НВ-ВМХ и палео, част 99 - за здравословното хранене

  • 44 089
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 275
ще си позволя да копирам нещо от блога на Шоки bouquet,което на мен много ми помогна
прочетете цялата статия (става въпрос за тези,които се лутат и се питат Wink)
Скрит текст:
И така, как изглежда НАЧАЛНОТО меню, за да постигнете намаляване на теглото?
Закуска:
Количество колкото ръката (дланта плюс пръстите) яйца, риба, морски дарове или месо
Количество колкото една шепа (около 100 мл) високомаслен продукт като сметана, крем фреш и т.н. (Ако изберете чисто краве или кокосово масло, количеството ще бъде по-малко, разбира се. Яжте, докато се заситите.)
Обяд и закуска (еднакви са):
Количество колкото ръката (дланта плюс пръстите) яйца, риба, морски дарове или месо
Количество колкото ръката зеленчуци, растящи над земята. Напр. броколи, карфиол, чушки, краставици, тиквички и др.
Количество колкото една шепа (около 100 мл) вкусен сос от сметана или крем фреш.
Сирене или кашкавал можете да използвате свободно за готвене.
Междинна закуска:
100 грама смесени ядки
Ако ви заболи стомахът, яжте само бадеми.
Както виждате, няма закуска от кисело мляко с ядки. Дали тя е неправилна или вредна? Не, но на повечето жени им е трудно да отслабнат, ако ядат млечни продукти, затова аз ги избягвам в моето меню. За сметка на това много хора включват този вид закуска, когато приключат с отслабването, защото от нея не напълняват. Възможно ли е да се отслабне с кисело мляко за закуска? Възможно за кого? Проверете (ако желаете) дали ВИЕ можете да отслабнете с такава закуска. Ако не можете, следвайте съветите ми.
Ана Хален,блога на Шоки,септември 2012

Последна редакция: чт, 28 яну 2016, 23:25 от tania6

# 421
  • Мнения: 2 275
и това,пак от там
Скрит текст:
Искате да отслабнете. Най-напред трябва да сте наясно каква е историята ви.
1. От спазване на диети ли сте напълнели?
2. Или сте напълнели от преяждане?
Ако изберете първия отговор, трябва сега да създадете усещане за сигурност на организма си, че той МОЖЕ да се храни, без да напълнява. Ако започнете с най-стриктно ВМ-НВХ и се храните веднъж на ден, вероятно теглото ви няма да помръдне. Имате организъм, който не изразходва почти никаква енергия и кой смята, че ще умре от глад и спестява с всички сили. Не, ЯЖТЕ ПОВЕЧЕ! Научете се да се храните 4 пъти на ден. Когато можете да се храните според ВМ-НВХ, по четири пъти на ден, без изключения и прегрешения и сте си изградили навик (обикновено отнема 3-6 месеца), ЕДВА ТОГАВА ще можете да започнете да отслабвате. Много хора, които дълго са спазвали диети, имат погрешно поведение на хранене и често им липсват навици. Без навици задържането на теглото винаги ще бъде борба! Трябва да приемате повече храна. Прекалено малкото количество храна се превръща в капан за вас.
Ако изберете втория отговор, тогава имате добър метаболизъм, но вероятно нарушено усещане за ситост. Когато чуете, че с ВМ-НВХ ще можете да се храните до засищане, вие преяждате. Няма естествен механизъм за спиране. Трябва да се научите да се задоволявате с по-малко и да се научите как да определите подходящия размер на порцията си. Започнете от статията „ВМ-НВХ за намаляване на теглото”. Трябва да приемате по-малко храна. Капанът за вас е прекалено голямото количество.

