kak izbirate lekar?

  • 2 515
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
kak se spravyate sas samneniyata otnosno kompetentnostta na daden lekar? Na dadena diagnoza i izpisani lekarstva? Dostatachno li e za vas mesten jitel da vi preporacha nyakoy "dobar lekar"?  V Bg e lesno - prosto otivash na drug lekar za "proverka"! Vie kakvo pravite?

# 1
  • Мнения: 966
Niamam problem brad4eda e pediatar i e nablizo v Nu York nedai boje neshto da se sly4i seriozno na nego ra4itam za krainata dyma. Ina4e az sam ximik - sinteti4ni lekarstveni sredstva i niamam problemi sas lekarstvata tova mi rabotata. Na mestnite sashto viarvam imam dobra priatlka dashteria i i moita sa ot malki zaedno y4at sega v edno shkolo s edna dyma blizki sme i dosega niamam oplakvania ot lekaria koito mi prepora4a  Grinning  Grinning  Grinning .

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: aylin
kak se spravyate sas samneniyata otnosno kompetentnostta na daden lekar? Na dadena diagnoza i izpisani lekarstva? Dostatachno li e za vas mesten jitel da vi preporacha nyakoy "dobar lekar"?  V Bg e lesno - prosto otivash na drug lekar za "proverka"! Vie kakvo pravite?

Аz не се съмнявам по принцип и не мисля, че лекарите тук са некомпетентни. Както във всяка професия си има и черни овци... но не съм на мнение, че бълг. лекари са най-компетентните.
Така че "местни" жители са ми препоръчвали лекари. Когато някой лекар не ми хареса, съм отивала при друг. Тук сводобно може да си сменяш лекарите по всяко време на годината.

# 3
  • Мнения: 768
Не го избирам.
Тук в района за десетки села и градове има една педиатьрка, така че ходим при нея. Това има и предимството е че тя има хиляди пациенти и много богат опит като лекар.
Валето нито ведньж не разбра когато и бихме ваксините защото лекарката измисля всякакви трикове и игри да не почувства нищо детето.

# 4
  • Мнения: 1 072
Моята педиатьрка е така да се каже "обЩа" от консултацията, не ни е ли4на лекарка. Ли4но сьм много доволна, не ми е препорь4ана, просто в консултацията, дето ми следиха бременността практикува и така реШих да я посеЩавам само нея. Много е внимателна и има много пациенти 4ужденци ( от което е наясно с цените на адапт.млека, кога захранваме и разни бабеШки девитини, които се споделят пред нея).
Ина4е както Роза бе казала, доктори има всякакви  Confused , но ако имам проблем бих се доверила на местен да ми препорь4а.

# 5
Личен лекар до сега сме писали все този, който са ми препоръчвали. Оплаквания до сега (да чукна на дърво) не сме имали. Но по принцип ако трябва да се срещнеш тук с лекар предварително си казваш в каква област горе долу и направо те пращат при подходящият. Тоест няма нужда задължително да минеш през личния си доктор. Има взаимнозаменяемост тук.

# 6
  • Мнения: 4 212
Ако слу4айно не съм доволна от ли4ният ми лекар,отивам на регистрация и казвам да ми го сменят и те явтомати4но ми назна4ават друг Sunglasses

# 7
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ние по симпатия Laughing хареса ми някое име/женско/ и готово.слава богу досега съм ходила при личната само 2 пъти.

# 8
  • Мнения: 4 458
ne, ne stava vapros za GP ili lichen. prosto sluchaen pediatar koyto da pregleda detsata. tuk e malko..... po-razlichno, vsichki hodyat v bolnitsata ili na chasno i e dosta skapo. ne moga prosto da se razhojdam po lekarite zashtoto shte se razorya Simple Smile  Vaprosa e che mi preporachaha pediaar i toy diagnostitsira bronhit i predpisa antibiotitsi. ne mi se struva da e pravilno, za tova vi pitam. pisah za nego v "detsko zdrave - po ochite ti poznavam..." a i v informatsiya ot neta razbrah che tuk lekarite ne sa osobeno kompetentni... a, ne moga da se svarja s nasheto GP ot Sofiya da ya pitam za tiya lekarstva Confused

# 9
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: aylin
ne, ne stava vapros za GP ili lichen. prosto sluchaen pediatar koyto da pregleda detsata. tuk e malko..... po-razlichno, vsichki hodyat v bolnitsata ili na chasno i e dosta skapo. ne moga prosto da se razhojdam po lekarite zashtoto shte se razorya Simple Smile  Vaprosa e che mi preporachaha pediaar i toy diagnostitsira bronhit i predpisa antibiotitsi. ne mi se struva da e pravilno, za tova vi pitam. pisah za nego v "detsko zdrave - po ochite ti poznavam..." a i v informatsiya ot neta razbrah che tuk lekarite ne sa osobeno kompetentni... a, ne moga da se svarja s nasheto GP ot Sofiya da ya pitam za tiya lekarstva Confused

