За парадонтоза .....

  • 5 220
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 255
Здравейте.
Ще Ви бъда благодарна, ако ми препоръчате добър специалист за лекуване на парадонтоза (напреднал стадий   Sick ).
До сега четох чужди сайтове и информацията е отчайваща.
Но ...... все пак.....

# 1
Аз съм с лек стадий на парадонтоза. Правила съм една 10 дневна процедура преди години, нещо с лазер мисля ,че беше. В медицинка Академия имат такъв център, където можеш да ги направиш. Другото, което се сещам, че трябва да нямаш зъбен камък и да ползваш подходяща паста за зъби. Аз използвам една, от която според мен има ефект. Ако те интересува ще проверя в къщи как се казва.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 740
майка ми също е с в начален стадий
правиха и процедура с лазаер, но аз я водих при мойта зъболекарка
при по-тежка форма и аз лечение се изписва антибиотик

# 3
Мия вечер зъбите с Парадонтакс или Лакалут. И двете пасти са медицински и са добри като превантивна мярка. Ползвам задължително разтвор, като редувам различни марки, дори български. Зъбите почиствам с конци, според лекарите, бъркането в междузъбните пространства с клечки е пагубно за венците, защото те се отдръпват и така сами си оголваме зъбите (в началото трудно се справях с конеца, но се свиква).
Приемам редовно флуорни таблетки (по принцип съм с проблемни зъби). Е разбира се поне два пъти годишно се подлагам на машината за чистене на камък. Естествено въпреки всичко това...венците ми са болни и на моменти кървят,  но поне знам, че съм направила всичко възможно Grinning

Лекарството е родожил или ровамицин, но е сериозно лекарство и бо трябвало да се изпише от стоматолог.

# 4
  • Мнения: 5 255
За съжаление и с лазер е направено лечение, и нищо...
Пастите и жабуркането с течностите е най малкото, което се прави, но ......
Въпроса ми беше, евентуално дали има някой специалист, който да прави операции или каквото и да било.
Парадонтозата е в напреднал стадий.
Вече падна един зъб без причина и доколкото чета така продължавало - да падат.
Но болките са неописуеми.

Забравих да кажа, че е за близък -  не съм аз, но питам Вас.

Общи условия

Активация на акаунт