въпрос за овулацията

  • 1 266
  • 13
  •   1
Отговори
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Здравейте, аз съм нова тук, но искам да ви питам за нещо, което не ми стана ясно (четох уж библиотеката). Значи, следя цревикална слуз за да определя кога ми е овулацията, обаче този месец нямаще бяло белтъкообразно течение, а вместо него имаше много течно, прозрачно, абе като вода направо. Случвало ли ви се е такова нещо или този месец не съм имала овулация? Защото от скоро се наблюдавам по-стрикно и не съм много наясно. Е ние за всеки случей се "потрудихме" тези дни да не би да изпуснем нещо, но все пак... ако някой е наясно моля да ми пише, че съм доста несигурна и като начинаещ се тревожа за какво ли не  Embarassed  Благодаря!
П.С. Забравих да кажа, че беше и по-рано, 10, 11 ден на цикъла, а обикновенно имам такова течение около 13 ден. Може ли да се измества овулацията?

# 1
  • Мнения: 2 120
При мен воднистото течение започва веднага след М., и в деня преди ову става белтъкообразно. Нищо ти няма, но не е това най-добрия начин за отчитане на ову. Слузта се мени , покачването на ЛХ е най-сигурно, т.е прави тестове за овулация, ако се наложи въобще. Успех.

# 2
  • Мнения: 3 154
Цитат
*Водниста: когато цервикалната ви слуз е чиста и прилича на вода. Може да се разтяга. Тази цервикална слуз е фертилна и може да е вашата най-фертилна, ако не забележите белтъкообразна такава.

От тук го копирах.

# 3
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Благодаря за бързите отговори!   bouquet
Дара, при мен обикновено се появява прозрачно, но все пак приличащо на белтък течение винаги около 13 ден на цикъла, а после около 18 - 19 ден става кремообразно и после изчезва. А сега беше различно и реших да питам.
Когато четох за определяне на овулацията си избрах този метод като начало защото ми е най-лесен, пък и миналата година имах проблем с бъбреците, песъчинки от настинка и такива простотии и ми се появи течение, та ходих по гинеколози и ми бяха казали да си следя внимателно какво течение имам и т.н. така че свикнах.
Ако не стане ще си взема и тестчета  Wink

# 4
  • Мнения: 131
Аз няколко месеца си мерех базалната температура по съвет на докторката поради съмнения дали имам овулация. Не е много приятно,но има ефект. в деня на овулация температурата се увеличава с градус, градус и нещо и се запазава така няколко дена. Така разбрах, че овулацията ми е много по-късно - към 20-ия ден.
знам, че продават и тестове, но не съм пробвала.

# 5
  • Мнения: 7 716
Температурата не се увеличава с градус, градус и нещо, а с от две десети от градуса до 5-6 десети от градуса.
Температурата се запазва висока около 14 дни.

# 6
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Аз няколко месеца си мерех базалната температура по съвет на докторката поради съмнения дали имам овулация. Не е много приятно,но има ефект. в деня на овулация температурата се увеличава с градус, градус и нещо и се запазава така няколко дена. Така разбрах, че овулацията ми е много по-късно - към 20-ия ден.
знам, че продават и тестове, но не съм пробвала.
А течение появява ли се и ако се появява съвпада ли с изчислената от температурната графика овулация?  newsm78 Защото ако приема, че воднистото течение е показател за ову значи моята е по-рано отколкото си мислех  и нищо не сме уцелвали smile3511

# 7
  • Мнения: 7 716
Течението е доста несигурен признак за определянето на овулация, особено за начинаещи.
По-добре с температура или тестове.

# 8
  • Мнения: 2 120
Да допълня Лали,
днес ми еовуто, но снощи имах белтъкообразно течение, днес в различните часове на деня е ту воднисто, ту белтъкообразно.
Във ФФ казват, че фертилна  е както белтъкообразната, така и воднистата слуз.Гарантирам ти обаче, че това е най-трудният начин за определяне на ову  и най-несигурен.
Започвай да мериш Т.
Слузта се мени, сутришната Т., ако е премерена стриктно между 5-7 часа е сигурното нещо, както  и тестовете
.
 

Т. се покачва след овулацията.

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
Аз като се опитвах да забременея с щерката мерих Т. около 6 месеца. Очакваното покачване така и обаче не се появяваше или пък го регистрирах малко преди очкавания М. Док се беше хванал за главата с моя температурен лист. Понеже всичките ми цикли изглеждаха ановулаторни започнахме подред да изследваме хламидии, хормони, тръби, да правим фоликулометрия и какво ли още не. Оказа се, че всичко е ОК. След време пак се върнах към измерване на Т. - пак същия хаус. Този метод определено не работеше при мен. Аз лично смятам, че тестовете за ову са по-надеждни. Макар че всичко е индивидулано. Най-важното е да не преиграваме, щото тая работа си е божа работа!

# 10
  • Мнения: 7 716
Не смятам, че отчаянието, в което всички изпадаме понякога, е преиграване.
Когато си успял е някак си лесно да размахваш пръст.

# 11
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
Ами аз не се смятам за успяла, нито размахвам пръст. Опитвам се да съм полезна с опита си. Убедена съм, че прекаленото старание в бебеправнето е нож с две остриета. И ми се иска повече момичета тук да го имат впредвид. Но явно и аз преигравам в това си намерение, така че ще си взема бележка. БТВ, под преиграване никога не съм имала впредвид отчаяние, мисля, че това е очевадно.

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 08:25 от mtz

# 12
  • Мнения: 7 716
Аз пък съм убедена, че прекаленото старание не е причина за незабременяване.
Не стане ли за няколко месеца трябва да се търсят причините при лекар, а не да си заряваме главите в пясъка.
Ако има причина - да се борим с нея.
Защото ако има запушени тръби или хормонален дисбаланс, или лоша спермограма колкото и да се стараеш или да не се стараеш - нищо няма да стане.
Ако е неизяснен стерилитет - е, тук вече може да се обичаме.
Mtz, не го приемай лично. Говоря по принцип. newsm51

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 08:06 от Lali

# 13
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Аз до сега температура не съм мерила. Искаше ми се да е някак, как да кажа по-неизчислено, защото много се впрягам и ще се психирам направо.  #Crazy Обаче от другия месец явно ще трябва да пробвам и с това. Или с тестове, май те са най-лесният вариант като ви слушам.

Общи условия

Активация на акаунт