За къде става въпрос?
Защо мислиш, че не е бронхит? Ако толкова не му вярваш на тоzи лекар, то тогава иди при друг. Но не мислиш ли, че ще трябва постененно да се доверяваш на лекарите там където си, zащото не можеш да ходиш всеки път до БГ, когато някой е болен... или? Пък и диагноzа по телефона с лекаря ти в София..хм... Confused

# 10
  • Мнения: 4 458
[/quote]
За къде става въпрос?
Защо мислиш, че не е бронхит? Ако толкова не му вярваш на тоzи лекар, то тогава иди при друг. Но не мислиш ли, че ще трябва постененно да се доверяваш на лекарите там където си, zащото не можеш да ходиш всеки път до БГ, когато някой е болен... или? Пък и диагноzа по телефона с лекаря ти в София..хм... Confused[/quote]

ami, da ti kaja....  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes Ti kak shte se otnesesh kam tvardenieto : "po ochite na detsata poznavam che sa alergichni i moje bi izrazyavat alergichna reaktsiya!"
da otida na drug? Ami tozi veche mi vze 55$. ako hukna da obikalyam vsichki za da namerya pravilniya shte se razorya. Detsata veche nyamat T i kashlitsata e po-hrachkava...
Za tova vi pitam vas kak namirate lekarya na koyto da se doverite. Pravite li nyakakvo prouchvane za nego predi da otidete ili prosto otivate, pak, kakvoto sabya pokaje Grinning  De da znam, nie sme tuk ot pochti 20 dena i oshte mi e matna indiya Sad

# 11
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: aylin
ami, da ti kaja....  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes Ti kak shte se otnesesh kam tvardenieto : "po ochite na detsata poznavam che sa alergichni i moje bi izrazyavat alergichna reaktsiya!"
da otida na drug? Ami tozi veche mi vze 55$. ako hukna da obikalyam vsichki za da namerya pravilniya shte se razorya. Detsata veche nyamat T i kashlitsata e po-hrachkava...
Za tova vi pitam vas kak namirate lekarya na koyto da se doverite. Pravite li nyakakvo prouchvane za nego predi da otidete ili prosto otivate, pak, kakvoto sabya pokaje Grinning  De da znam, nie sme tuk ot pochti 20 dena i oshte mi e matna indiya Sad

Belize, това е в Централна Америка, или става дума zа друго място?
Странно твърдение. Лекарят може да им вижда по очите нещо(ирисдиагностика), но все пак трябва да направи и традиционните необходими иzследвания.
Общо вzето аz главно по препоръка съм се насочвала към лекари. Но ако наистина нямаш доверие на лекаря, проучи zа някой друг. Да не вzеме да се zатлачи zаболяването. Друг съвет не мога да ти дам zа съжаление, zащото не съм медицинско лице.
Пожелавам ти да се оправят дечицата ти бърzо.

# 12
  • Мнения: 4 458
da, tsentralna amerika!
govorih veche s nashata GP ot BG. tya sashto e na mnenie da izchakam s antibiotitsite den - dva. na neya sashto i se stori stranno tova tvardenie a i fakta che detsata se preslushvat prez drehite. Kaza che nyama takova dokazatelstvo za alergii - po ochite. A i tuk ne im gledat garloto. ama che stranni lekari ima tuk!
 Edin kolega mi kaza che deteto mu hodi samo pri tozi pediatar i sa dovolni, no...neznam, nachina na pregled i postavyane na diagnoza..... moje bi tryabva da porazpitam za drug lekar.

# 13
  • Мнения: 2 655
От какато съм тук не мога да спра да се възхищавам на лекарите. От първите дни на бременността подходих със страх и недоверие към докторите. Съдбата бе благосклона към мен. Попаднах на прекрасен доктор БАЛЕСТАС. Той ме беше ато баща през 9 месеца. Възрастен, симпатичен, обсоятелствен и т. н. не се усъмних в една негова дума. И не допуснах грешка-имаме прекрасна дъщеря АЛИСИА благодарение на него.
Сега водим бебето при доктор индиец АБАСИ. Понякога е по загрижен от нас за нея Wink . За индийците знаех, че те са наследствени лекари. При тях поколения на ред само с това се занимават. Избрахме го случайно, след като в болницата ни дадоха списък с доктори. Пак имахме късмет, а и тя си го харесва защото не пропуска да го дари с усмивка. Wink

# 14
[quote="aylin]...
da otida na drug? Ami tozi veche mi vze 55$. ako hukna da obikalyam vsichki za da namerya pravilniya shte se razorya....([/quote]
Айлин, а няма ли така практика. Ако изкажеш недоволство от даден лекар и поискаш преглед от друг, тогава няма ли да ти опростят тия 55 долара. Confused . Питам, защото тук когато не си доволен нещо и го успориш освен, че получаваш повече от необходимото внимание, ами и компенсации разни (според случая)  Neutral Face
Аз лично ако се усъмня в твърдението на даден доктор веднага бих поискала консултация и с друг (дори и да "загубя" още 55 долара или каквото там струва)

Общи условия

Активация на акаунт