Бактерии "Ешрихия коли" в урината

  • 65 455
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 391
Моля ви ако някой има информация за тези бактерии да сподели!!!
Племенницата ми е на три месеца и вече ще пие трети антибиотик заради тях. Педиатърката само повтаря - ами незнам от какво са - има си ги!! А сестра ми се е побъркала вече. Имате ли представа за какво става дума? И как се лекуват? Водят ли до някякви усложнения? Много ще съм благодарна на всякакви отговори , защото в нета не открих нищо за това. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 200
Зравей Ивка,

имам приятелка, която имаше такива бактерии преди да забременее ... изпи всички лекарства на света, докато не стигна до Алое Вера. Сега, бебето й е на 7 месеца и отново и откриха бактериите ... този път стигна до някакво велико светило в урологията и той й каза, че най-вероятно има проблем с имунната система и сега пие имуностимулатори. В момента е добре. Всъщност - тя е регистрирана във форума като pipiole, но в момента е офлайн. Ще й кажа да ти пише като се появи

# 2
  • Мнения: 513
Ние си носим тази бактерия стана вече 2 месеца  Confused след като пихме един антибиотик и не се изчисти ни гледаха на ехограф за аномалий или нещо от сорта ............ е нямахме ,но гаддда още седи  ooooh! Сега пием поредното лекарство и дано да изтрепем гада защото вече става сериозно  ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 381
Доколкото знам бактерията Ешерихея коли е чревна.Как почистват дупето, трябва от половия орган към дупето, за да не се получат възпаления.
Откога я има детенцето тази бактерия и какви антибиотици е пило досега?

# 4
  • Мнения: 2 381
надито, и на вас ли я откриха бактерията в урината?Как се лекува(х)те?

# 5
  • Мнения: 513
надито, и на вас ли я откриха бактерията в урината?Как се лекува(х)те?
И на нас за съжаление  ooooh! изписаха ни първо Зинат и след това незнайно защо Суметролин   newsm78 което би трябвало да е по леко от Зината .Моя грешка ,че не отидох при специалист ами се оставих на педито и сега чак съм при сециалист  ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 391
Daisy_St,Бебка е пила "Zinat" когато беше на два месеца и уж се изчисти след това. Сега е на малко повече от три месеца и пак има бактерии.Признака е че става кисела и вдига температура. Според педиатърката тя се е родила с тези бактерии. А за почистването-сестра ми спазва винаги този принцип , а и лекарката е казала че не е от замърсяване. Също така казала , че имало някакви инжекции , но не искала да боде бебето. А по-добре ли е да се трови с антибиотиците?
Bobisi Hrist,
 ще съм ти много блатгодарна ако ме свържеш с това момиче.
Надето,
при кого сте ходили?

# 7
  • Мнения: 50
Когато беше на 4 месеца и на Теди и откриха Ешерихия коли в урината и то на доста висока степен.Педито ни изписа антибиотик,който пихме 10 дни,но ефект нямаше.Тогава ни даде талон за педиатрия за детски нефролог.Казвасе доц.Анадонлийска и действително си разбира от работата.Тя ни обясни,че въпросната бактерия може да доведе до задържане на урина в бъбреците и от там до сериозни нефрологични проблеми.Направи ни ехограф и откри малко течност в десния бъбрек.Предложи ни два вида лечение или да остане бебка в болница и 5 дни венозно да поема антибиотик,или да и купим Pancef и 10 дни да го пием вкъщи по схема.Решихме да изберем втория вариант,след 10 дни пак бяхме на ехограф и на цветна снимка на пикочните пътища и слава богу всичко беше отшумяло.За съжаление въпросната бактерия е много упорита и щом веднъж се е появила не може да се даде 100% гаранция че пак няма да се появи.Затова сега през 2-3 месеца даваме стерилна урина,но да чукнем на дърво няма гадове.  Praynig
Дано да съм ви била полезна с тази информация и стискам палци и при вас всичко да бъде наред Peace/ако мога да съм полезна с още нещо пиши ми на лс/ Hug

