Чакахте ли 2 години от секциото за втора бременност?

  • 1 036
  • 22
  •   1
Отговори
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Май нещо много-много не ми се чакат двете пълни години, за да се обебя пак  Wink. А док препоръчва да изчакам. Та се питах, наложителни ли са тези 2 години или пожелателни  newsm78. Има ли мами - забременяли и родили по-рано (от 2-те години) и всичко ОК ли е било.

# 1
  • Мнения: 7 474
Препоръчително е ,но наша близка роди след 1,5г. живо и здраво детенце.

# 2
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Препоръчително е ,но наша близка роди след 1,5г. живо и здраво детенце.

Родила го е или е забременяла след 1.5 г.?

# 3
  • Мнения: 7 474
Родила го е Shocked, но сигурно е рисковано newsm78

# 4
  • Мнения: 994
аз да, питай си доктора по-добре.

# 5
  • Мнения: 137
Аз знам,че се препоръчва 2год.Но моя приятелка роди след 1,9 без проблем.Но пак си питай доктора. Peace

# 6
  • Мнения: 55
Моя позната роди нормално, след като преди 13 месеца се й се наложило операция на яйчника, която си е своево рода секцио. Така че отново опираме до всеобщоприлаганото тук правило: всичко е индивидуално Grinning и естествено зависи от теб и твоето здраве.Успехи

# 7
  • Мнения: 994
Моя позната роди нормално, след като преди 13 месеца се й се наложило операция на яйчника, която си е своево рода секцио. Така че отново опираме до всеобщоприлаганото тук правило: всичко е индивидуално Grinning и естествено зависи от теб и твоето здраве.Успехи

 не съм много съгласна с това. все пак не е шита матката при операцията на яйчниците.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Двете ми деца са с разлика от 3 години и 10 месеца. Явно времето между двете операции има значение, защото в болницата непрекъснато ме питаха за разликата. Желателно е да се посъветваш с доктора си и да се вслушаш в компетентното му мнение!

# 9
  • Мнения: 1 237
Не съм раждала със секцио,но една майка ,с която родихме на един и същи ден (тя със секцио) и сега децата ни са на 1г.9м. има второ дете на почти 5 мес.

# 10
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Двете ми деца са с разлика от 3 години и 10 месеца. Явно времето между двете операции има значение, защото в болницата непрекъснато ме питаха за разликата. Желателно е да се посъветваш с доктора си и да се вслушаш в компетентното му мнение!

Мисля, че питат заради възможността при разлика над 2 години да се роди нормално. А иначе дока препоръчва 2-те години, в крайна сметка длъжен е да се презастрахова. Интересува ме опитът на мамите, които не са се съобразили с тази препоръка.

# 11
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Разумно е да се изчака, за да се избегнат усложнения по време на бременността. Това, че при някой е нямало проблеми не значи, че не трябва да се вслушваме в съветите на докторите, които препоръчват поне 2 години разлика. Ние лично изчакахме с второто бебче доста повечко, но по други причини, та разликата им ще е 4 години.

# 12
  • Мнения: 1 878
То не ти е останало много време до 2 те години, така че споко още малко и се забебвайте колкото си искате, пък и то от раз не става та.............ето ти ги двете години и отгоре. Само се чудя с това секцио и две бебета, щото то и голямото е много "голямо".

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Ние започваме опитите след месец за второ бебе. Аз имам проблеми и не мога да родя без стимулация. Когато родих доторът каза, че година е достатъчно...а за мен той е най-добрият доктор Laughing Hugобиколила съм много и мисля, че имам опит с гинеколози

# 14
  • София
  • Мнения: 4 127
2 години не са много. По-добре изчакай. Може да има проблем с износването. А раждането най-вероятно ще е пак секцио. Доколкото разбрах много малко лекари в България рискуват след 1-во секцио да има нормално раждане. При нас разликата е 4 и 1/2 години и пак препоръчват секцио.

Общи условия

Активация на акаунт