Добрите страни на яслата

  • 1 278
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Мили майчета,
скоро и на моето момче му предстои тръгване на ясла. Много съм изчела за лошите неща и боледуванията , които съпровождат тази промяна, но ми се ще да се надявам, че монетата има и друга страна  Wink
Бихте ли споделили положителната промяна у децата Ви след тръгването на ясла и колко време след това се появи тя /имам предвид самостоятелността, новите думички, храненето сам и  друго каквото се сетите/?
Надявам се да има достатъчно положителни мнения, за успокоение на тези, които тепърва ще минат по този път  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 649
аз мога да кажа доста хубави неща за яслата, в която ходи сина ми. Мисля, че е много важно каква организация е създала директорката.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Моят син, който е страшен бяс (да е жив и здрав ) някак стана как да кажа и аз - абе, стана по-разбран. И то само след примерно седмица ходене. Заслушваше се в това, което му казваш, прибираше си играчките на едно място, научи песничка , искаше да му чета приказки (до този момент сядаше за около 2 минути максимум и хукваше в някаква посока), научи се да яде сам - т.е. увери се, че може и се отпусна, и не на полседно място там махна памперса.

На първо четене толкова.

# 3
  • Мнения: 928
Мисля, че темата се препокрива с тази тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89215.0

# 4
  • Мнения: 3 861
ако се пише по темата, не би трябвало

# 5
  • Мнения: 928
ако се пише по темата, не би трябвало

Ами прочетете и преценете  Wink

# 6
  • Мнения: 581
Мисля, че темата се препокрива с тази тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89215.0

Следя постоянно тази тема, но в нея се говори именно за лошите страни на яслата, като болести, липса на игри на двора и др.
Интересуват ме добрите навици, на които учи яслата и кога те се придобиват /макар да е ясно, че всичко е много индивидуално/.
Имам възможност да дам детето си на ясла в провинцията от началото на юни. Въпреки че яслата е държавна, групите са много по-малки. В яслата в София, в която би трябвало да тръгне от септември, групата ще е от 30 деца! Това ми се вижда страшно голям колектив, в който детето ще попадне при първото си отделяне от мен и затова взех решението първо да започне в ясла с много по-малко деца и учителки,  които познавам.
Но все още ме човърка мисълта дали три месеца са достатъчен период яслата да даде отражение върху детето в положителна насока като по-свободно говорене и хранене сам например, защото не виждам как учителките могат да обърнат внимание на 30 деца, особено ако те не могат да кажат какво искат и поне малко не могат да се хранят сами  newsm78
Надявам се сега темата да е станала малко по-ясна и да споделите кога забелязахте положителна промяна в детето си след тръгването му на ясла  Hug

# 7
  • Мнения: 574
Наистина има доста писано, но сега не се сещам точно каква беше темата.
Аз съм много доволна от яслата. Научи се да си играе с децата,прибира си играчките ,строи,рисува,храни се сама,пее...В начачото беше трудничко ,но я прикрепих към едно детенце и винаги бързахме да го видим.Важно е бързо да се разделяте сутрин и да отивате със смях. Така денят му ще е по-весел.  Всяко дете реагира различно и периода на адаптация е различен, и най -важна роля има госпожата.
Успех.

# 8
  • Мнения: 3 861
ако се пише по темата, не би трябвало

Ами прочетете и преценете  Wink
И съм чела в съответната тема и съм писала в нея и съответно мога да преценя. В темата, която цитираш се говори само за гадости свързани с яслата, а тук авторката е помолила да опишем ХУБАВИТЕ страни на яслата, а това е нещо, което почти не се споменава в твоята тема.
Пишете по темата за ХУБАВИТЕ  неща в яслата и темите няма да се припокриват! Толкова е просто.

Сори за офф-а...

По темата аз нямам какво да напиша защото имаме цифром и словом 7 дена ходене на ясла до мента след което се разболя. сега от понеделник пак тръгва човечето. Дано се адаптира бързо и скоро не боледува и да имам какво да напиша в тази тема като впечатление.

