Какви са критериите ви при избор на слънчеви очила?

  • 5 184
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 575
здравейте мами, слънцето грее, усеща се топлинката и аз отново съм на тема слънчеви очила - каня се от 2-3 години да си купя нови, но все не идва ред. Сега обаче съм твърдо решена  Sunglasses
А вие? как избирате слънчевите си очила? Кои са любимите ви марки? Винаги ли ги сменяте според модните тенденции или си имате ( както аз доскоро) един любим модел от преди няколко години?

# 1
  • Мнения: 1 205
Меря и които ми стоят добре. Формата на лицето ми е такава, че не позволява голям избор така, че каквото ми стане.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 328
Пробвам - трябва да са ми удобни, да не ги усещам на лицето си, да покриват добре очите и зоната около тях, и да имат по-широки дръжки, за да предпазват от УВ лъчение и отстрани. Да имат защита поне като за планина.

# 3
  • Мнения: 2 575
Меря и които ми стоят добре. Формата на лицето ми е такава, че не позволява голям избор така, че каквото ми стане.

ок, това е ясно че трябва да подхождат на лицето, но относно стъклата или плаката например - зелени, сини, кафяви или други?
маркови или тези, които се продават масово по улиците?

# 4
  • Мнения: 5 647
Най-важното е да ми стоят добре и да имат всичките защитни "екстри".  Laughing

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Имам едни черни YSL от 5 г.,  на които не им мина модата, много класически модел и много ми пасва на лицето. При силно слънце съм задължително с тях. Иначе всяка година си купувам по някой актуален модел от немарковите и ги нося на сянка(в мрачни дни) повече като аксесоар.
МИсля да си взема пак някакви скъпи, че YSL , колкото и да са хубави, ми поомръзнаха вече.

Критериите са - да ми отиват на лицето, да лягат добре (някои изобщо не ми се допират до носа), да са изработени добре. Харсвам плаки във винено, сиво. Зелени никога няма да сложа.
За защитата е ясно.

# 6
  • Мнения: 2 575
Karen, това е идея - страхотно, наистина - едни маркови и по-класически с всички екстри и защити и всяка година по едни от по-достъпните и в крак с модните форми под 100 лв като аксесоар Hug Sunglasses

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Първо си определи сумата, която можеш да отделиш да хубави очила. Аз обикновенно, винаги е надхвърлям, какво да се прави като хубавите очила - "струват пари" Mr. Green
После, най-важното да ти стоят добре и да имат всички екстри.
Очилата да са класическа форма, ако нямаш възможност да си купуваш всяка година.
Стъклата, въпрос на вкус - на мен не ми харесват, сините и зелени стъкла.
Аз също имам, един чифт от по-евтините с защита (има на сносни цени от 40лв. до 80лв.), които не ги мисля, ако ги изтърва в пясък или сняг.

# 8
  • Мнения: 1 205
Asinka специално аз си купувам от обикновените понеже много ги губя!

# 9
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Купувам си обикновени /ако ми харесат като ги сложа/, но въобще не нося очила и така си стоят в шкафа!

# 10
  • Мнения: 3 569
Гледам да ми седят добре. Засега не съм намерил такива ...

# 11
  • Мнения: 27 524
Да ми отиват  newsm03

Иначе досега скъпи и маркови не съм си купувала...нещо не ми се дават толкова пари за слънчеви цаки... Embarassed

# 12
  • Мнения: 1 417
Меря и които ми стоят добре. Формата на лицето ми е такава, че не позволява голям избор така, че каквото ми стане.

ок, това е ясно че трябва да подхождат на лицето, но относно стъклата или плаката например - зелени, сини, кафяви или други?
маркови или тези, които се продават масово по улиците?
А, ако мислиш да ги носиш за да ти пазят очите забрави за тия уличните  Naughty Иди в оптиката на Алабин, една голяма - там винаги има намалени модели от минали сезони и някой път си има съвсем актуални модели на 50%. Ако само ще ги носиш за фасон може да си вземеш и едни улични  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 131
В никакъв случай не си купувай от уличните - не само, че не предпазват, ами и вредят на очите. Зависи какви са ти възможностите, но Полароид са добри и на сносни цени.

# 14
  • Мнения: 2 922
да са с качествени стъкла
да ми отиват на формата на лицето
да са от реномирана оптика, продаваща добри очила
Имам си едни Библос от 100 години, но са класически черни и май скоро няма да ги сменя.
Купих си едни от Манго за 25 лева - ами само фасона им фасон  Stop

Общи условия

Активация на акаунт