                                                           
   Имам дъщеря на 1,4год.Когато беше на 7 и 1/2 мес. падна и си счупи главичката.Имаше хематом и я оперираха.Хирурга сам потвърди, че е чудо , че е оцеляла, а то и така си беше.Изживяхме голям кошмар първата седмица докато се възстанови, защото няколко дена от раната бликаше мозъчна течност и имаше опасност от втора операция в София.Слава Богу и това мина!Месеци живях в страх дали ще проговори и проходи, защото хирурга каза, че в такива случаи никой не може да даде гаранции.А тя като се отприщи да бръщолеви...въобще съвсем си е нормална и ходи,много е усмихната и общителна.Но, проблем има и той е , че под кожата на черепа има дупка колкото 20ст.Не мога да я пусна на ясла и дори на градина-дупката обикновено не зараствала.Правела се пластика след навършване на 19-20год.Молбата ми е, ако имате такъв проблем споделете ми опита си.Къде има добри детски неврохирурзи?Наистина ли не зарастват тия рани и какъв е варианта с детската градина?    
                                      Благодаря ви предварително!  newsm03                                  

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 23:35 от gerik

# 1
  • Мнения: 997
Здравей, радвам се че детенцето ти като цяло е добре. Не мога да разбера от постинга по лекарска препоръка ли не я пращаш на градина и какви са рисковете при такава "дупка" в главичката. За добър неврохирург съм чувала в  Пирогов - завеждащият отделението по детска неврохирургия - но в момента не се сещам за името. А и добър е малко относително.
Желая ви успех - всички лоши неща да останат зад гърба ви!

# 2
  • Мнения: 462
Мдааа...ние нямаме същия проблем...но пък имаме сходно преживяване ако мога така да го нарека. Съвсем накратко...моят голям син е с хидроцефалия и го оперираха и му поставиха клапа. Но главичката му вече бешще нарастнала повечко и когато поставиха клапата тя се сви...тоя път тмвърде мнотго и шевовете се препокриха, което не позволяваше на главичката да расте ... това наложи операция кранеостеноза май се наричаше тоя проблем ... и сега и ние имаме на главичката но не дупка а хрущялчета, които не зарастват...целта им е да позволят на главичката да расте...а неврохуурурзи в детското отделение на Александровска болницца дал Годспод...Желая ви успех Simple Smile

# 3
  • Мнения: 631
Здравей, 
в секцията по спешна неврохирургия на МБАЛСМ Пирогов има доста добри неврохирурзи, а специализирали детска неврохирургия са д-р Захаринов, д-р Павлов, доц. Габровски е завеждащ клиника.
Желая късмет и много много хубави моменти

# 4
  • Мнения: 82
Препоръки за д-р Захаринов,завеждащ детска неврохирургия в Пирогов

Общи условия

Активация на акаунт