Лошите страни на яслата

  • 6 961
  • 193
  •   1
Отговори
  • Мнения: 763
Аз искам да попитам тези, които отхвърлят яслата като вариант, тези, които са се отказали от нея поради разни причини - какво мислят за нея, какви са им впечатленията.

Ще очаквам да се включат и родители, които са пуснали децата си направо на детска градина, и изобщо всякакви мнения.

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте!Моят син ходи на ясла около 9 мес.,от които ако се замисля сигурно 5 е бил болен вкъщи IllОсвен това плачеше много,направо страдаше от нашата раздяла.А и там ги държаха затворени,на пуснати щори и лампа-досущ като бройлери...Той беше най-голям -на 2г.8мес. и постоянно дърпал лелите да го изведат на разходка.Те му казвали,че има други деца, а той-"остави ги тях,изведи само мен!"Така че нямам много хубави спомени от този период,но когато нямаш друга алтернатива,яслите са единственият изход lalalalaЧестон казано,ако с второто имам финансовата възможност ще си остана вкъщи и ще го дам чак на 3,5г.на градина - тогава и ще е с изграден имунитет и няма да боледува толкова много.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
А и там ги държаха затворени,на пуснати щори и лампа-досущ като бройлери...

Що за място е било това???????? Ужас. Как ще ги гледат така децата?

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Така беше - за тези 9 мес ги изведоха навън два пъти,и то на терасата.А за щорите оправданието беше,че стаята е източна и много печало до обед!Да не говорим как миришеше на цигари още от входната врата!Слава Богу че сега в градината е съвсем различно - по цял ден са навън,закаляват ги...Абе,явно всичко зависи от директорката - нашата е млада и разтропана,децата се обучават много - езици,танци,постоянно правят празници,гостуват театри - тя и за това е препълнена - групите са от по 28-30 деца.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Абе,явно всичко зависи от директорката - нашата е млада и разтропана...
Какво значи "разтропана"? newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз искам да попитам тези, които отхвърлят яслата като вариант, тези, които са се отказали от нея поради разни причини - какво мислят за нея, какви са им впечатленията.

Ще очаквам да се включат и родители, които са пуснали децата си направо на детска градина, и изобщо всякакви мнения.

То вярно, че всяко нещо си има лоши страни, ама да ти кажа аз не се сещам конкретно за яслата. Може би това, че дъщеря ми научи някои диалектни думи, но това не е голям проблем, защото ще я отуча. Иначе не виждам никакви лоши страни. Тя тръгна на ясла когато беше на 1 г. 3 м. Вече е госпожица на 3 г. и от вчера е в градината... Справя се чудесно (чук-чук)  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Абе,явно всичко зависи от директорката - нашата е млада и разтропана...
Какво значи "разтропана"? newsm78

 Joy Joy Joy

Явно не това, което асоциираме ние с теб, Гери. Или...? newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Разтропана означава оправна, отворена, нещо такова Wink
А за яслата според мен най-големият минус е боледуването.Поне мен от това най-много ме е страх ConfusedАко боледува твърде много  - ще го оставя на домашно отглеждане.
Друг минус е , че никой не би ти гледал детето така, както ти самата би си го гледала - но то важи и за бавачки, баби и т.н.

# 8
  • Мнения: 5 468
Най-лошото на яслата е, че децата много боледуват.

# 9
  • Мнения: 46 492
Боледуването и менюто.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 204
Боледуването ако не е в яслата, ще е в градината, ако не е в градината ще е в училище. Аз лично не бих го нарекла минус на яслата, а адаптация на детския организъм към околната среда и изграждане на имунитет. Освен това си има доста начини да се избегне голяма част от боледуването. Аз давах и давам AD Liquide For Kids. Съжалявам, че лекарката ми не е знаела за него малко по-рано, защото една приятелка, на която го препоръчах дава на сина си откакто е тръгнал на ясла от септември и детето е боледувало само веднъж досега. тя каза, че се е пристрастила към този сироп и има чувството, че ако го спре тутакси детето ще се разболее  Crazy, което разбира се не е така...  Grinning

# 11
  • Мнения: 1 232
Момичета,всичко зависи от имунитета на детето,не всяко боледува много,в нашата група имаше деца които "Стояха на пост" и нямат ден отсъствие по болест,а имаше и такива които си бяха все болни.Освен това не означава,че като не го пуснеш детето на яслав градината или в училище няма да боледува

# 12
  • Мнения: 46 492
Боледуването ако не е в яслата, ще е в градината, ако не е в градината ще е в училище ...

Преди 3 г. боледуват повече  Blush

# 13
  • Мнения: 1 113
Единственият минус, който аз бих изтъкнала и честото боледуване, но той се отнася и до детските градини.
Иначе аз пуснах дъщеря си направо на градина, независимо че беше на 2 г. и 3 мес. Но го направих, защото: първо - тя говореше добре, не беше с памперс, хранеше се почти сама и беше свикнала да общува с по-големи деца; второ - градината е на около двеста метра от нас и имат практика да вземат двегодишни деца, които що-годе се оправят сами; трето - тя е родена януари 2003 г., така че нямаше голяма разлика между нея и децата родени ноември - декември 2002 г.;
Като цяло детската градина или ясла дава на децата чувство за самостоятелност, по-лесно се учат да комуникират едно с друго и това, което на нас ни даде най-много - РЕЖИМ и РЕД.

# 14
  • Мнения: 2 922
Минуси: честото боледуване, лошите думички, налиташе да ни удря по едно време. Но това знам, че ще се преодолее в времето.
Иначе съм за яслата и съм съгласна със Сафо, че там децата се научават да бъдат самостоятелни и да общуват.

Общи условия

Активация на акаунт