Алергична кашлица???

  • 2 500
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
Здравейте,
Притеснена съм от една много упорита кашлица на Дими придружена със слаба хрема (съвсем бистри сополи). Кашлицата ни мъчи вече 2мес и половина и минахме през сиропи, 2 антибиотика и какви ли още не лекарства, но аз вече започвам да си мисля, че това е алергия. Дими кашля главно като е навън или като тича и играе, рядко кашля като си стои спокоен вкъщи. В семейството ни има доста алергии и съм виждала какво е алергична кашлица и си мисля, че именно това тормози малкото ми момченце. Днес ще настоявам педито да ни изпрати на детски алерголог, но ми се ще ако имате подобен опит да споделите какви симптоми сте имали, къде сте ходили, какъв е бил коментара на специалистите, имало ли е резултат... с други думи всичко. Ясно ми е, че трябва да слушам лекарите, а не разни истории по форумите, че всеки случай си е индивидуален, но мисля че ще ми е от полза ако споделите преживяванията си. Това което ме преитеснява е, че деца до 3год не могат да се тестуват и как тогава ще разберат дали е алергия наистина??? Дали това няма да е поредната шепа с лекарства, с които трова напразно детето си без ефект Cry Не знам какво да правя, дайте ми кураж

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Всеки ”специалист” ще се застрахова, като ти каже, че понеже не може да бъде тестван и затова кортикостероидна терапия заедно с антихистаминова... временно нещата може и да се подобрят, но в последствие може наистина да се алергизира детето и нещата да стигнат до астма...
Съветвам те след алерголога да отидете при класически хомеопат.
Аз минах със сина преди години по тази пътека и още ”сърбаме попарата” на Кетотифена, Вентолина, Адвантана и т.н.

# 2
  • Мнения: 417
И аз съм минала по този път, но при нас продължи година. Накрая се оказа стафилококова инфекция, за която съм писала. Моят съвет е да не бързаш да отидете при хомеопат. Явно те доста успешно се справят с подобни проблеми. 

# 3
  • Мнения: 68
И при нас така 2 месеца кашлица(суха) най-различни сиропи и нищо, след това на алерголог и постави диагноза алергична астма.Сега сме на флексотид,вентолин  и зиртек и се молим да го израсте. Та не знам една приятелка е много доволна от хомеопатията,помисли си добре.

# 4
  • Мнения: 1 561
Дайте координати на тези хомеопати, моля!

# 5
Ох, ужас са тези алергични кашлици.Такива чудеса съм преживяла, че сега само като го чуя да се прокашла и ми се изправят косите. И при нас диагнозата е астма, лекуваме се повече от година.Моят съвет е да отидете на алерголог и задължително на пулмолог. Не знам как стои въпроса с хомеопатията, не съм пробвала, но доста мами казват, че помага. Желая ви успех!  Peace Ако искаш повече инфо, пиши.  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
Големият ми син правеше алергични кашлици и след най-дребната хрема. Броени минути на слънце и се появяваше обрив, който не се повлияваше от нищо седмици наред. С времето се оказа, че кашлиците се овладяваха добре с Кларитин. Някъде към 6-7-ма година започна не след всяка хрема да кашля. Скоро ще навърши 9 и поне от година не е пил антиалергичен сироп.
Когато беше по-малък често са ми казвали, че ще отшуми в ранна училищна възраст и слаба-богу в нашия случай се оказа вярно.
Пробвала ли си да заведеш детето и при друг педиатър? Действието на препаратите против тези кашлици е различно и е много важно лекарят да знае какво прави. За съжаление го установих на принципа на опита и грешката при първото такова състояние на сина ми след като вторият изписан сироп го повлия за броени часове. Лекарката изписала първия пък категорично отричаше втория, абе чудех се какво да правя  newsm78
Не му е тук мястото, а и не съм крайна във възгледите, но искам да спомена, че алергичните кашлици на сина ми бяха причината, която ме накара да захраня дъщеря си късно. За 18 месеца е имала 3 пъти хрема и досега не е кашляла никога. Продължавам и сега да не й давам определени храни. Имам приятелка, която смята, че постна диета за 2-3 дни повлиява най-добре алергиите на децата й и предпочита това пред даването на лекарства.
Успех!

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз имам такава кашлица и съм алергична към какво ли не  и лекарката ми обясни че това е първото което детете наследява от родителите така че да следя Мартин. А отделно от това (тъй като имаше една упорита кашлица) исках да му направя тестове но ми казаха че преди да навърши 3 години тестовете са безполезни. Всякакви кашлици оправям с инхалатор и съм много доволна.

# 8
И при нас така 2 месеца кашлица(суха) най-различни сиропи и нищо, след това на алерголог и постави диагноза алергична астма.Сега сме на флексотид,вентолин  и зиртек и се молим да го израсте. Та не знам една приятелка е много доволна от хомеопатията,помисли си добре.
Пробвала ли си с продуктите на Аквасорс?За алергична астма са подходящи Зелена Енергия,Суперантиоксидант и Есенциални мастни
киселини.

# 9
  • Мнения: 532
Всички, които са писали по-горе са прави ....

И затова, че кортикостероидни препарати се дават у нас от педиатрите да се пият дълго време, когато те са за кратка употреба, колкото да се овладее пристъп; и за това, че класическата хомеопатия е  помогнала на много деца; и затова че може да е стафилококова инфекция / в здравния форум има закована тема за капки Зиртек, там много мами са се жалвали за проблеми с горните дихателни пътища на дечицата и затова как ги разиграват лекарите и са изписани много истории и Д-р Birdie е дал много съвети, вкл. и затова че при някои деца е било просто упорита стафилококова инфекция и никакви алергии и астми, ами у нас няма кой да направи правилните изследвания, а трябва родителите да са информирани, за да си поискат надлежно/.

Още какво мога да те посъветвам - дир.бг, клуб алергии - чети заковани теми, стари теми или пускай нови. Има доста деца /за съжаление/ с подобни на вашите проблеми.

Дано съм помогнала. Успех и дано не е нищо сериозно.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт