бебе в кувьоз??!!

  • 8 222
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Много съм притеснена - има ли мами, които са родили с планово секцио и бебето им е било малко??? Ние и двамата с мъжа ми сме дребни - първото ни дете се роди на термин само 2,600кг, а сега искат да го извадят 2 седмици по-рано и ще е около 2,300, а може и по-малко. Та въпроса ми е дали толкова малко бебе, ако всичко си му е наред, се слага в кувьоз? Съвсем скоро трябва да влизам за изследванията и не знам какво да правя - да говоря ли с доктора да изчакаме малко поне...? Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 936
Не е задължително да бъде сложено в кувиоз. Ако всичко си му е наред /правят се изследвания на бебето когато се роди, ти знаеш това/ и ако всичко е нормално не се слага в кувиоз. Килограмите не би трябвало да са причина, така мисля аз

# 2
  • Мнения: 181
Аз родих седмица преди датата на плановото секцио и 2 седмици преди термин. Бебо тежеше 2250 и след раждането падна на 2100. Всичко си му беше наред, но стоя в кувьоз, докато не достигна 2300 - 7дни. Освен това първите 2 дни му вливаха със система глюкоза. Кувьоза го използваха единствено за поддържане на постоянна температура - 34градуса. Аз мисля, че е задължително да бъде в кувьоз, тъй като преди да е достигнал 2.500кг не могат да му сложат никакви ваксини и съответно трябва да е в стерилна обстановка. Според мен най-добре ще е, ако може да изчакате малко. Все пак бебето ще спадне малко в тегло след раждането. Доколкото съм запозната в кувьоз ги държат най-малко, докато станат 2300, а ги изписват след 2500 и, ако наддаването е постоянно. Спокойно. Всичко ще бъде наред. Стискам палци и чакам да се похвалиш Hug

# 3
  • Мнения: 5 103
Бебето се слага в кувиоз ако има трудна адаптация или други проблеми доколкото знам.

# 4
  • Мнения: 4 965
Обикновено се слага първоначално за няколко часа и се преценява според ситуацията, но е добре да постои в кувьоз, докато наддаде достатъчно. Не би ва дасе притесняваш, защото, ако бебето е здраво, просто се поддържа необходимата температура и чистота на средата, но не му пускат кислород или нещо подобно.
Моите шушулки се родиха по 2200 и 2400, като първия ден само по-дребничката беше в кувьоз, а другата само я наблюдаваха. Оказа се, че и двете обаче рязко "паднаха" на тегло (под 2 кг.) и останаха в кувьоз до връщането на теглото им от раждането (по-едричката я извадиха на 6-тия, а по-дребничката на 7-мия  ден от раждането).
2300 г. не е притеснително тегло, а и няма гаранция, че това бебе ще е дребничко като по-голямото (все пак, измерванията на видеозона не са съвсем точни), а и щомлекарите са преценили, че е "готово". В някои болници при това тегло, ако бебето се адаптира лесно, го изписват без проблем (т.е. зависи от политиката на болницата, но дори и да не е в кувьоз, вероятно ще ви задържат няколко дни по-дълго). Нас ни изписаха 2300 и 2600 г. - близо месец след раждането, но те наддаваха много бавно.
Пък и само 2 седмици по-рано е 38-ма седмица, а моите са родени 34-35-та.
Не се притеснявай излишно.
Радвай се, че скоро ще можеш да видиш малкото човече.

# 5
  • София
  • Мнения: 896
А защо не говориш с лекаря да отложат секциото до по-близка до термина дата? Аз родих с планово секцио, термина ми беше 25-ти, а секциото на 21. Това беше последния работен ден, за който можехме да планираме. Поискай да е максимално близо до термина.

# 6
  • Мнения: 29
Много ви благодаря за отговорите... Дано само всичко да е наред!!! Все пак ще говоря с доктора да го отложим поне с 1 седмица, а през това време ще се тъпча, та дано и малкия да прихване нещо  Joy

# 7
  • София
  • Мнения: 6 743
А защо не говориш с лекаря да отложат секциото до по-близка до термина дата? Аз родих с планово секцио, термина ми беше 25-ти, а секциото на 21. Това беше последния работен ден, за който можехме да планираме. Поискай да е максимално близо до термина.
Това е добро решение  Hug
А ако бебето си е добре, не се налага да е в кувьоз.Въпреки, че не знам защо се плашиш от кувьоза  newsm78
Това е място където температурата е като в майчината утроба и има повечко кислород - нищо страшно  Hug
Дано всичко ти е наред   bouquet

# 8
  • Мнения: 7 640
Много ви благодаря за отговорите... Дано само всичко да е наред!!! Все пак ще говоря с доктора да го отложим поне с 1 седмица, а през това време ще се тъпча, та дано и малкия да прихване нещо  Joy
след 36-37 г.с. бебетата обикновено са зрели. Дори и да са малки на тегло, това не е повод да бедат в кувьоз.

# 9
  • Мнения: 7 803
моите са родени в 34 седмица 2036 гр. и 2382 гр. и не бяха в кувиоz. zависи от общото им  състояние, а zа поддържане на температура само има така наречените топли легла

# 10
  • Мнения: 3 698
Не бива да се притесняваш, защото, ако бебето е здраво, просто се поддържа необходимата температура и чистота на средата, но не му пускат кислород или нещо подобно.
Така е, изобщо не се тревожи. Дъщеричката ми се роди много мъничка, изписаха я с тегло  2.300кг.
2.300кг. не е притиснително тегло, може и да не поставят бебчо в кувьоз /или термолегло/, но дори да го сложат ще е за малко.Не се притеснявай Wink !

# 11
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Моето момиченце се роди в 35-36 г.с. и тежеше 2470г.Стоя в кувиоз 5 дни,но не заради килограмите,а защото имаше недостиг на кислород на мен докато траеше раждането ми сложиха кислород,че и падаха тоновете.На изписването беше 2280г.Така,че изобщо не се притеснявай от това че бебчето може да е малко.Ако всичко е наред,а явно е така,няма да ви сложат в кувиоз.Успех ти желая и да покажеш после малката мишка Wink.

Общи условия

Активация на акаунт