Ужасното злоядство...

  • 16 581
  • 140
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 708
Те сега в яслата имат и друг номер, само тя /2г и 8м/ се напикава като спи, та са й казвали, че е бебе. Направо ми писна, и им заявих, че като спи явно не може да се контролира, нищо не мога да направя, ако искат те да я учат, как да не се напикава докато спи, аз не мога. Та това моето само повтаря, че е голяма, не е бебе. Но пък лекарите не го водят болестно състояние "напикаване" или както там му казват в тази възраст.

# 136
  • Мнения: 7 325
моята е на 4 години и 4 месеца и спи с памперс, който напикава. Повечето деца около нас също използват памперс, и никой не го намира за странно. В магазина продават гащи памперс за по големите. Та що не им теглиш една на лелките? Детето ти си е съвсем наред.

# 137
  • Мнения: 4 708
Наред, наред, ама в градината я искат без памперс, и да можела сама да се съблича /така и не знам защо ли трябва изобщо да се съблича там/ и да се облича. Но като не може, ще спи с дрехите, обаче това без памперса идея си нямам как ще се случи. Отклоних се от темата.
Да се похваля, днес за пръв път в живота си рискува да опита от моята салата /зеле и моркови/ и учудващо, но взе че й хареса. Ново нещо от 6 месеца насам, си е голям напредък. Иначе опитайте този саностол, аз съм очарована. На обяд си изяде супата/освен салатата де/, и поиска и десерт. Чак ми се вижда невероятно, но е факт, че ефект има. Мрънкаше, че не иска моркови в супата, те бяха на робота нарязани съвсем ситно, та й казах, че това е от фидето, което се слага, и номера мина  Mr. GreenНе знам защо си мисли, че морковите са само за зайци, и в салатата подбираше да няма морков.

# 138
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моето дете чак в градината го отучиха да не пишка на обед докато спи. Много трудно го научихме лятото преди първа група да пишка извън памперса. Обяснявахме, повтаряхме и накрая се научи, но първа група тръгна с пмаперс, т.е. с памперс в раницата. Там бързо усвои как да годи в тоалетната, явно на 3 вече са си човечета и повечко разбират, от колкото в яслата.
Като разбрах, че за обедния сън го слагат без памперс, то започнах и у дома да го слагам така на обяд.
Вечерният памперс махнахме към 3 и половина, но ставах по 2 пъти на нощ да го изпишквам. Все още има инциденти, но те се случат на няколко месеца веднъж. Запонча от скоро да казва вечер, че му се пишка. На 4 и половина е сега.
За голямата работа беше също трудно, опитах като беше на 3 години и малко, не успях, но миналото лято се получи. Явно наистина си е трябвало малко да порасне, че да разбира повечко.
Пък и гледаше как неговите приятели вършат работата извън памперса и се амбицира. Mr. Green

# 139
  • Мнения: 4 708
Ceca  bouquet направо ми даваш надежда. То и голяма част от децата са родени в началото на годината и вече са на 3, моята е в средата на лятото и има време, но ето че не било само моето имало и други с памперси в детската градина. То не ми стига, че тръгна с пюрета в яслата/нали пък не искаше да яде никакви манджи, тя и да дъвче не искаше, та 2 месеца и мъкнех пюретата/, а сега и това  Embarassed все с нещо изостава това дете. Дано на принципа последните ще бъдат първи, поне в училище се справя добре, че иначе какво чудо съм създала  Mr. Green

# 140
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Скарлет, моето дете доста трудно махна памперса, инатеше се доста. С проба-грешка налучках кога да махна напълно памперса. Особено за голямата работа. Първият опит завърши със запек и наакване насън. Вторият път усетих, че детето е по-склонно да се научи и стана работата.  newsm78
В първа група в градината си е по-различно, там ги третират вече като големи. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт