ПАНАРИЦИУМ/не знам дали се пише така!/

  • 4 677
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 251
Мили момичета,на моето малко момченце му враства нокътчето в пръстта на крачето.Цяла пролет ходихме по лекари-кожни,хирурзи и др.и всички бяха на мнение да го извадим поне половинчато,не целия нокът.Но аз съм си патила и знам колко е болезнено след като ти мине ефекта от упойката,а той тъкмо бе проходил и едва ли щеше да има желание след една такава манипулация.Послушах една съседка,която е стара мед.сестра - посъветва ме постоянно пръстчето да бъде в компрес от силен спирт.Едва оттървахме изваждането на нокъта,лятото понеже бе  бос-нямаше проблеми и сега,като сложихме затворените обувки-пак! Cry
И вече се виждам в чудо,не може постоянно така да продължава,а никой не ми гарантира ,че след намесата на хирург няма да има рецидив!
 Cry   Confused: Не знам какво да правя,засега продължаваме с компресите със спирт и го облекчава временно.Ако някоя от вас е имала подобен проблем ,нека пише.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 399
При детенце,за щастие не се е случвало,но аз съм страдала от подобен проблем.Хирургическата намеса наистина е доста неприятна и е болезнено след като мине действието на упойката.Опитай първо компреси с равни части риванол и спирт/примерно така да спи през нощта/.Риванола се слага освен за дезинфекция,също така и за да не му изгори пръстчето само със спирт.На сутринта пръскай с "Оксикорт".На мен ми е помагало.Но ако не минава,незнам,консултирайте се пак с доктор.

# 2
Докато не се махне нокътчето/след като расте лошо/, няма да се оправи от самосебеси.А и колкото по-голям става,ще е по-болезнено,защото проблема се задълбочава от носенето на обувки.След операцията ще го боли и ще му мине.Намери си добър хирург, но не давай да го маха,когато е възпалено-изчакай да отзвучи острата инфекция!

Общи условия

Активация на акаунт