# 8
  • Мнения: 481
Ох, тази гадинка и аз си я имам и си я моря редовно и после пак се появява и вече ми е писнало от нея....  #2gunfire

При много от случаите заразяването на пикочните пътища става чрез самозамърсяване. Това си е бактерия, която нормално населява червата и от там преминава по някакъв начин (при бърсане, с акото в памперса при бебетата, при секс при възрастните и т.н.) в пикочния мехур, а там е патогенна и предизвиква възпаления.
Преди да забременея съм звемала почти всички възможни антибиотици по разни схеми предписани от светила - уролози .... но .... в крайна сметка пак се получава гадния цистит след известно време и никой не може да ми каже защо и как... Накрая заявиха, че това ще ми е слабо място и така ... да се пазя от настинки и подобни, че след тях се получава по принцип...

# 9
  • Мнения: 2 381
Aз много се извинявам, че разводнявам темата.С търсачката нищо не намерих.
Нашия случай е следният:след взимане на секрет от носле и гърло, резултатите показаха, че се изолира Ешерихея коли.Специалистът от УНГ, както и педиатърката се чудеха що за резултат е това; чревна бактерия, а се изолира от нос и гърло. newsm78Впрочем от лабораторията не бяха описали къде точно я има бактерията newsm78Двамата стигнаха до заключение да започнем лечение с Аугуметин.Т.к. обаче това щеше да е 3-ти антибиотик, а Паолина не е навършила още и три месеца, реших да потърся второ мнение.Тогава пък ме посъветваха да изчакам и да направим повторни изследвания.Имало вероятност пробите да са били замърсени.
В акито няма ешерихея коли, а урината е добра(но мисля, че не е стерилна, а обикновена).
Как мислите, дали може пробите да са замърсени?

# 10
  • Мнения: 481
Напълно възможно е пробите да са замърсени и за това по принцип когато се правят посявки се правят поне две, а за по-сигурно три поредни дни. Т.е. вземат се три различни проби и се правят три посявки за да бъде сигурен резултата.
Направете си нови изследвания! Ще стискам палци всичко да е наред, че не е хубаво такива малки бебчета да се тъпчат с антибиотици... Praynig

# 11
  • Мнения: 481
Ивка, те инжекциите пак са си с антибиотик, само дето се слагат мускулно или венозно, така че няма значение. Само дето някои от тях влияят по-бързо и по-добре. На мен например ми слагаха венозно Руцефин, пак заради същите бактерии и ми повлия много добре. Около година след това нямах никакви проблеми...  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 107
Моята дъщеря прави такива бактерии.Пием антибиотик и след време се появяват отново.Стана резистентна към мн.антибиотици.В момента е в болница.Диагнозата е остър пиелонефрит.До клкото разбрах,причините за появата на Е.Коли в урината могат да бъдат много.Съвет-консултирайте се със специалист,нефролог.Трябва да се направят необходимите изследвания на време,за да се открие причината.Нашият проблем е урологичен.Не се тревожете,действайте и не чакайте личната лекарка да ви лекува!Успех в изтребването на бактериите! Hug

# 13
  • Хасково
  • Мнения: 992
Момичетата са споделили доста неща. И аз да кажа от опит какво знам.
Много е важно как вземате стерилната уриа, къде ви я изследват, какви антибиотици залагат в антибиограмата. Задължително се пускат поне 3 последователни устерилни урини. Идете да ви види уролог на ехограф - за вътрешни аномалии
Гадана работа е тази бактерия трудно се лекува и така като гедам поне при нас няма окончателно излекуване т.е. от като  я имаме 3 стерилни последователни не сме дали.
Няма да изброявам какво сме пили за да не разводняваме темата, тъй като всеки организам реагира на различни антибиотици.

Успех и може да споделиш какво е развитието при вас!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 605
И най-добрият педиатър не може да замени специалиста!
Според мен не бива да се отлага преглед при уролог.

Общи условия

Активация на акаунт