Стенозиране на мозъчните шевове

  • 1 038
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 181
Дали някой се е сблъсквал с подобно нещо?
Другата седмица ще ни оперират най-вероятно в неврохирургията в Пирогов и ми се искаше ако има някой преживял подобно нещо да ме успокой.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Защо не пишеш в "Деца с увреждания и хронични заболявания".Мисля,че там една от мамите е имала подобен проблем.Иначе моята дъщеричка е с клапа за хидроцефалия и в един момент и при нас имаше подобни съмнения.Ако можеш напиши по-подробно какво му е на детенце и се успокой-всичкое ще  newsm10мине.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 181
МИ пиша тук,защото това не е увреждане,ама знам ли newsm78
Срастнала и е черепната кост отгоре.Няма увреждане никакво до сега.Обясниха ми няколко невролога и неврохирурга,че трябва да се оперира.Операцията доколкото разбрах е повече козметична за да се даде възможност на черепа да расте и настрани,защото сега е удължен към челото и тила.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 826
Миличка,не се стряскай.Знам,че няма увреждане.В този форум не всички деца са с увреждания-има с диабет,с алергии.Не бива заглавието да те стряска.Просто там бях чела за този случай.Затова ти писах да погледнеш там.Извини ме ако съм те притеснила,не исках да стане така.Оздравявайте бързо.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 181
Е,моля те няма за какво да се извиняваш.
Ще напиша и там ако тук никой не ми пише.Пусках търсачка но нищо не ми излезе.
И да те питам,понеже си споменала че сте с клапа,това в Неврохирургията в Пирогов ли го правихте?

# 5
  • София
  • Мнения: 9 826
Не в Пирогов,а в Медицинска Академия направихме операцията.Но съм чула,че и в Пирогов са добри неврохирурзите.Мисля,че вашия случай се нарича краниостеноза.Във въпросния форум има библиотека и там може да намериш подробности.П.С.Сега проверих в библиотеката на форума ,но там го няма.Дано не бъркам термина,но пробвай с него в търсачката.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
Успях да намеря.Понеже все още не съм се научила да указвам линкове-погледни на 18страница във форума"деца с увреждания....."Дано съм била полезна.

# 7
  • Мнения: 1 283
Ето ти темата,Галче и кураж,всичко ще мине благополучно! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 2 181
Много ви благодаря,момичета  bouquet

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Дали някой се е сблъсквал с подобно нещо?
Другата седмица ще ни оперират най-вероятно в неврохирургията в Пирогов и ми се искаше ако има някой преживял подобно нещо да ме успокой.

  Писах ти и на лични, но ще пиша и тук, макар че няма да те успокоя особенно...
  Както го описваш, това не е проблем на мозъчните, а на черепните шевове. Съвсем различно е.
  Заболяването се нарича Краниостеноза, може да е двустранна или едностранна и на различните черепни шевове - коронарен и сагитални /коронарният е отгоре на главичката - от ухо до ухо, сагиталните шевове са в страни/.
  Диагностицира се с ренгенова снимка на черепа /профил и фас/ или скенер.
  Лечението е само оперативно.
  Операцията наистина се води козметична, но ако не се направи крие множество рискове в бъдещето- увреждания в очите или ушите, изоставане в умственото развитие и др. Затова се препоръчва да се направи до едногодишна възраст на детето, когато растежът на главичката е най - усилен и деформацията все още не е напреднала. Но при нужда се прави и в по - късна възсраст.
  При операцията не се пипат меки тъкани, т.е. не се засяга мозъкът по никакъв начин, работи се само върху черепчето на детето.

  Този тип операции в момента у нас ги прави само един неврохирург, писах ти за него на лични, ако искаш ще ти дам и координати или даже ще му се обадя аз.
  Спокойно, мила! Стискам палци!
 

Общи условия

Активация на акаунт