Дилема: Втора градска с позната акушерки или Св.София без ?

  • 2 290
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Здравейте мили мамчета,

Да ви разкажа за моята дилема, над която мисля от както се свързахме с една близка на мъжа ми акушерка от втора градска, след като бях вече 100 % решила да си отида в СВ. София.

Та така.. след като бях чела толкова положителни отзиви за Св.София си бях решила и се бях настроила да си отида за нормално раждане /може би във вип стая там/. Разгледала съм къде е, бях се записала за училището,  проучила съм списъците с нещата които трябва да си взема там, абе бях са настроила и свикнала с мисълта че ще раждам в Св.София и бях спокойна от този факт. Изведнъж обаче майката на мъжа ми се сети че има много близка акушерка, обадихме й се и се оказа че тя работи в ІІ Градска. Срещнахме се с нея, тя ми разказа какво да й донеса като идвам, каза ми че ако искам да си ангажирам лекар ми препоръчва горещо д-р Калев, иначе при който и да съм попаднела да съм имала пълно доверие на персонала, тя щяла да дойде да ме види, да каже на екипа че "съм личен човек", обаче каза че към всички отношението е еднакво така че да не се  притеснявам. Попита ме 10 пъти дали съм здравно осигурена, че имало иначе такси???!? Shocked  Уви с това още не мога да се примиря, добре че съм осигурена.

Та вие момичета, какво решение бихте взели? Дори ІІ градска да не е от най-добрите болници , присъствието на акушерка която ви познава няма ли да ви даде повече кураж и спокойствие?

# 1
  • Мнения: 580
Цитат на: rai4ka

Та вие момичета, какво решение бихте взели? Дори ІІ градска да не е от най-добрите болници , присъствието на акушерка която ви познава няма ли да ви даде повече кураж и спокойствие?


Точно заради това бих отишла във ІІ градска.Докато раждаш ще имаш много повече нужда от близък човек, който да ти стиска ръката и да те подкрепя, от колкото чистота и лукс /ако това са ти критериите за Св.София/

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Аз избрах да раждам при позната акушерка в Пловдив. Седя при мен през цялото време, говорехме си глупости, докато имах контракции, после помогна при израждането, изобщо дежурната акушерка на смяна нямаше нужда и за 1 минута да ме обгрижва, моята позната пое всички ангажименти около мен. Увери ме, че ако лекарят на смяна не й хареса (тя, естествено, ги познава всички), ще извика някой, на когото вярва, но иначе, тъй като почти всички са добри - ще раждам така, без уговорки. Когато лекарката на смяна се затри за час, акушерката отиде да извика един от лекарите от етажите горе, за да ме види. Свали ми от нейния етаж (тя е в АГ отделението, но дойде да ме изражда) но-шпа, защото беше свършило, а не се слага на всички като практика.
Изобщо, раждането мина чудесно, до голяма степен защото аз бях спокойна, че съм при позната, която има грижата за всичко.
Така че, ако си я харесала и й вярваш, отиди да раждаш при нея.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 550
Аз съм чувала доста добри отзиви за втора градка и д-рите там. А и скоро (миналага година) са правили основен ремонт на родилното - алум. дограма и т.н щото мен в Св.Анна един прозорец ме скапа - вдигнах температура и т.н ( това го казвам защото и условията не са за пренебрегване, както се оказа при мен)

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На мен термина ми е на 5 декември и аз също се колебая само че между ІІ градска и майчин дом и от това което разбрах условията във ІІ градска са много добри. Препоръчаха ми също и д-р Калев от няколко места. Лекарката която ми следи бременността горещо ми го препоръча и след това няколко майчета казаха че са доволни от него. Разбрах че взима 600 лева за раждане. Другата седмица ще ходя да се запозная лично с него и да се разбера за раждането, така че ако искаш мога после да ти пратя лично съобщение или да пиша във форума.
Колкото до условията, разбрах че там е правен скоро ремонт, в стая са по две майки, има телевизор. Но за това ще кажа повече след 5 декември, живот и здраве:))))

# 5
  • Мнения: 2 807
Цитат на: rai4ka


Та вие момичета, какво решение бихте взели? Дори ІІ градска да не е от най-добрите болници , присъствието на акушерка която ви познава няма ли да ви даде повече кураж и спокойствие?


Щом имаш позната във  ІІ-ра градска - отивай там!
Леко и безпроблемно раждане ти желая!

# 6
  • sofia
  • Мнения: 769
Аз родих във 2ра грдска без уговорки и до мен раздаше момиче, което имаше уговорка с Калев. Е тя роди с Всилев, защото той беше на смяна, а Калев я наглеждаше в предродилна зала, а аз родих при жената, която пое смяната от Василев, но и мен ме следеше Калев в предродилна.
Та Калев е шеф на родилно и има повече административна работа и си следи хората до родилна, много рядко изражда. Ако искаш да се ангажираш с лекар по-добре Василев. А отношението наистина е еднакво. Стаите са по 2 легла има ТВ навсякъде, които се ползват с чипкарта. Нощниците се сменят всеки ден, чаршаифте, ако са мръсни. Чистят 2 пъти дневно стаите, но тоалетните са мизерни, понеже циганките се кричт да пушат там.
Бебетата са при майките и акушерките се гржат за тях, а ти само кърмиш. Ако си първескиня ти показват. Ако имаш притеснения ги споделяш и те взимат доста бързо мерки.
НО не се излиза от отделението, докато не те изпишат.
Ако имаш др. въпроси пиши ЛС.

