няколко питанки за зеленчуковото пюре

  • 1 461
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 666
Мамчета, ще се радвам да споделите опита си със зеленчуковите пюрета, като ми отговорите вие как сте процедирали със следните неща:
 - Слагате ли АМ в зеленчуковото пюре и ако да, по колко?
 - Добавяте ли зехтин, масло и от кой месец?
 - По колко грама зеленчуково пюре трябва да се изяжда, за да се замести хранене?


Благодаря ви предварително (знам, че ще се отзовете веднага)!

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Нито съм слагала АМ, нито зехтин, а след захранване се стига до грамажа, който детето яде по-принцип за възраста си
/примерно/ако пиете 130-140мл. мляко, значи 130-140гр. пюре

# 2
  • Мнения: 27 524
Слагам,ако е пил малко или изобщо АМ през деня,1 мерителна лъжичка.Ако е пил,го давам чисто.
След 6-ия месец слагам зехтин.
По колко грама-ами колкото иска,зависи от апетита и възрастта,Криско яде по 200 гр,ако твоето яде малко,дохранвай с АМ.Или по-добре изчакай да огладнее и си му дай АМ,да не ги смесваш.Успех

# 3
  • Мнения: 2 936
аз не съм слагала АМ.давах готови пюрета,за грамажа-моето бебче не беше много по яденето,така че бяхме колкото изяде Rolling Eyesзапочнах да и готвя(с масло) след 7м.откакто я записах на кухня

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Слагам,ако е пил малко или изобщо АМ през деня,1 мерителна лъжичка.Ако е пил,го давам чисто.
След 6-ия месец слагам зехтин.
По колко грама-ами колкото иска,зависи от апетита и възрастта,Криско яде по 200 гр,ако твоето яде малко,дохранвай с АМ.Или по-добре изчакай да огладнее и си му дай АМ,да не ги смесваш.Успех


Блонди, тя иска да замести млечно хранене, защо трябва да дохранва с АМ, дохранва се само докато се захранва, след това няма смисъл

# 5
  • Мнения: 27 524
Слагам,ако е пил малко или изобщо АМ през деня,1 мерителна лъжичка.Ако е пил,го давам чисто.
След 6-ия месец слагам зехтин.
По колко грама-ами колкото иска,зависи от апетита и възрастта,Криско яде по 200 гр,ако твоето яде малко,дохранвай с АМ.Или по-добре изчакай да огладнее и си му дай АМ,да не ги смесваш.Успех


Блонди, тя иска да замести млечно хранене, защо трябва да дохранва с АМ, дохранва се само докато се захранва, след това няма смисъл

Защото от зададения въпрос не става ясно дали е давала досега зеленчуково.Ако не е,едва ли мъничето ще се метне с охота да изпапка 150 грама  Grinning

# 6
  • Мнения: 3 042
- Слагате ли АМ в зеленчуковото пюре и ако да, по колко?
Не съм слагала АМ в зел.пюре на синът.
 - Добавяте ли зехтин, масло и от кой месец?
Не съм добавяла нищо, но за зехтина преди не знаех, че може да се дава на бебета, наскоро от една темичка тук във форума разбрах.
 - По колко грама зеленчуково пюре трябва да се изяжда, за да се замести хранене?
През  5м-150 -160 гр, 6м 160-170гр, количеството на пюрето обикновенно е такова каквото е количеството на другите храни, който приема. Но някой деца ядат още през 6м по цяло бурканче 190-200 гр. зел.пюре на хранене, а други / като моя син например / ядат такова количество чак през 9-10м.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Слагам,ако е пил малко или изобщо АМ през деня,1 мерителна лъжичка.Ако е пил,го давам чисто.
След 6-ия месец слагам зехтин.
По колко грама-ами колкото иска,зависи от апетита и възрастта,Криско яде по 200 гр,ако твоето яде малко,дохранвай с АМ.Или по-добре изчакай да огладнее и си му дай АМ,да не ги смесваш.Успех


Блонди, тя иска да замести млечно хранене, защо трябва да дохранва с АМ, дохранва се само докато се захранва, след това няма смисъл

Защото от зададения въпрос не става ясно дали е давала досега зеленчуково.Ако не е,едва ли мъничето ще се метне с охота да изпапка 150 грама  Grinning


Аз мисля, че не е защото бебечето няма 4м.  Grinning
Е, нали първо се захранва, на дали има майка, която да даде наведнъж цяло количество, без да е захранила  #Crazy

# 8
  • Мнения: 27 524
Слагам,ако е пил малко или изобщо АМ през деня,1 мерителна лъжичка.Ако е пил,го давам чисто.
След 6-ия месец слагам зехтин.
По колко грама-ами колкото иска,зависи от апетита и възрастта,Криско яде по 200 гр,ако твоето яде малко,дохранвай с АМ.Или по-добре изчакай да огладнее и си му дай АМ,да не ги смесваш.Успех


Блонди, тя иска да замести млечно хранене, защо трябва да дохранва с АМ, дохранва се само докато се захранва, след това няма смисъл

Защото от зададения въпрос не става ясно дали е давала досега зеленчуково.Ако не е,едва ли мъничето ще се метне с охота да изпапка 150 грама  Grinning


Аз мисля, че не е защото бебечето няма 4м.  Grinning
Е, нали първо се захранва, на дали има майка, която да даде наведнъж цяло количество, без да е захранила  #Crazy


А,не съм видяла на колко е бебчето  Grinning  Значи при всички положения,ако сега започва,ще трябва да дохранва.Тя ще си прецени,де,ние си пишем нашия опит и как действаме,пък винаги всяка майка си решава после кое и как  Grinning Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 666
Точно така, сега се захранваме! И защото прочетох доста противоречащи си неща, затова реших да попитам "патило", както се казва!
Благодаря, поизясниха ми се нещата! Hug

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Доколкото материали съм изчела до края на първата годинка млякото е основна храна на бебетата.Не че не може да се замести хранене,но то си остава основно,всичко останало е запознаване с различни вкусове.Аз слагам в кашата АМ и ако пюрето ми е станало гъсто също слагам,защото бебка нещо взе да ми отказва млякото.И мисля че грешката ми е че първо предлагам другата храна а след това/не веднага/ млякото.

# 11
  • Ruse
  • Мнения: 390
Моята беба си харесваше зеленчуковите пюрета без да добавям АМ,но при нас количеството мляко и пюре са много различни-изпива по около 13 грама мляко а изяжда по около 200-220 пюре,а за масълце предполагам че се слага-ние сме на Млечна кухня

# 12
  • Мнения: 27 524
изпива по около 13 грама мляко а изяжда по около 200-220 пюре

 Joy Joy Joy

# 13
  • Мнения: 1 446
Нито съм слагала АМ, нито зехтин, а след захранване се стига до грамажа, който детето яде по-принцип за възраста си
/примерно/ако пиете 130-140мл. мляко, значи 130-140гр. пюре

Peace

# 14
  • Мнения: 2 672

 - Слагате ли АМ в зеленчуковото пюре и ако да, по колко?
 - Добавяте ли зехтин, масло и от кой месец?
 - По колко грама зеленчуково пюре трябва да се изяжда, за да се замести хранене?

 - не, правих го с прясно мляко.Започнах от 120 мл - беше на 4    мес.толкова му беше дажбата
 - масло на върха на ножа слагах - от 4-я м.
 - колкото грама са другите му хранения

Общи условия

Активация на акаунт