# 9
  • Мнения: 135
започна сам да се облича и да се обува,научи се на нови игри и познава всички цветове вече.

# 10
  • Мнения: 928
ако се пише по темата, не би трябвало

Ами прочетете и преценете  Wink
И съм чела в съответната тема и съм писала в нея и съответно мога да преценя. В темата, която цитираш се говори само за гадости свързани с яслата, а тук авторката е помолила да опишем ХУБАВИТЕ страни на яслата, а това е нещо, което почти не се споменава в твоята тема.
Пишете по темата за ХУБАВИТЕ  неща в яслата и темите няма да се припокриват! Толкова е просто.

Сори за офф-а...

По темата аз нямам какво да напиша защото имаме цифром и словом 7 дена ходене на ясла до мента след което се разболя. сега от понеделник пак тръгва човечето. Дано се адаптира бързо и скоро не боледува и да имам какво да напиша в тази тема като впечатление.
Кой каквото иска това вижда.
Моят син също ще тръгва на ясла, затова и следя тези теми. В темата, към която съм дала линк, има доста позитивни изказвания, ако имаш очи за тях  Peace

# 11
  • Мнения: 901
С две ръце за яслата.
1. Говори повече.. научава думички покрай другите деца.
2. Умее и се учи да контактува с повече деца .
3. Научава се да оцелява в джунглата(30 бебета - деца на едно място  Sunglasses)
4. Точно защото са 30 деца се науча да се храни само, а не да чака мама да му даде.
5. Учи се да се облича само.
6. Да спи на обяд когато трябва, а не когато му е кеф.
7. Среща се с 100 вида вируси, които няма как да намери вкъщи и така трупа имунитет.
8. Научава се да отстоява мнението си.
9. Учи се на социално поведение
и още куп други причини поради които дъщеря ми е на ясла, а сина на градина.

# 12
  • Мнения: 3 861
bejbi
струва ми се, че спора кой за какво има очи е излишен. По добре да сложим точката тук и да оставим останалите потребители сами да решат коя тема за какво е и дали се припокрива или не.

# 13
  • Мнения: 1 232
Несъм чела другите мнения,но мога да кажа,че положителните страни на яслата вземат превес над отрицателните.Децата се социализират,свикват да играят,да споделят нещата си с другите деца приучават се на гърне много бързо,ако детето е по-малко,дисциплина,имат дневен режим,който се спазва

# 14
  • Мнения: 928
Ето защо съм решила да пратя синът си на ясла (изводите ми са направени от другата тема  Peace, breeze, извинявам се, че толкова разводнихме темата, няма повече обещавам  Heart Eyes ):
1. Просторно е и има много повече място, където детето да тича и играе, отколкото в един апартамент, дори и голям
2. Стават по-общителни - контактува с други деца, учи се да общува с тях без пряката намеса на мама или друг възрастен човек
3. Имат си всекидневни занимания - пеят, танцуват, четат приказки, излизат навън...
4. Учат ги да бъдат самостоятелни - да си мият ръцете, да ядат сами, да ходят на гърне, да се обличат, да спят сами на обяд
5. Вирусите, с които се преборват правят имунната им система по-стабилна (стига, майката да не се откаже от яслата при 2-то боледуване)
6. По-подготвени са за детска градина от децата, които не ходят на ясла.
7. И не на последно място, няма да гледа сериали с бавачката или баба си
8. сигурно има и още, ама не се сещам в момента

Моята нагласа към яслата е много положителна и се опитвам да създам такава нагласа и при малкия. Например всеки ден като излизаме му казвам бързо да се облича, че отиваме при децата. Когато ходим за храната, пак му показвам дечицата с много приповдигнато настроение и той винаги ходи при тях (те обикновено си стоят в количките докато майките са на опашката) смее им се, маха им... Simple Smile Казваме здравей на леличката, която дава храна, даваме целувка. После се прибираме. Дано всичко с яслата да е наред, а според мен ще е  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт