положителен тест и след това цикъл?

  • 8 323
  • 11
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 446
Здравейте!  Simple Smile
Пиша от името на сестра ми.  Правят опити за бебе и след закъснение от няколко дни си направи тест и беше положителен. По принцип цикълът й винаги е бил редовен - на 25-26 ден. Обаче вчера й дойде и е доста обилен. Възможно ли е да е имало бременност? Сега е доста притеснена. Sad Иска да отиде на доктор, но трябва да изчака докато й свърши, нали. Казва, че до сега не й се е случвало да е толкова обилен и болезнен. Confused
Има ли и други такива случаи?

# 1
  • Мнения: 2 120
Мога само да гадая и едва ли ще искаш да чуеш това. Но по-скоро е имало оплождане и не добра имплантация, след което и  идва цикъл. В този случай е нормално да е по-болезнен. Това са така наречените аборти в рамките на месечния цикъл и няма място за паника. 50 % от жените даже и не подозират, ако не са правили тест предварително.
Убедена съм, че един ден сестра ти ще успее.

# 2
  • Мнения: 902
Щом е успяла веднъж,съвсем скоро ще се повтори.Такива ранни аборти ОБИКНОВЕНО не се повтарят.Нека се консултира с лекар.
Късмет

# 3
  • Мнения: 7 640
Мога само да гадая и едва ли ще искаш да чуеш това. Но по-скоро е имало оплождане и не добра имплантация, след което и  идва цикъл. В този случай е нормално да е по-болезнен. Това са така наречените аборти в рамките на месечния цикъл и няма място за паника. 50 % от жените даже и не подозират, ако не са правили тест предварително.
Убедена съм, че един ден сестра ти ще успее.
абсолютно подкрепям. Иначе на лекар може и сега да отиде, ако се притеснява

# 4
  • Мнения: 3 042
Не си написала колко точно е закъснението, но при мен при 10 дневно закъснение ставаше дума за т.нар. мисет аборт /плодът е мъртав, но изхвърлянето му е било задържано/. При мен също се получи едно такова обилно кървене съпроводено с болки и отидох на лекар, защото също имах положителен тест. При мен се наложи кюртаж. Точно 6 м по-късно забременях от раз със щерката и не съм имала проблем с бременноста.
Така, че да не се притеснява за в бъдеще.
Сега е добре да се консултира с гинеколог.

# 5
  • Мнения: 4 362
Точно месец преди да забременея и при мен се случи,имах положителен тест и ден след това ми дойде.Нека иде на лекар и да не се притеснява  Peace Успех

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 446
Благодаря ви за отговорите   bouquet
Ще й ги покажа, за да се поуспокои и ще й предам пожеланията ви.
Иначе на 6-ия ден след закъснението си направи теста и беше положителен. Дойде й всъщност на 34-ия ден при условие, че винаги цикълът й е бил на 25-26 дни.
Поздрави   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 120
При мен аборта беше спонтанен и си изтече всичко за няколко цикъла, въпреки, че бях в 7г.с. Но не всички организми са така, ето защо незабавно да отиде на лекар, просто, за да е сигурна, че няма да има усложнения.

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 631
Момичета, и аз имам в момента такъв проблем. След 2 положителни теста получих в началото съвсем слабо зацапване, а после кървене като при менструация с тъмно червена кръв. Лекарката не откри плоден сък в матката и каза, че има няколко варианта, единия е да не се е прикрепил плодния сак и всичко да приключи с менструация, другия е извънматочна бременност /моля, се де не е това, но нямам никакви болки/ и третия вариант е самото оплождане да е станало по-късно /имам много редовен 24 дневен цикъл/ и затова да не се вижда още плоден сак в матката. За последния вариятн се съмнявам, защото последната ми менструация беше на 24 февруари и досега, месец и половина по-късно вече трябва да се е образувал и да се вижда, нали. А нямам никакви признаци на бременност-гадене, чувствителни гърди и др. В понеделник съм пак на преглед, дано да няма усложнения.

# 9
  • Мнения: 7 640
Момичета, и аз имам в момента такъв проблем. След 2 положителни теста получих в началото съвсем слабо зацапване, а после кървене като при менструация с тъмно червена кръв. Лекарката не откри плоден сък в матката и каза, че има няколко варианта, единия е да не се е прикрепил плодния сак и всичко да приключи с менструация, другия е извънматочна бременност /моля, се де не е това, но нямам никакви болки/ и третия вариант е самото оплождане да е станало по-късно /имам много редовен 24 дневен цикъл/ и затова да не се вижда още плоден сак в матката. За последния вариятн се съмнявам, защото последната ми менструация беше на 24 февруари и досега, месец и половина по-късно вече трябва да се е образувал и да се вижда, нали. А нямам никакви признаци на бременност-гадене, чувствителни гърди и др. В понеделник съм пак на преглед, дано да няма усложнения.
продължава ли да ти е положителен теста, след кървенето?

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 631
Снощи си мислих точно за това, но не съм правила още. Колко време след аборт, в организма на жената продължава да има някакъв остатъчен хорион-гонадотропин /май този беше хормона на бременността Thinking/, който да ми отчете + ?
PolarFox, мислех да изчакам до понеделник и да питам гинеколожката, но май няма да изтрая.. Sad

# 11
  • Мнения: 2 120
При мен теста стана отрицателен две седмици след аборта.

Общи условия

Активация на акаунт