# 422
# 423
  • Мнения: 2 199
Благодаря tania6 за инфото, ще слушам видео събота и неделя  Embarassed

И не мога да не ви споделя една статия  Blush знам, че сигурно няма да имате нерви, за това направо към точка 10 и после шокирани се връщате на другите точки, ако можете да четете  Party Crazy

Моля, да ме извините  и не го четете докато пиете сутрешното си кафе Hug


Скрит текст:
Здравословни тенденции за 2016 
какво не правят хората за да не ядат месо, 'начи...
Laughing

Последна редакция: сб, 30 яну 2016, 00:15 от Суха Мащерка

# 424
  • SA
  • Мнения: 3 196
Дана, аз доста се учудих, че Орниш изобщо е сред участниците. Предполагам са го поканили все пак с идеята, че трябва да се изслушват и различни гледни точки. Не слушах неговата презентация, понеже в основни линии ми е ясно какво може да каже и не ми представлява интерес.
И един интересен сайт, за който научих от съмита:
http://www.thennt.com/home-nnt/
Озаглавен е "Тhe NNT" (Number-Needed-to-Treat), като идеята е да се представя информация за реалния ефект на някои от най-масово използваните медикаменти и терапии, без сложни статистически обработки, проценти и относителни стойности, а просто да се посочи в абсолютна стойност броя на хората, които биха се повлияли добре от дадено лечение и броя на тези, които биха получили усложнения. Информация, която обикновено остава неразбрана от пациентите.

А тази Деси, някой беше пуснал линк за статията й наскоро. Тя че не е добре жената, е ясно, само се чудя какви са тези, които я вземат дотолкова насериозно, че използват услуги, които предлага.

Цитат
Яжте плодовете в натуралната им форма както ги е създала природата и винаги на празен стомах и моля ви не ги слагайте в зеленчукови салати! Не сте оригинални!
Joy

Какви дилеми, какво нещо! Simple Smile

Последна редакция: пт, 29 яну 2016, 07:08 от Kameloth

# 425
  • Мнения: 5 713
Да живее спокойно! Тя печели конкурса по оригиналност! 😀
Кам, да ти кажа и аз се чудя на последователките/клиентите и. А преди и много ядосвах.

# 426
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 573
Добро утро! И аз знам Деси /от преди години/, обаче като се абстрахирам от какво е написала, а само и погледна външния вид-все едно е излязла от началото на 90-те Blush, съжалявам, но тя нито психически, нито физически ми изглежда здрава Peace

И за пореден ден се радвам, че започнах този вид хранене-това сутрин да се събуждаш сит и "лек" като усещане с нищо не може да се замени.
И малко отклонение: Връщаме се с малката ми дъщеря/близо 7 годишна/ от логопед и вървим към градината и тя казва: Мамо, аз за целия си живот не съм те виждала болна, хрема дори си нямала ....и продължава, но това е защото ти вървиш много пеш, спортуваш и не ядеш вредности BlushЗарадвах се, защото явно личния ми пример е сложил началото Heart Eyes

Суха мащерка, прочетох точка 10, докато си пиех мазното кафе Mr. Greenно аз и преди съм я чела тази статия Simple Smile

# 427
  • Мнения: 10 959
Оле, тази и аз я знам. Лошото е, че действително има хора, които й се връзват.
Но пък всеки човек си заслужава "гурутата"...

# 428
  • Мнения: 11 778
Зачетох се вчера в Журнал за жената - седмично списание, и вниманието ми привлякоха 2 статии.
За или против детоксикацията и Топ 11 на препоръките за предпазване от диабет тип 2.
В първата статия вниманието ми бе привлечено от детоксикиращите храни, а именно: пилешко месо, риба, яйца, зеленчуци, плодове, боб, леща, сурови ядки, зехтин, кафяв ориз, киноа, просо  Tired
Във втората статия вниманието ми привлече:
- избягвайте наститени мазнини - краве масло, палмово масло, кокосово масло, млечни продукти, тлъсто месо, черен шоколад, защото те изчерпват запасите от витамини в организма  ooooh!
- ограничете приема на животински протеини, освен ако не са от биопродукти
- включете в менюто си многолистни зеленчуци, за препоръчване органични, пресни плодове, пълнозърнести храни, богати на фибри, семена, ядки, риба, яйца.

С този начин на хранене, хапчетата няма да ни се разминат.
И щом е в списание, от много хора, написаното се приема за чиста монета.

