50% такса за детска градина отпада при припознато дете???

  • 5 235
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
привет, досега плащах 50% такса за  детска градина, тъй като нямам брак и се водя самотен родител. От месец март таксата ни е пълна поради някаква наредба, според която, това право отпада, ако детето е припознато от бащата, в случая при нас е така.
Някой чувал ли е нещо за тази наредба, сблъсках те ли се с подобен проблем?
В нета рових, но на столична община такава наредба от месец март 2006 не намерих.
ако знаете нещо споделете pls....

# 1
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Цялата дивотия идва от това, че не е ясно дефинирано що е то самотна майка
И моето дете и на сестра ми са припознати (имат имената на бащите), само дето нейното го издържат родителите ми, а не бащата.
Досега и аз плащах половин такаса. Тази седмица смених детската градина и още не съм говорила с директорката.
Като си взимах документите от старата, директорката се опита да ме накара да платя ползваното досега намаление....аз крото и ясно и обясних нещата. Докато бях в коридора я чух да се съветва по телефона....и после нищо не каза.
Помоли директорката да ти покаже тази наредба/заповед или там каквото е.....получават копие, най-малкото номера й трябва да знае

# 2
  • Мнения: 2 125
И аз подготвих документи за да плащам половин такса....ама няма да ме огрее май newsm78 Ще следя темата Peace Благодаря ви  bouquet

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз мисля, че е справедливо, ако майката наистина не е самотен родител, а просто няма брак с бащата Naughty

# 4
  • София
  • Мнения: 2 530
През март излезе такава наредба, но вдигнаха цените на купоните за ДК. Като самотна майка пак купувам с 50% намаление, доплатих си старите купони и това е. Бих постъпила както те е посъветвала vesi 1

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз нямам брак с бащатата, но никога не сме ползвали някакви преференции. Не мисля, че е редно (много съвестна гражданка съм Mr. Green). И без това градината е само по 2 лв. на ден (а за второ дете- 1 лв.).

# 6
  • Мнения: 93
Не съм дрещала досега такава наредба а и в Аписа не я открих  newsm78. Миналия месец вдигнаха само купоните за детска кухня и навсякъде по кухните имаше разлепения копия от решението на СООъвет. Нека директорката да ти покажи копие от въпросната наредба, защото ми се струва, че просто спекулира.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
За кухнята или яслата не мога да разбера каква е разликата,тъй като общината им дава дотации,т.е. те така или иначе си получават парите от държавата.Щом нямаш сключен граждански брак се водиш самотен родител,независимо от имената на детето ти.Това се удостоверява с бележка от общината,където пише семейното ти положение и никоя директорка няма право да ти отнеме намалението или да те накара да платиш разликата.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И ние не сме се пробвали да я ползваме тази намалена такса, въпреки, че директорката ни каза, че може спокойно да се възползваме.
Някак си тъпо е в нашия случай, при положение, че баща и я води и взима всеки ден...Simple Smile

# 9
  • Мнения: 20
Веси, като говориш с новата директорка, кажи тя какво ти е казала.
Утре ще говоря пак с касиерката и ще искам да видя наредбата. Вчера обещаха да ми напишат номера й на лист и да я търся пак в нета.

# 10
Точно преди 2 дни си платих 50% такса за март месец и нищо не са ми споменавали за промени на това положение. ДГ е в "Гео Милев".

# 11
  • София
  • Мнения: 6 522
Нормативен акт не немерих, но номерих това :
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=716&sectionid=1&id=00001

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Ако просто нямате брак с бащата на детето, но живеете заедно, мислиш ли, че е честно да плащаш 50% такса? И аз нямам брак с бащата на детето си, но даже не ми е хрумвало да ползвам каквито и да било привилегии, като се има впредвид, че той повече я води и взима от градината, отколкото аз. Някак си не ми идва от вътре да се правя на каквато не съм/слава Богу/, т.е. на самотна майка.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 105
И ние не сме се пробвали да я ползваме тази намалена такса, въпреки, че директорката ни каза, че може спокойно да се възползваме.
Някак си тъпо е в нашия случай, при положение, че баща и я води и взима всеки ден...Simple Smile


И на мене от това ми беше тъпо, честно казано, въпреки, че в яслата плащах 50%, но сега в новата детска ми е тъпо.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Ако просто нямате брак с бащата на детето, но живеете заедно, мислиш ли, че е честно да плащаш 50% такса?
Не става въпрос за честност, а финансово състояние на семейството....и да - бих се възползвала от всяко нещо, което закона позволява, въпреки фиктивността на "състоянието" ми.

Общи условия

Активация на акаунт