# 7
  • Мнения: 5 468
Цитат на: rai4ka
Здравейте мили мамчета,

Да ви разкажа за моята дилема, над която мисля от както се свързахме с една близка на мъжа ми акушерка от втора градска, след като бях вече 100 % решила да си отида в СВ. София.

Та така.. след като бях чела толкова положителни отзиви за Св.София си бях решила и се бях настроила да си отида за нормално раждане /може би във вип стая там/. Разгледала съм къде е, бях се записала за училището,  проучила съм списъците с нещата които трябва да си взема там, абе бях са настроила и свикнала с мисълта че ще раждам в Св.София и бях спокойна от този факт. Изведнъж обаче майката на мъжа ми се сети че има много близка акушерка, обадихме й се и се оказа че тя работи в ІІ Градска. Срещнахме се с нея, тя ми разказа какво да й донеса като идвам, каза ми че ако искам да си ангажирам лекар ми препоръчва горещо д-р Калев, иначе при който и да съм попаднела да съм имала пълно доверие на персонала, тя щяла да дойде да ме види, да каже на екипа че "съм личен човек", обаче каза че към всички отношението е еднакво така че да не се  притеснявам. Попита ме 10 пъти дали съм здравно осигурена, че имало иначе такси???!? Shocked  Уви с това още не мога да се примиря, добре че съм осигурена.

Та вие момичета, какво решение бихте взели? Дори ІІ градска да не е от най-добрите болници , присъствието на акушерка която ви познава няма ли да ви даде повече кураж и спокойствие?


Иди във Втора градска... Ще останеш много доволна, както от докторите, така и от условията в болницата. Аз раждах там, ако искаш да ме питаш нещо по-конкретно, пиши ми ЛС:)

# 8
  • Мнения: 544
Цитат на: iva78

Докато раждаш ще имаш много повече нужда от близък човек, който да ти стиска ръката и да те подкрепя, от колкото чистота и лукс /ако това са ти критериите за Св.София/


Раждах в Св.София без никакви уговорки, и въпреки това акушерката, която беше на смяна беше постоянно в родилна, много отзивчива, много внимателна към всички. Отидох в болницата с настройката, че точно там искам да бъда и се чувствах много сигурна и спокойна, а с поведението си тя ми даде и сила. Окуражаваше ни всички, говореше ни.

В болницата наистина е чисто, но няма лукс.

Все пак, моят съвет е да отидеш там, където ще се чувстваш най-сигурна. Всичко зависи от теб, и ако присъствието на позната акушерка те прави по-спокойна - отиди там!!

# 9
  • Мнения: 1 022
А аз пък родих В Горна Орияховица, точно защото там работи кръстницата на мъжа ми, предполагам, че когато се наложи да раждам втори път, пак бих отишла там...

# 10
  • Мнения: 41
И аз раждах в ІІ-ра гр., но при д-р Владова и акушерки Димитрова и Младенова. Доволна съм, но знам, че Калев взимал много пари за уговорка. Другите лекари също са много добри, но при раждането от значение е и ролята на акушерката. Така,че щом я познаваш това е добре.

# 11
  • Мнения: 246
Здравей бъдещо майче,
Аз преди 3 години раждах в Св, София при докорка, която ми я бяха препоръчали и бях много доволна от нея. Моят съвет е да родиш в 2-ра , зашото все пак си при познат човек.
Леко раждане. Пожелавам ти да си имаш едно здраво бебе. Grinning Успех Simple Smile  Laughing  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 278
Здравей миличка!

Второто си детенце го родих през февруари т.г. във Втора ГБ. Уговорих се с д-р Калев, макар и в последния, ама съвсем последния момент, поради неразбирателство с предишния ми лекар от Шейново. Изключително доволна съм. Получих точно това, което исках - напълно естествено раждане в спокойна обстановка. Извънредно благодарна съм на екипа от акушерки - Първа Младенова, Еми Йорданова и особено много на Пепи Димитрова, с която бяхме чудесен тандем по време на изгонването. Едва ли някога ще забравя имената им и ако напролет още съм в тази страна, живот и здраве, се надявам отново да бъдем заедно на третото ми раждане.

Не зная коя е твоята позната, но акушерката е от първостепенно значение. В самата болница е много чисто и условията са добри /мога да сравня само със Шейново, де Wink /. Ако желаеш да се свържеш с д-р Калев, това е неговият тел. - 0888 803830.

Много късмет и леко и спокойно раждане ти желая!

# 13
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Според мен-втора градска!Леко раждане! Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 2 178
Аз съм за познатата акушерка,т.е. - за Втора градска. Винаги си е добре да имаш човек отвътре, на когото да разчиташ.
Вторият път аз бях решила да раждам на общо основание, но мъжът ми в последния момент се разтърси и намери позната лекарка. Родих при нея и не съжалявам. За разлика от първато ми раждане, от което имам мноооого лоши спомени.
Желая ти леко безпроблемно раждане!

Общи условия

Активация на акаунт