# 429
  • София
  • Мнения: 10 858
Леле, заинтригувахте ме с тази Деси, не съм запозната с "нейното творчество", чух я наскоро, когато въпросната точка 10 обиколи нета  Joy
Ще й хвърля едно око по-късно, въпреки че на мен такива луди не ми понасят и ги избягвам  Laughing

# 430
  • Мнения: 6 347
Танче, много добра идея да постнеш препоръките на Ана Хален! Simple Smile Наистина тя дава много полезна информация как точно да се планира храненето. Но аз лично не смятам, че междинните закуски трябва да са от цели 100 грама ядки - поне не редовно. От време на време някакво по-малко количество - да, но цели 100 грама накуп мисля, че трябва да бъде изключение, например когато пътуваме и не разполагаме с друга храна. Обаче останалите ориентири, които тя дава, според мен са много удобни.

Всъщност има една известна шведска кулинарна блогърка, която излекува тежък случай на фибромиалгия (плюс съпътстващи проблеми с храносмилането и доста други неща) с нисковъглехидратно и после палео хранене - нейната закуска напоследък е точно 100 грама ядки плюс 20 грама масло (студено - нарязва се на парченца, които се разбъркват в купичка с ядките). Но това не означава, че на всеки тази закуска ще му се отрази добре, особено ако гоните минимални телесни мазнини. Една много характерна особеност е, че тя е силно чувствителна към глутен, май и към млечни, но това са специфични неща и няма гаранция, че нейната "рецепта" ще важи за всички.

Аз не гледам клиповете от The Fat Summit и сигурно няма и да ги видя по-нататък, защото имам много запазени неща и за четене, и за гледане, плюс работа, текущи задачи и т.н. - като всички нас, предполагам. Wink Обаче и аз се чудя как така са поканени Орниш и Джоел Фърман, а май и Нийл Барнард беше в техния лагер, но може и да греша. Сигурно са поканени, за да се представи другата гледна точка за правилното хранене (която е тази на Фея Кръстница) - че храненето трябва да бъде предимно или изцяло растително, основано на цели храни, с минимум белтъчини и мазнини.

Последна редакция: пт, 29 яну 2016, 07:59 от Cioccolata

# 431
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Добро утро, момичета.
Минавам само да се отчета, а като се върна от работа, ще прочета какво сте написали. Прегледах набързо, има интересни неща.
Тази сутрин съм - 200 грама, отново неочаквано, защото се чувствам някак си тежка, некомфортно.
КЗ- 6,5 ( по сметките въглехидратите ми не са над- 25 гр, а захарта е увеличена спрямо предходните дни)

Снощи все пак вечерях в 20 часа (може това да е причината за чувството на тежест в стомаха, или зелето. Не ме боли под ребрата, но се чувствам преяла) - печен свински бут, полят с краве масло + салата прясно зеле.

# 432
  • София
  • Мнения: 5 941
Джемма, аз и преди те питах, мериш ли КЗ след хранене? Как се движи през деня?

 hahahaМного ми харесва Деси, направо ме убеди. Само не знам как малолетните вегета си набавят В12.

# 433
  • София
  • Мнения: 12 013

 hahahaМного ми харесва Деси, направо ме убеди. Само не знам как малолетните вегета си набавят В12.

A малолетните момчета? Mr. Green

Днес закуската е от 100 гр. бекон и 3 яйца на очи с гхи;
Обядът ще е от снощните пълнени чушки - нося си 2 в кутия за бачкането;
Довечера на кръчма - вероятно салата и дробчета или каквото друго ми се яде, но ще съм режимна.

# 434
  • Мнения: 233
Тази Деси отдавна ми е счупила тъпомера на мен...
Zveti81, зарежи това пилешко, поне засега и заложи на свинско за известно време. Вкусът се променя и възпитава, имай воля и без страх.
Джемма, ако ядеш свински бут, съвсем не е наложително да го поливаш с масло, предполагам, че не си го почистила от естествената му мазнина, така че не прекалявай с маслото.

Общи условия

Активация на акаунт